Το μυαλό μου και μια μπίρα

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Αργεντινή

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Καλά, συγχωρεσα το μελος που αρχισε τις μπουρδες με κλιματιστικά και συνεχίζω.

Εξακολουθησαμε την εξερεύνηση του κελιού μας με το Βυζαντινής περιόδου μπάνιο.
Μπηκα εγω πρωτη. Αυτά που ειπα του Γκιουλιβερ που καθοταν
και με περίμενε απέξω ειναι χαρακτηριστικά και αποτελουν λιτη
αλλά ακριβή περιγραφή του φαινομένου: Καλέ!! Τι πρακτικό πραγματακι είναι αυτό? Φοβερη
αρχιτεκτονική σύλληψη ιδέας! Μπορεις ταυτοχρονα χωρις να κουνηθεις εκατοστο να πλένεις τα δόντια σου, να κάνεις τσίσα σου, να μπανιάριζεσαι, και με το τεράστιο παράθυρο/η χαρά του μπανιστιρτζη, να
δίνεις χαρά και στο φιλοθεαμον κοινό απέναντι! Ταυτόχρονα! Ολα σε ένα! Για να μην αναφερω την αίσθηση Βενετίας και τουρκικου χαμαμ που αναδύει ο χώρος απο όλους τους πόρους της σκουριάς των σωληνωσεων. Μπραβο στον εμπνευστη, θα του δωσω βραβειο "εργονομιας χωρου 423 μΧ." Το αξίζει.

Ας μιλήσουμε τωρα και για το κρεβατι. Βασικό αξεσουαρ σε δωμάτια. Λευκο. Σιδερένιο.
Κουνιστό. Ασταθες. Ψυχοπαθές. Παρανοικό. Ζαλιστικό, (μα που το χώρεσε?). Οι πόρνες που έκαναν πιάτσα κάτω απο το παραθυρό μας για να προσελκύσουν πελάτες , λικνίζονταν λιγότερο και
ηταν και πολύ πιο σοβαρες. Τρελιάρικο κρεβάτι. Καθόσουν και ξαφνικά ακούμπαγες στο πάτωμα.
Βουλιαζες αργά και βασανιστικές σκεψεις τρυπωναν στο μυαλό σου όπως "Ω! Θεοί! θα σταματήσει
ποτέ η αργή κάθοδος προς το ισόγειο?". Αμ το άλλο? Ηταν κουνιστό, το είπαμε. Αλλά πόσο κουνιστό?
Λοιπον, εδω θα ηθελα να αναφερθω σε μια ιδιαιτεροτητα του εν λογω χρηστικού επιπλου.
Πηγαινε και πανω κάτω και δεξια αριστερα, και περα δωθε και γενικά κουνιόταν προς όλες τις κατευθυνσεις σαν Ρωσος απο Σιβηρια στην 78η βότκα του.
Εξυπνο οφειλω να ομολογησω γιατι αυτού του ειδους η κατασκευη, εικάζω ότι ειχε γινει
εσκεμμενα, για να σε παραπεμπει εμμεσα σε κάποιο παιγνιδι του Λουνα Παρκ. Το μονο
αρνητικο που βρισκω , ήταν οτι ήταν πλεον ακαταλληλο για ερωτικές περιπτυξεις και για
να κοιμηθείς σαν άνθρωπος. Μονο για αυτες τις δυο χρησεις δεν αρμοζε. Κατα τα άλλα
μια χαρα μας έπιανε το χωρο. Δεν θα τη ξεχασω αυτη τη κλίνη: Καθε φορα που πέρναγα η γωνια του @#$%#@κρεβατου με χτυπαγε στο γόνατο και γυρισα Ελλάδα
με 45 μελανιές.
Και ερχομαστε στη θεα του παραθυρου. Αχχχ... αυτο το παραθυρο.. μας χάρισε αυτό που όλοι οι τουρίστες αναζητούν:
τοπικό χρώμα. Μάλιστα. Τοπικό χρώμα κυρ-αναγνωστη. Ητοι, μαγικοί ήχοι που σε
παραπέμπουν σε παζαρια της Ανατολής, χαρουμενες φωνες απο νταβατζήδες που
μάλωναν πόρνες, εκδιδομενες που τσακώνονταν για πελάτες, τοξικομανεις που παρακάλαγαν
περαστικους για καμια λίρα, μεθυσμένους που ούρλιαζαν, υπόκοσμος σε υποπτα νταραβερια
και γενικά "είμαστε μια ωραια ατμόσφαιρα, είμαστε". Πάντως οφείλω να ομολογησω -κρατησου
έρχεται βόμβα/ανατροπη/αποκάλυψη - ότι δεν μας χάλασε το σκηνικό του δρόμου.
Αλλωστε γι' αυτό επιλέξαμε το συγκεκριμένο χόστελ: Για την ζωντάνια της περιοχής. Αφελή αναγνώστη.....
Πίστεψες ότι διαλέχτηκε στην τύχη? Οχι φυσικά. Ακριβώς στο ιδιο χόστελ είχαμε επιλεξει
να μεινουμε πριν 3-4 χρόνια. Ιδια κόλαση, ίδια ηθική, ίδια βρωμιά, ιδιος ιδρώτας,
ίδια τετραγωνικά.
Απλα επειδη ειχε αλλάξει όνομα και ειχε κάνει ανακαινιση, υποθεσαμε οτι ειχε μεγαλωσει τα δωμάτια
και ειχε βαλει και ενα ρημαδοκλιματιστικο. Μπα..... κουρτίνες μόνο ειχε αλλάξει. Και μαλιστα
χαζες κουρτίνες. Ναι φιλε μου υπάρχουν χαζες κουρτίνες, με τον ιδιο τρόπο που υπάρχουν και
έξυπνες σίτες.
100_5846.jpg
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
η madam κάτω εκεί στον δρόμο τι ψάχνει?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Πίστεψες ότι διαλέχτηκε στην τύχη? Οχι φυσικά. Ακριβώς στο ιδιο χόστελ είχαμε επιλεξει να μεινουμε πριν 3-4 χρόνια.
Και ήθελα να ρωτήσω αν σου τυχαίνουν αυτά που ζεις ή αν το προσπαθείς...τελικά το προσπαθείς, τη βρίσκεις, γουστάρεις! Είσαι κυνηγός ταλαιπωριών...συλλέκτης βασάνων..:haha:
Αν έρχονταν να σε πάρουν από το χρέπι για να σε πάνε σε 5άστερο, θα σε τραβούσαν σαν τη Χέλμη και θα φώναζες "θα φαρμακωθώ"...
Καλοήθης μαζοχισμός λέγεται :bleh:
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
566
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ζηλανδια!
Μπορεις ταυτοχρονα χωρις να κουνηθεις εκατοστο να πλένεις τα δόντια σου, να κάνεις τσίσα σου, να μπανιάριζεσαι, και με το τεράστιο παράθυρο/η χαρά του μπανιστιρτζη, να
δίνεις χαρά και στο φιλοθεαμον κοινό απέναντι!
ποσο σε αγαπαω ρε φιλεεε χαχαχαχαχαχαχαχα

Υ.Γ Εγω πιστευω οτι τα θες και τα παθαινεις , μας το παιζεις κτελατζου και χοστελατζου , ηθελες το ιδιο χοστελ με παλια...θα υποστεις τις συνεπειες τεκνον μου...(Ελπιζω οι βοτκες να σας εκαναν να το δειτε αλλιως :bleh:)
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Υπαρχει παρανόηση συντροφια: Μα τοση ωρα αυτό λέω: ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ το τσαρδί! Κυρίως η τοποθεσία του. Αν και πραγματι.... ο NightcoreKing, πρεπει να εχει δικιο, η βοτκα πάντα βοηθάει σε αυτες τις περιεργες καταστασεις. Και ναι go2dbeach, αν με πηγαιναν σε κανενα αποστειρωμένο 5αστερο διπλα απο την Αγια Σοφια και με χωριζαν απο τις βοτκες μου, τις μπιρες μου, τα κορίτσια απο κάτω , τα κλαμπάκια παρακμή, τον μπαρμπα Ρουμπενη μου, τα αυτοσχέδια τασάκια μου τερμα εως πάνω απο τα αποτσιγαρα, τις διακοπες ρευματος και νερου, τους καυγαδες, τις φωνες και γενικοτερα απο αυτη την αναγεννησιακης μορφης διασκεδαση με βακχικες επιρροές, θα φωναζα "αφηστε με θα φαρμακωθω, με νοθευμενη βοτκα".
NightcoreKing τεκνο μου, εσυ υπηρετησε τα Ελληνικα Στρατά και οταν με το καλό απελευθερωθεις απο τα δεσμά θα σου δωσω και διεύθυνση του χόστελ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom