Ιταλία Τρένα Ιταλία (trenitalia)

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
εγω δηλωσα μια τυχαια διεφθυνση στην ΙΤαλια. δεν ειχα προβλημα αφου πηρα username και password. την καρτα δεν τη χρειαζεσαι
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.183
Likes
5.460
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
εγω δηλωσα μια τυχαια διεφθυνση στην ΙΤαλια. δεν ειχα προβλημα αφου πηρα username και password. την καρτα δεν τη χρειαζεσαι
ναι και εγω δε νομιζω να εχεις προβλημα, απλως κανε εγγραφη στο σαιτ
για το σταθμο εχει αστικο καθε 20 λεπτα και χρονος περιπου 20 λεπτα , δες τα ωραρια στο http://www.atb.bergamo.it/ITA/Default.aspx?SEZ=2&PAG=126&NOT=257
 

polytimi_p

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
η ανταποκριση μπρεσια-μπεργαμο ειναι 16 λεπτα η μεγαλυτερη που βρισκω..πιστευετε θα προλαβουμε ?
 

KlnaD

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, ξέρει κάποιος αν μπορώ να κάνω κράτηση με χρεωστική στο site της trenitalia ή θέλει απαραίτητα πιστωτική κάρτα;
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.790
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Sncf voyages εχω χρησιμοποιησει σε πολλα ταξιδια χωρις κανενα προβλημα.Στη σελιδα τους μπορεις να διαλεξεις γλωσσα αν θελεις.πανω δεξια.Στελνουν τα εισητηρια ταχυδρομικα ηα τα παραλαμβανεις με τον κωδικο σου σε μεγαλους σταθμους.Εχει πρωινα (6 και κατι ωρες)και βραδυνα απο Μιλανο Ρωμη Φλωρεντια και Βενετια!Εγω τους εμπιστευομαι και βαζουν ενιοτε καλες προσφορες!
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
ιταλοφιλοι μια ερωτηση: θελω να κλεισω Μιλανο-Βερονα με επιστροφη την περιοδο του Πασχα.Βλεπω οτι τα εισιτηρια πχ για την επομενη εβδομαδα ξεκινουν απο 9 ευρω.Την περιοδο εκεινη τα δινει απο 19 ευρω τις μερες που θελω.Ξερετε την πολιτικη της εταιρειας?Να περιμενω ή γενικα δεν πεφτουν οι τιμες τις εορταστικες περιοδους?ευχαριστω
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Αυτά με τα 9 ευρώ που βρίσκεις, είναι οι προσφορές που κάνει η Trenitalia στα εισιτήρια. Το αμέσως επόμενο είναι τα 19 ευρώ, ενώ η κανονική τιμή 2nd class είναι 21,50 στο Μιλάνο-Βερόνα.
Κατά τη γνώμη μου μην τα κλείσεις από τώρα. Η διαφορά είναι μόνο 2,5 ευρώ το άτομο one way και σε περίπτωση που χρειαστεί να το αλλάξεις θα πρέπει να πληρώσεις κάποιο ποσό.
Το αν θα ρίξει τις τιμές είναι άγνωστο. Συνήθως αυτό που συμβαίνει είναι ότι βγάζει τις προσφορές με τα 9 ευρώ και άπαξ και τελείωσουν τα 9ευρα, μετά έχει από 19ευρα και πάνω. Οπότε, θεωρητικά, αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν πια 9ευρα για τις ημερομηνίες που θέλεις.
Μου έτυχε όμως, ενώ δεν υπήρχε προσφορά 9 ευρώ για τρένο προς Βενετία για τη μέρα και ώρα που ήθελα, τελευταία στιγμή 2 βδομάδες πριν το ταξίδι μου, ξαφνικά ξεφύτρωσαν εισιτήρια των 9 ευρώ σε 3 μόνο δρομολόγια τη μέρα που ταξίδευα κι έτσι κατάφερα και έκλεισα ένα με 9 ευρώ. Νομίζω πως κάτι τέτοιο συμβαίνει κατ'εξαίρεση όμως, δεν πρέπει να είναι συνηθισμένο φαινόμενο.
Πάντως η άποψή μου είναι ότι δεν υπάρχει λόγος να κλείσεις εκ των προτέρων εισιτήριο, παρά μόνο αν το βρεις σε προσφορά και γλυτώνεις αρκετά χρήματα, πχ εγώ πλήρωσα 18 ευρώ πήγαινε έλα Μιλάνο Βενετία, ενώ η κανονική τιμή είναι 75.
Δεν ξέρω μόνο αν υπάρχει πιθανότητα να γεμίσουν τα τρένα χρονιάρες μέρες και να είναι έτσι απαραίτητο να το κλείσεις πιο πριν, φαντάζομαι κάποιος θα ξέρει να σου πει για αυτό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom