Τουρκία Τουρκία - διαβατήριο ή ταυτότητα ??

japetus

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.072
Αλλαγή ονόματος δεν μπορει να γίνει γιατί εκεί στηρίζεται όλο το σύστημα κρατήσεων (λιστα αναμονής). Αν ακυρωθει το εισιτήριο, αυτόματα ελευθερώνεται θέση που καταλαμβάνεται απο τον πρώτο επιλαχόντα στη λίστα αναμονής. Αν μπορουσες έτσι απλά να αλλάξεις το όνομα είναι σαν να παρακάμπτεις όλη αυτή τη λίστα..
 

kaiti81panos

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
στην οδό Φιλελλήνων στο συνταγμα....υπηρχαν γραφεία...τώρα αν εκλεισαν...δεν ξερω..
γιατι δεν ρωτας στο 210 9666666 ποιο ειναι το κοντινοτερο σε σενα γραφείο?
Παίρνω αλλά όλα με επιλογές και μετά κλείνει μόνη της η γραμμή!!!!!!!!!!!! Το 210-96..... πρέπει να είναι Γλυφάδα ή Ελληνικό, είμαι κάτοικος Γλυφάδας, οπότε αν ήξερα τη διεύθυνση θα πήγαινα ΑΜΕΣΑ!!!!
 

kaiti81panos

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Αλλαγή ονόματος δεν μπορει να γίνει γιατί εκεί στηρίζεται όλο το σύστημα κρατήσεων (λιστα αναμονής). Αν ακυρωθει το εισιτήριο, αυτόματα ελευθερώνεται θέση που καταλαμβάνεται απο τον πρώτο επιλαχόντα στη λίστα αναμονής. Αν μπορουσες έτσι απλά να αλλάξεις το όνομα είναι σαν να παρακάμπτεις όλη αυτή τη λίστα..
Κανονικά θα έπρεπε να ζητάνε και διαπιστευτήρια!!!!!!!!!!!! Δεν το καταλαβαίνω και πάλι από μια άποψη γιατί θα έπρεπε να έχουν μεριμνήσει κρατώντας το booking referance να επιδέχεται αλλάγής στοιχείων.
 

kaiti81panos

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Τα γραφεια ειναι στη Συγγρου, απέναντι απο το εργοστάσιο του Φιξ (στον ομωνυμο στθμο μετρό)

Αχ να'σαι καλά!!!!! Σ' ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!! Το εισητήριο δεν είναι refundable, σε περίπτωση ακύρωσης παίρνεις μόνο το φόρο...........δλδ. πλήρωσα 299 και θα πάρω κοντά 110 πίσω τα άλλα που να τα βρώ τελευταία στιγμή πάλι ιδέα δεν έχω για νέο εισητήριο!
 

TonyQ

Member
Μηνύματα
21
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Πανω που αποφασισα να φυγω με τραινα, δεν εχει αθηνα-θεσσαλονικη!!!:mad:
Να παω ορθιος? Εχω παει 2 φορες ετσι κ δν μ κατεβασαν, αν κ οπως μ ειπαν ειναι στον σταθμαρχη. Να το ρισκαρω για κυριακη πρωι?
Περα απ το ΚΤΕΛ που κανει 29ευρω (ακουσον!) το φοιτητικο, υπαρχει αλλος τροπος, πχ καποιο τουριστικο γραφειο με ιδιωτικα λεωφορεια που παει θεσ/νικη ή λεωφορειο απ ευθειας για κωνσταντινουπολη απο αθηνα?

ΥΓ: σορυ στον Koan που δεν του απαντησα στο pm, αλλα δεν μπορω να στελνω επειδη εχω <20 μηνυματα στο forum.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Υπάρχουν απίστευτα τούρκικα λεοφωρεία στη διαδρομή. Νομίζεις ότι είσαι business class στο αεροπλάνο.
Από δω έχει links για όλα, νομίζω τα Varan είναι τα καλύτερα:
Buses Istanbul, Turkey & Athens, Greece

(Δεν τα έχω χρησιμοποιήσει, απο διηγήσεις φίλων).
 

japetus

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.072
Περα απ το ΚΤΕΛ που κανει 29ευρω (ακουσον!) το φοιτητικο, υπαρχει αλλος τροπος, πχ καποιο τουριστικο γραφειο με ιδιωτικα λεωφορεια που παει θεσ/νικη ή λεωφορειο απ ευθειας για κωνσταντινουπολη απο αθηνα?
Υπάρχουν κάποια τουριστικά γραφεία που κανουν σε καλές τιμές το Αθήνα - Θεσσαλονίκη. Βέβαια επειδη ειναι παρανομο μια και θεωρειται ανταγωνισμος με τα ΚΤΕΛ, εχουν εφευρει αλλη πατεντα, και στο εισιτηριο που σου δινουν γραφει οτι μετεχεις σε εκδρομη στη Θεσσαλονικη με ξενοδοχεια, επιστροφη κλπ...

Για απευθειας Κων/πολη υπαρχει το ΜΕΤRΟ που προτεινω ανεπιφύλακτα με καθημερινα δρομολόγια. Ξεκινάει απο Π.Φάληρο και ανεβάζει κόσμο και απο Σύνταγμα.
METRO - Crazy Holidays
Φοιτητικό είναι στα 56 για Κων/πολη..
Στην Αθήνα συνεργάζονται για εισιτήρια:
Συνταγμα: Silver star, Δ.Αρεοπαγιτου 3, 210 9238180
Π.Φάληρο: Travel club, Αμφιτρίτης 13α, 210 9834419

Υπάρχουν και άλλες εταιριες όπως η Varan που αναφερθηκε, αλλα δεν εχουν καθημερινα δρομολογια, αποτελουν ενα συνεταιρισμο με τον ΟΣΕ και καθε μερα το λεωφορείο μιας άλλης εταιρείας (Βαράν, Ντεριά, ΟΣΕ και μια ακομα) κάνει τη διαδρομή.
Varan Turizm
Είναι λίγο φτηνότερα, και τα Varan είναι αρκετά καλα, αν ομως τυχεις σε μέρα που τη διαδρομή την κάνει λεωφορείο του ΟΣΕ, ατύχησες!
 

TonyQ

Member
Μηνύματα
21
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Λιγο πριν στειλεις απαντησεις το βρηκα κ εγω! Πηρα τηλ κ μου τα ειπαν κ εμενα, αλλα ξεχασα να ρωτησω που στο Συνταγμα ειναι. Θα παω ετσι. Ευχαριστω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom