Τουρκία Τουρκία με λεωφορείο

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Με την εταιρία Metro που κάνει το δρομολόγιο Θεσσαλονίκη-Κων/πολη, 2 φορές την ημέρα

Και κάτι off topic
Είμαστε πολύ πίσω και σε αυτό
Λεωφορείο με ατομική τηλεόραση, σου κερνούσαν καφέ, σου έδιναν σνακ και λουκουμάκι για γλυκό.
Το καλύτερο... ίντερνετ μέσα στο λεωφορείο δωρεάν.
Τιμή:
Αλεξ/πολη-Κων/πολη 20 ευρώ απλή διαδρομή, 36 ευρώ πάνε-έλα
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Με την εταιρία Metro που κάνει το δρομολόγιο Θεσσαλονίκη-Κων/πολη, 2 φορές την ημέρα
Και κάτι off topic
Είμαστε πολύ πίσω και σε αυτό
Λεωφορείο με ατομική τηλεόραση, σου κερνούσαν καφέ, σου έδιναν σνακ και λουκουμάκι για γλυκό.
Το καλύτερο... ίντερνετ μέσα στο λεωφορείο δωρεάν.
Τιμή:
Αλεξ/πολη-Κων/πολη 20 ευρώ απλή διαδρομή, 36 ευρώ πάνε-έλα
Με την ίδια εταιρία πήγα κι εγώ, αρχές Ιανουαρίου, στην Κωνσταντινούπολη. Από Θεσσαλονίκη έχει 3 δρομολόγια καθημερινά και το εισιτήριο κοστίζει 80 ευρώ μετ' επιστροφής. Από εξυπηρέτηση, τι να πω; Όπως τα λέει ο taou. Σούπερ! Επιπλέον, στην τιμή αυτή συμπεριλαμβάνεται και η μεταφορά με λεωφορειάκια της εταιρίας στο κέντρο (πλατεία Τακσίμ) της Κωνσταντινούπολης. Πληροφορίες για τα δρομολόγια εδώ.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Με την ίδια εταιρία πήγα κι εγώ, αρχές Ιανουαρίου, στην Κωνσταντινούπολη. Από Θεσσαλονίκη έχει 3 δρομολόγια καθημερινά και το εισιτήριο κοστίζει 80 ευρώ μετ' επιστροφής. Από εξυπηρέτηση, τι να πω; Όπως τα λέει ο taou. Σούπερ! Επιπλέον, στην τιμή αυτή συμπεριλαμβάνεται και η μεταφορά με λεωφορειάκια της εταιρίας στο κέντρο (πλατεία Τακσίμ) της Κωνσταντινούπολης. Πληροφορίες για τα δρομολόγια εδώ.
Μου εχετε αναψει φωτιες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :haha:
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
Με την ίδια εταιρία πήγα κι εγώ, αρχές Ιανουαρίου, στην Κωνσταντινούπολη. Από Θεσσαλονίκη έχει 3 δρομολόγια καθημερινά και το εισιτήριο κοστίζει 80 ευρώ μετ' επιστροφής. Από εξυπηρέτηση, τι να πω; Όπως τα λέει ο taou. Σούπερ! Επιπλέον, στην τιμή αυτή συμπεριλαμβάνεται και η μεταφορά με λεωφορειάκια της εταιρίας στο κέντρο (πλατεία Τακσίμ) της Κωνσταντινούπολης. Πληροφορίες για τα δρομολόγια εδώ.
και με επιπλεον 45 πηγαινελα πας ξεκουραστα και μια καππαδοκια...για να σας βαλω περισσοτερες ιδεες......:D
 

ThailanderC

Member
Μηνύματα
24
Likes
7
Να σου πω κι εγώ ότι υπάρχει και με 60 ευρώ μετ΄επιστροφής Θεσσαλονίκη Κωνσταντινούπολη με αναχώρηση στις 21:00
Simeonidis Tours
και στο φυλλάδιό τους αναφέρει ότι έχει καινούργια λεωφορεία Mercedes Travego 2010, Wifi, κεράσματα στη διαδρομή, δωρεάν μεταφορά από σταθμό λεωφορείων προς πλατεία Ταξίμ και παλιά πόλη. :)
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
και με επιπλεον 45 πηγαινελα πας ξεκουραστα και μια καππαδοκια...για να σας βαλω περισσοτερες ιδεες......:D
Τι εννοείς; Τι εννοείς; Τι εννοείς; Τι εννοείς; (Ντελίριο)

Να αλλάξεις Κων/πόλη ή έχει σερί δρομολόγιο;
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Να σου πω κι εγώ ότι υπάρχει και με 60 ευρώ μετ΄επιστροφής Θεσσαλονίκη Κωνσταντινούπολη με αναχώρηση στις 21:00
Simeonidis Tours
και στο φυλλάδιό τους αναφέρει ότι έχει καινούργια λεωφορεία Mercedes Travego 2010, Wifi, κεράσματα στη διαδρομή, δωρεάν μεταφορά από σταθμό λεωφορείων προς πλατεία Ταξίμ και παλιά πόλη. :)
50 το φοιτητικο! Με αποτελειωσες! :killme:
Μακαρι να τα καταφερω αν και πριν το καλοκαιρι εξωτερικο γιοκ...:roll:
Ευχαριστω πολυ ThailanderC:clap:
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
Τι εννοείς; Τι εννοείς; Τι εννοείς; Τι εννοείς; (Ντελίριο)

Να αλλάξεις Κων/πόλη ή έχει σερί δρομολόγιο;
αλλαγη στη πολη,οπως ειπε και ο θανασης.... σταματας κωνσταντινουπολη, κανεις τις βολτες σου κανα τριημερο και φευγεις απο ταξιμ παλι (και με αλλες εταιρειες το ιδιο).. βασικα στη τουρκια εχει λεωφορεια για παντου,εγω γυρισα πολλα μερη,εκανα γυρω στα δεκα δρομολογια σε 22 μερες, πολυ οικονομικα και ανετα....το πιο ακριβο που πληρωσα ηταν 25 ευρω για 11 ωρες δρομο.... το συγκεγκριμενο ειναι οικονομικο για τα δεδομενα μας, ξεκιναει βραδυ κατα τισ 9, ο δρομος ειναι εθνικη μια ευθεια και το πρωι ανοιγεις τα ματακια σου κατα τια 6 και βλεπεις αυτο.....

a2.bp.blogspot.com__D5rj_YAjoVM_SgGApuS4b_I_AAAAAAAAAJE_uAtpIcm5en8_s1600_P5260912.JPG


a1.bp.blogspot.com__D5rj_YAjoVM_SgF_OfXEueI_AAAAAAAAAIM_Mj1_6A4bz2Y_s1600_P5270927.JPG


ειμαι βεβαια λιγο οφ τοπικ, γιατι ξεφυγα απο τα συνορα τουρκιας
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Ναι είμαστε οφ τόπικ, αλλά αν μπορείς γράψε μια ταξιδιωτική :)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
ενα αμοκ το εχω παθει κι εγω..γιατι θελω πολυ να το κανω αυτο..και η αληθεια ειναι οτι το ειχα ψαξει λιγακι..

θελω να παω καππαδοκια μεσω κων/πολης.
επισης απο την πολη μπορεις με λεωφορειο να πας μεχρι τη van και απο εκει παλι λεωφορειο για να περασεις στο ιρακ..
αρκετα οικονομικα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom