Τουρκία Τουρκία με λεωφορείο

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
απλα υπαρχουν αρκετες ιστοριες για τουρκια...ισως θα μπορουσα να γραψω καποια ιστορια που να επικεντρωνεται στο τριγυρισμα με λεωφορεια και dolmus και καποιες φωτογραφιες.....αλλα βλεπεις ειμαι τεμπελιτσα:haha:
Γράψε έστω αποσπασματικά με 1.2.3
Ενδιαφέρει πάρα πολύ ειδικά η Καππαδοκία με ΜΜΕ
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Γράψε έστω αποσπασματικά με 1.2.3
Ενδιαφέρει πάρα πολύ ειδικά η Καππαδοκία με ΜΜΕ
οκ, εχω κατι σημειωσεις καπου, θα τις ανασυρω και θα επανελθω αυριο μεθαυριο :D
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Έχει καταργηθεί ΚΑΙ το τούρκικο τρένο για Κωνσταντινούπολη;;
To τούρκικο τρένο έκανε εναλλάξ, μέρα παρά μέρα το δρομολόγιο Θεσσαλονίκη Κωνσταντινούπολη. Μία μέρα ελληνικό, μία μέρα τούρκικο. Έχω ταξιδέψει με ελληνικό και ήταν ψιλοχάλι, το καλοκαίρι του 2005. Από τότε δεν το ξαναπήρα, όσες φορές πήγα στην Πόλη πήγα με το ΙΧ μου διότι κάναμε 14 ώρες στο πηγαιμό και 16 στο γυρισμό. Το τούρκικο ήταν όντως λίγο καλύτερο στο εσωτερικό, αλλά μη φανταστείς τίποτα φοβερό. Κι έκανε τις ίδιες ώρες, αφού χρησιμοποιούσαν τις ίδιες μηχανές.

Εδώ και κανά χρόνο πάντως έχουν καταργηθεί τα πάντα οπότε οι επιλογές μας εκτός ΙΧ είναι τα πούλμαν (πολύ καλή εξυπηρέτηση και τιμές) και φυσικά οι 4 πτήσεις την εβδομάδα με την Turkish, με φθηνότερη τιμή τα 160 ? R/T.
 

elen200

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ευχαριστω κι εγω για τις πληροφοριες σχετικα με τα λεωφορεια!!!!

Γιατι σκεφτομαστε με την παρέα μου να φυγουμε με πούλμαν ξημερωματα απο Αλεξ/πολη(μου είπαν κανει 5-6 ωρες), να ειμαστε Πολη το πρωι και να φύγουμε με το βραδινο.

Ξερω, δεν προλαβαινει κανεις να δει ένα μέρος σε μία μέρα, και ο σκοπός δεν είναι να τη γυρίσουμε ντε και καλά,αυτό κάποια άλλη στιγμή θα γίνει. Αλλά λέμε μια και μένουμε και κοντα(Αλεξ/πολη) να το κάνουμε σαν κάτι το διαφορετικό,μονοήμερη εκδρομή ας πούμε:-Ρ

Γενικα ξέρετε εάν πηγαινουν στην Κων/πολη αυθημερον μερικοι? Πιστεύετε αξιζει αυθημερον?
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Ευχαριστω κι εγω για τις πληροφοριες σχετικα με τα λεωφορεια!!!!

Γιατι σκεφτομαστε με την παρέα μου να φυγουμε με πούλμαν ξημερωματα απο Αλεξ/πολη(μου είπαν κανει 5-6 ωρες), να ειμαστε Πολη το πρωι και να φύγουμε με το βραδινο.

Ξερω, δεν προλαβαινει κανεις να δει ένα μέρος σε μία μέρα, και ο σκοπός δεν είναι να τη γυρίσουμε ντε και καλά,αυτό κάποια άλλη στιγμή θα γίνει. Αλλά λέμε μια και μένουμε και κοντα(Αλεξ/πολη) να το κάνουμε σαν κάτι το διαφορετικό,μονοήμερη εκδρομή ας πούμε:-Ρ

Γενικα ξέρετε εάν πηγαινουν στην Κων/πολη αυθημερον μερικοι? Πιστεύετε αξιζει αυθημερον?
μια χαρα αξιζει..μενετε αλεξανδρουπολη και το σκεφτεστε?εδω απο θεσσαλονικη το εχουν κανει αυτο να πανε αυθημερων..
βεβαια αν κλεινατε και μια διανυκτερευση θα ηταν πολυ καλυτερα.εχει πολυ οικονομικες και καλες τιμες στα ξενοδοχεια της η πολη.
 

elen200

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
μια χαρα αξιζει..μενετε αλεξανδρουπολη και το σκεφτεστε?εδω απο θεσσαλονικη το εχουν κανει αυτο να πανε αυθημερων..
βεβαια αν κλεινατε και μια διανυκτερευση θα ηταν πολυ καλυτερα.εχει πολυ οικονομικες και καλες τιμες στα ξενοδοχεια της η πολη.
Ευχαριστω πολυ για τη γρήγορη σου απάντηση!!!

Ενθουσιάστηκα που μου είπες ότι πάνε και από πιο μακριά για μια ημέρα, ναι η αλήθεια είναι ότι το απολαμβάνεις καλύτερα με μια διανυκτέρευση τουλαχιστον αλλά ο λόγος είναι καθαρά οικονομικός.Μακάρι κάποια άλλη στιγμή να την επισκεφτούμε με την άνεσή μας. Ωστόσο πιστεύω θα προλάβουμε να δούμε με το τραμ πολλά σημεία, Αγια Σοφια,Μπλε Τζαμι, ε μέχρι να φαμε και κάτι θα φύγει η μέρα:D
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Ευχαριστω πολυ για τη γρήγορη σου απάντηση!!!

Ενθουσιάστηκα που μου είπες ότι πάνε και από πιο μακριά για μια ημέρα, ναι η αλήθεια είναι ότι το απολαμβάνεις καλύτερα με μια διανυκτέρευση τουλαχιστον αλλά ο λόγος είναι καθαρά οικονομικός.Μακάρι κάποια άλλη στιγμή να την επισκεφτούμε με την άνεσή μας. Ωστόσο πιστεύω θα προλάβουμε να δούμε με το τραμ πολλά σημεία, Αγια Σοφια,Μπλε Τζαμι, ε μέχρι να φαμε και κάτι θα φύγει η μέρα:D
απλα να ξερεις πως μπορεις με 20-25 ευρω το ατομο να βρεις αξιοπρεπη ξενοδοχειο..αλλωστε για εναν υπνο το θελετε και φευγετε την επομενη μερα με την ανεση σας.οπωσδηποτε η πολη αξιζει για ενα καλο ταξιδι ημερων.αλλα απορω που ειστε τοσο κοντα και δεν εχετε παει ακομα..
οποτε βουρ για την πολη!
 

antzelis

Member
Μηνύματα
60
Likes
5
πολυ ωραιες οι πληροφοριες εψαχνα να βρο και εγω αλλα δεν βρηκα τιποτα το ιδιαιτερο θα το κανω αυτο το ταξιδι συντομα , ευχαριστω πολυ θα επιστρεψω και θα σας πο εντιποσεις
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Μπράβο, παιδιά, εξαιρετικές πληροφορίες! Το σκέφτομαι κι εγώ σοβαρά, αλλά σκεφτόμουν και την περίπτωση κάποιων ταξιδιωτικών γραφείων που κάνουν το 3ήμερο από Θεσσαλονίκη με περίπου 120- 140 ευρώ, και εξασφαλίζουν και 2 διανυκτερεύσεις. Αξίζουν;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.305
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom