Τουρκία Τουρκία με λεωφορείο

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.000
@Vegerazaros θα φυγω σε 10 μερες και δεν θα συμπεσουμε! Να ναι καλα ο @greg_thess που μου θυμισε την Alpar γιατι απαντησαν στο μειλ μου οτι θα κρατησουν εισιτηρια με τα ονοματα μας και θα τα πληρωσουμε και θα τα παρουμε απο τα γραφεια τους 2 ωρες πριν την αναχωριση. Μαλλον κοντευω να τα καταφερω...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.000
Μια χαρά ή Alpartravel. Με ένα mail τα εισιτήρια περίμεναν εκεί, καταπληκτικό λεωφορείο με ατομικές οθόνες για ταινίες ή ηλεκτρονικά παιχνίδια για παιδιά, κεράσματα κέικ, καφέ, τσάι, πορτοκαλάδες, wifi, και σε τιμή πολύ χαμηλότερη της Metrοturizm (30 ευρώ του ενήλικα, 15 το παιδικό).
 
Last edited:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Μια χαρά ή Alpartravel. Με ένα mail τα εισιτήρια περίμεναν εκεί, καταπληκτικό λεωφορείο με ατομικές οθόνες για ταινίες ή ηλεκτρονικά παιχνίδια για παιδιά, κεράσματα κέικ, καφέ, τσάι, πορτοκαλάδες και σε τιμή πολύ χαμηλότερη της Metrοturizm (30 ευρώ του ενήλικα, 15 το παιδικό).
Ah Ah Istanbul!!!..περιμενουμε νεα σου, πως τα περασες! :haha:
 

ayreonliv

Member
Μηνύματα
67
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Καλησπερα. Αρχες Ιουλιου θα ειμαι Καβαλα και σκεφτομασταν με το συζυγο να παμε λιγες μερες Κωνσταντινουπολη με το λεωφορειο. Ξερει καποιος να μας πει αν ειναι βολικο οσον αφορα το ταξιδι, ποσες ωρες κανει και αν κανει αρκετες στασεις; Αν θελουμε να αφησουμε το αυτοκινητο σε καποιο παρκινγκ για φυλαξη θα βρουμε ευκολα η οχι; Επισης αν εχετε να προτεινετε και καποιο ξενοδοχειο στην πολη
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Από Θεσσαλονίκη το έκανα σε 10 ώρες περίπου.Βολικό όχι δεν θα το έλεγα και δεν θα το ξαναέκανα αλλά γούστα είναι αυτά.Αν μπορέσεις να κοιμηθείς κιόλας καλύτερα.Εγώ δεν μπόρεσα.Στάση θα κάνει στα σύνορα και 1 ακόμα νομίζω για να κατεβείτε.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Eγώ θα το ξαναέκανα. Είμαι από τους ανθρώπους που δεν κουράζονται και το λεωφορείο σαν μέσο μου αρέσει.
Κάνει αρκετές στάσεις εντός Ελλάδας. Δηλαδή από Θεσ/νικη σταματάει Καβάλα,Ξάνθη,Αλεξανδρούπολη, σύνορα και μετά εντός Τουρκίας νομίζω άλλη μια (ίσως και καμία).
Δεν κατάλαβα που θέλετε να αφήσετε το αυτοκίνητο?Στην Καβάλα?

Απο Καβάλα υπολόγισε γύρω στις 8 ώρες και το καλό είναι οτι φτάνεις πολύ πρωί Κων/πολη. Για ξενοδοχεία http://www.travelstories.gr/community/threads/Διαμονή-στην-Κωνσταντινούπολη.33709/

και γενικά http://www.travelstories.gr/community/threads/Κωνσταντινούπολη.1304/

και ακόμα πιο πολλά http://www.travelstories.gr/community/search/1762505/?q=κωνσταντινουπολη&o=date&c[title_only]=1
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Απο Καβαλα και το σκεφτεσαι? Εγω το εκανα απο Αθηνα! Το λεωφορειο βολευει απιστευτα! Ο τερματικος σταθμος στην Πολη ειναι υπερσυγχρονος και εχει μαλιστα και δικο του σταθμο μετρο να πας ευκολα κεντρο.
 

ayreonliv

Member
Μηνύματα
67
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Μηπως ξερει καποιος να μου πει αν υπαρχει καποιο παρκινγκ ιδιωτικο στη Καβαλα η Ξανθη που να μπορουμε να αφησουμε το αυτοκινητο για τεσσερις μερες; (εννοω να εχει 24ωρη φυλαξη η να ειναι κλειστο).
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Με λεωφορείο υπάρχουν καθημερινά αρκετά δρομολόγια από τον κεντρικό σταθμό λεωφορείων.
Εναλλακτικά, το πιο κοντινό αεροδρόμιο στο Παμούκαλε είναι το Denizli Cardak, μπορείς να βρεις φτηνές πτήσεις από Κωνσταντινούπολη με Pegasus...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Καλησπερα παιδια....θελω να ρωτηδω κατι ακομα....ξερει κανειςπως θα παω παμουκαλε απο κωνσταντινουπολη???
Φευγουν συνεχως λεωφορεια απο εκει για κωνσταντινουπολη ( συγκεκριμένα απο denizli) προσοχη ομως καλο ειναι να κλεισεις απο πριν η τουλαχιστον μολις φτασεις , μη περιμενεις δηλαδη να πας κτελ και να βρεις εκεινη τη στιγμη.
 

eirinijs

Member
Μηνύματα
95
Likes
8
Αεροπορ
Με λεωφορείο υπάρχουν καθημερινά αρκετά δρομολόγια από τον κεντρικό σταθμό λεωφορείων.
Εναλλακτικά, το πιο κοντινό αεροδρόμιο στο Παμούκαλε είναι το Denizli Cardak, μπορείς να βρεις φτηνές πτήσεις από Κωνσταντινούπολη με Pegasus...
ικως σκεφτομουν γιατι με το λεωφορειο ειναι πολλες ωρες απ οτι μου εχουν πει...επισης εκει κοντα ειναι κ η καππαδοκια?? Και η καισαρεια??
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.379
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom