Ηνωμένο Βασίλειο Τρένα/λεωφορεία από Λονδίνο σε διάφορες πόλεις

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπερα, έχω ήδη αεροπορικό εισιτήριο για stansted και θέλω να πάω στο leeds.
Το τραινο είναι πανάκριβο, γύρω στις 120λιρες, μόνο να πας.
Τα λεωφορεία είναι φτηνά αλλά κάνουν πολλές ώρες. Φτάνω στις 17:00 στο αεροδρόμιο και με τη megabus θα πρέπει να πάω Victoria coach και από εκεί περίπου 3,5 ώρες
Υπό άρχουν άλλες εναλλακτικές?
Φτάνεις αργά και σε αεροδρόμιο που δε βολεύει ιδιαίτερα για τη διαδρομή που θες.

Υπάρχουν συχνά πυκνά προσφορές που αν κλείσεις συγκεκριμένη διαδρομή με τραίνα μπορεί να πληρώσεις 40-50 λίρες. Κερδίζεις αισθητό χρόνο σε σχέση με το λεωφορείο όμως.

Για το λεωφορείο όπως τα λες είναι, μόνο που απ'όσο ξέρω ένα τετράωρο το θέλεις μίνιμουμ από Βικτόρια-Ληντς συν 1μιση-2 ώρες από Στανστεντ για Βικτόρια. Κοιτάξτε και με την National Express, αλλά οι ώρες είναι ίδιες.
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
σας Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Το εισιτήριο για Λονδίνο το έχω βγάλει εδώ και πολύ καιρό, όμως άλλαξαν τα δεδομένα και δεν θα χρειαστεί να πάω Λονδίνο και έλεγα να μη το χάσω και να πάω στο leeds που έχω φίλους.
Το παράδοξο είναι ότι βρίσκω φτηνό αεροπορικό εισιτήριο για stansted στο leeds, αλλά είναι μέσω Δουβλίνου!! Συνολική διάρκεια ταξιδιού 4 ώρες και πρόσθεσε και άλλες 4 το Αθήνα Λονδίνο !! Και θα πρέπει να αλλάξω 3 πτήσης... ε δε λέει.....
 

blade_

Member
Μηνύματα
175
Likes
162
σας Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Το εισιτήριο για Λονδίνο το έχω βγάλει εδώ και πολύ καιρό, όμως άλλαξαν τα δεδομένα και δεν θα χρειαστεί να πάω Λονδίνο και έλεγα να μη το χάσω και να πάω στο leeds που έχω φίλους.
Το παράδοξο είναι ότι βρίσκω φτηνό αεροπορικό εισιτήριο για stansted στο leeds, αλλά είναι μέσω Δουβλίνου!! Συνολική διάρκεια ταξιδιού 4 ώρες και πρόσθεσε και άλλες 4 το Αθήνα Λονδίνο !! Και θα πρέπει να αλλάξω 3 πτήσης... ε δε λέει.....
το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρακολουθεις τιμες αεροπλανου ...αν εχεις χρονο βεβαια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.580
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom