Ισπανία Τρένα Ισπανία

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.908
Δεν θα κάνω τόσες πολλές διαδρομές ώστε να συμφέρει το Renfe Pass.
Χρειάστηκε να φτιάξεις account στη Renfe για να διαχειριστείς κάποια κράτηση ή κλείνεις και χωρίς;
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Χωρις λογαριασμο ΟΥΤΕ πληροφοριες δεν μπορουσα να παρω,μου λεγανε δεν φαινεται να εισαι πελατης μας..θελει να γραφτεις για να κανεις δουλεια..Μονο που εκει που ζηταει ντοκουμεντα,διαλεξε απο το μενου otros,αλλιως ακρη δεν βρισκεις..Εγω εχω πολυ τρενο και θα βγαλουμε καρτα σιγουρα..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.908
Ανεβασε η renfe χθες τα δρομολογια Ιουλίου και έχει ανεβάσει τα μισά. Νόμιζα πως μόνο ο δικός μας ΟΣΕ ήταν φαινόμενο, αλλά αυτοί το τερματίζουν.
Δεν ξέρω αν πρέπει να κλείσω τώρα που βρήκα κάτι 40άρια ή να περιμένω και τα άλλα, με κίνδυνο να τα βγάλουν σε καμιά παλαβή τιμή (το πρωινό για Βαρκελώνη ξεπερνά τα 100 ευρώ το άτομο, έλεος)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ανεβασε η renfe χθες τα δρομολογια Ιουλίου και έχει ανεβάσει τα μισά. Νόμιζα πως μόνο ο δικός μας ΟΣΕ ήταν φαινόμενο, αλλά αυτοί το τερματίζουν.
Δεν ξέρω αν πρέπει να κλείσω τώρα που βρήκα κάτι 40άρια ή να περιμένω και τα άλλα, με κίνδυνο να τα βγάλουν σε καμιά παλαβή τιμή (το πρωινό για Βαρκελώνη ξεπερνά τα 100 ευρώ το άτομο, έλεος)
Δες για Ιούλιο και δες και για ίδια μέρα της εβδομάδας σε μια εβδομάδα από τώρα. Αν τα δρομολόγια που βγάζει στη διαδρομή που σε ενδιαφέρει είναι πάνω-κάτω τα ίδια, κλείνεις. Αν από τον Ιούλιο λείπουν κάποια, περιμένεις.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Συμβουλη μου...ΚΛΕΙΣΕ,ποτε δεν ξερεις τι θα σουρθει μαζι τους..Εκλεισα βραδυνο για υπνο Βαρκελωνη Γραναδα 54 το κεφαλι και τωρα εχει 106...μην το ψαχνεις πολυ,δεν υπαρχει ειρμος και σχεδιο.ΜΑΚΡΑΝ το χειροτερο κι αν εχω ψαξει τρενα...Ενα αγχος αν θα βρω ακρη με οτι πληρωσα ως τωρα το εχω σιγουρα..Τελος παντων,ξεκιναω Σαββατο κι ο Θεος βοηθος..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.908
Δες για Ιούλιο και δες και για ίδια μέρα της εβδομάδας σε μια εβδομάδα από τώρα. Αν τα δρομολόγια που βγάζει στη διαδρομή που σε ενδιαφέρει είναι πάνω-κάτω τα ίδια, κλείνεις. Αν από τον Ιούλιο λείπουν κάποια, περιμένεις.
Ακριβώς αυτό είναι το θέμα, ότι παρακολουθώ το site και τα δρομολόγια είναι τα μισά. Αυτό των 40 ευρώ είναι πρωί και ήθελα μεσημεριανό ή απογευματινό για να μη χάσω την μέρα της Μαδρίτης. Επίσης δεν ανέβασε ακόμη το TGV (ακόμη και για Ιούνιο) που είναι το φτηνότερο αν κλείσεις νωρίς.
Μάλλον θα περιμένω και ελπίζω να μην έχω δυσάρεστες εκπλήξεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.908
Σήμερα ανέβηκαν όλα τα δρομολόγια και έκλεισα μεσημεριανό όπως ήθελα.
Τελικά, @coco , δε μου φάνηκε δύσκολη η διαδικασία κράτησης :)
 

teoper

Member
Μηνύματα
88
Likes
135
Θελω να κλεισω εισητηρια απο Μαδριτη Τολεδο την ιδια μερα με επιστροφη Στο σαιτ της ρενφε ζηταει και αριθμο τηλεφωνου κινητου Βαζοντας το δικο μου το συστημα δεν το δεχεται .ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Θελω να κλεισω εισητηρια απο Μαδριτη Τολεδο την ιδια μερα με επιστροφη Στο σαιτ της ρενφε ζηταει και αριθμο τηλεφωνου κινητου Βαζοντας το δικο μου το συστημα δεν το δεχεται .ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?
Εκεί που λέει να βάλεις τηλέφωνο, βάζεις χωρίς το 0030 μπροστά, και μετά από κάτω στο "prefijo" επιλέγεις το +30 και αντιγράφει μόνο του στο "telefono movil" τον αριθμό που έβαλες πιο πάνω.
Επίσης κοίτα μήπως έχεις βάλει στο "tipo documento" το DNI, νομίζω δεν το δέχεται έτσι, βάλε "otros" (εγώ εκεί έβαλα απλώς τον αριθμό ελλ. αστυν. ταυτότητας και το δέχτηκε). Δεν δοκίμασα να επιλέξω pasaporte να δω αν θα το δεχτεί.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Υπόψην ότι το τρένο δεν είναι η ταχύτερη/οικονομικότερη επιλογή για μετάβαση από Μαδρίτη στο Τολέδο (αλλά είναι μακράν η πιο άνετη, και ευκαιρία να δεις και το σταθμό Atocha).
 

teoper

Member
Μηνύματα
88
Likes
135
Υπόψην ότι το τρένο δεν είναι η ταχύτερη/οικονομικότερη επιλογή για μετάβαση από Μαδρίτη στο Τολέδο (αλλά είναι μακράν η πιο άνετη, και ευκαιρία να δεις και το σταθμό Atocha).
Δηλαδη τι ειναι οικονομικοτερο και γρηγοροτερο για Τολεδο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.753
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom