Το καλύτερο αεροδρόμιο στον κόσμο

misa

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
εγω θα πρωτοτυπησω και θα σας πω για το αεροδρομιο που μου εκανε την χειροτερη εντυπωση και δεν ειναι αλλο απο το Σαρλ ντε Γκωλ στο Παρισι. Οσο να ναι περιμενεις στο Παρισι να δεις κανα αεροδρομιο σουπερ αλλα που, ενα κτηριο περιεργο αβολο με ατελειωτους διαδρομους χωρις dutty free παρα μονο ενα δυο μαγαζακια, ουτε ενα καφε της προκοπης τιποτα, χαλια μαυρα, το Ελληνικο ηταν καλυτερο. Το καλυτερο που εχω παει ειναι της Μπανκογκ, τρελλαθηκα στο μασαζ.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
εγω θα πρωτοτυπησω και θα σας πω για το αεροδρομιο που μου εκανε την χειροτερη εντυπωση και δεν ειναι αλλο απο το Σαρλ ντε Γκωλ στο Παρισι. Οσο να ναι περιμενεις στο Παρισι να δεις κανα αεροδρομιο σουπερ αλλα που, ενα κτηριο περιεργο αβολο με ατελειωτους διαδρομους χωρις dutty free παρα μονο ενα δυο μαγαζακια, ουτε ενα καφε της προκοπης τιποτα, χαλια μαυρα, το Ελληνικο ηταν καλυτερο. Το καλυτερο που εχω παει ειναι της Μπανκογκ, τρελλαθηκα στο μασαζ.
για το CDG συμφωνω απολυτα.το περιμενα σκαλες ανωτερω.ακομα και το gatwick εχει δεκαδες μαγαζια να περασεις την ωρα σου.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
για το CDG συμφωνω απολυτα.το περιμενα σκαλες ανωτερω.ακομα και το gatwick εχει δεκαδες μαγαζια να περασεις την ωρα σου.
Για ποιο terminal μιλάτε? Το terminal 1 είναι όντως φτωχό (αλλά είναι το ιδανικό για βιαστικούς buisness travellers που πάνε κι έρχονται συχνά: από το gate στις αποσκευές και στην έξοδο σε χρόνο ρεκόρ, και χωρίς πολυκοσμία), αλλά το terminal της Air France δεν είναι καθόλου έτσι....
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Για ποιο terminal μιλάτε? Το terminal 1 είναι όντως φτωχό (αλλά είναι το ιδανικό για βιαστικούς buisness travellers που πάνε κι έρχονται συχνά: από το gate στις αποσκευές και στην έξοδο σε χρόνο ρεκόρ, και χωρίς πολυκοσμία), αλλά το terminal της Air France δεν είναι καθόλου έτσι....
εφυγα απο παρισι με airfrance για ρωμη.δε θυμαμαι ποιο τερμιναλ γιατι ειχα μεταβει με ταξι.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
το αεροδρομιο που με εντυπωσιασε πολυ ηταν του ασουαν της αιγυπτου
μεσα στη χλιδα με αγαλματα θεων για εκθεματα σαν να βρισκοσουν σε ενα μεγαλο μουσειο;);)
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
εγω παλι καλυτερο απολα μεχρι τωρα θεωρω οτι ειναι της σιγκαπουρης:clap::clap:
πεντακαθαρο,τιγκα στην ορχιδεα!!!γενικα ηταν πολυ ωραιο!
το χειροτερο απο την αλλη ηταν της αιγυπτου...λες και ησουν σε τουαλετες...χαλια:shock:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
εγω παλι καλυτερο απολα μεχρι τωρα θεωρω οτι ειναι της σιγκαπουρης:clap::clap:
πεντακαθαρο,τιγκα στην ορχιδεα!!!γενικα ηταν πολυ ωραιο!
το χειροτερο απο την αλλη ηταν της αιγυπτου...λες και ησουν σε τουαλετες...χαλια:shock:


νομιζω οτι ειναι αναλογα με τη πολη, του Λουξορ π.χ ηταν.....της ταξης του μη χειροτερα
δεν μπορεσα να καταλαβω γιατι τα duty- free ηταν γεματα....πυρεξ
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Αεροδρόμιο του Γιβραλτάρ

Είδα σήμερα κάποιες εικόνες από το αεροδρόμιο του Γιβραλτάρ.

Πραγματικά, εντυπωσιακό.

Δεν ξέρω αν το έβαλα στο σωστό σημείο το θέμα, νομίζω ότι είχαμε ένα θέμα όπου αναφερόμαστε στα αεροδρόμια του κόσμου αλλά δεν μπόρεσα να το βρω με τίποτα... :roll:









Πηγή: Enimerosi24
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
ok. εχει πλακα το θεμα αλλα σκεψου οτι ειναι τοσο μικρο το γιβραλταρ που για να εχει αεροδρομιο επρεπε να ειναι ετσι η χειροτερα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ok. εχει πλακα το θεμα αλλα σκεψου οτι ειναι τοσο μικρο το γιβραλταρ που για να εχει αεροδρομιο επρεπε να ειναι ετσι η χειροτερα
Ε, θα μπορούσε ο δρόμος να περνάει υπόγεια.... Απλά είναι τόσο μικρή η κίνηση του αεροδρομίου, που δεν το δικαιολογεί!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.761
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Έχει φανάρι και για τα αεροπλάνα ή μόνο για τα αυτοκίνητα; :haha:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Μπορεί κάλλιστα να πεί ο επιβάτης στον πιλότο "Αφήστε με εμένα κάπου εδώ να πάρω ένα ταξάκι"...:bleh::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom