Το ξεχασμένο Λάος

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
μια αλλη ημερησια εκδρομη απο την πολη pakse ειναι το οροπεδιο bolaven ..η εκδρομη εχει διαρκεια 10 ωρες και πηγαινουν στους καταρρακτες tad farn - tad yuang - tha teang -tad lor..κατα την διαρκεια της περιηγησης εχει επισκεψη σε μειονοτικα χωρια....< minority tribes of alak, nge and ka tu at coffins village banz kokphoung...> κοστος εκδρομης 180.οοο kip.

tad yuand waterfalls

aimg683.imageshack.us_img683_2451_dsc04706b.jpg

tad lor waterfalls

aimg169.imageshack.us_img169_4792_dsc04745s.jpg
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
minorities weaving village at ban huy houn .

aimg705.imageshack.us_img705_5636_dsc04737k.jpg



aimg697.imageshack.us_img697_1714_dsc04727y.jpg
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
και το κερασακι στο νοτο του λαος ειναι τα λεγομενα 4000 νησια...αυτη η περιοχη ειναι νοτια της πολης pakse .. η περιοχη ονομαζεται si phan don...< four thousand island > ..
το πρωτο νησι και το μεγαλυτερο ειναι το dong khong...το περασμα για το νησι γινεται στο hat xai khun και το σημειο ban nakasang για να παμε στα μικροτερα νησακια το don det και το don khon khone....τα δυο τελευταια ενωνονται με μια μικρη γεφυρα.....
εγω επελεξα το μικροτερο νησακι το khone που σε μια ακρη εχει και καταρακτη.μπορει να νοικιασεις για μια μερα ποδηλατο με ενα euro...
στο νησακι ο χρονος σταματα......
κοστος δωματιου διπλα στο ποταμι 5 usd ημερησιως......

aimg440.imageshack.us_img440_4166_dsc04753.jpg

aimg63.imageshack.us_img63_1706_dsc04762d.jpg
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
η συνεχεια για μενα ηταν η διελευση των συνορων και εισοδος στην καμποτζη ...

η φωτογραφια απο τα συνορα λαος -- καμποτζης

aimg341.imageshack.us_img341_7465_dsc05870h.jpg
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
η συνεχεια ..............στην καμποτζη και στην ιστορια της ρενατας βιετναμ-καμποτζη.....

τελειωνοντας την παραθεση πληροφοριων και φωτογραφιων απο το δευτερο ταξιδι στο λαος θα επαναλαβω οτι αξιζει την επισκεψη σας...
σε ολους εσας που διαβασατε τις λιτες περιγραφες μου με τις σχετικες φωτογραφιες , αφιερωνω μια φωτογραφια απο την πολη pak beng στον ποταμο μεκονκ με την φημισμενη μπυρα lao....καλα ταξιδια

aimg87.imageshack.us_img87_5274_dsc05234.jpg

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μια παράκληση: ελέγξτε λίγο το μέγεθος από τις φωτογραφίες που βάζετε από άλλα site - Οι browsers τις κατεβάζουν πάντα σε πλήρες μέγεθος στους επισκέπτες, με αποτέλεσμα μεγάλες καθυστερήσεις στο φόρτωμα της κάθε σελίδας. - Η σελίδα 7 αυτής της ιστορίας, για παράδειγμα, έχει 14 φωτογραφίες με μέγεθος 2-3 ΜΒ η κάθε μία. Έχω γρήγορη σύνδεση, και παρ' όλα αυτά μέχρι να φορτώσει η σελίδα κάνει σχεδόν ένα λεπτό! (μια μέρα που συνδέθηκα από κινητό) - αλλά δεν έχουν όλοι γρήγορες συνδέσεις.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Σωστό!! το παρατήρησα και εγώ..
Elgeo κανε πρώτα resizing θα τρέχουν πιο γρήγορα..για να ανοίξω την τελευταία σελίδα πήρε 8 λεπτά και εχω ιλιγγιώδη σύνδεση .....
τσέκαρέ το!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Land of a million elephants LAOS
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom