Γερμανία Τρένα στη Γερμανία

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Κι έχω κλείσει εισιτήρια που δεν αλλάζουν για 1 βδομάδα, τώρα βρήκε να το βάλει!

Αντε τωρα να κατσει ο αλλος 31 νυχτες σερι με παιδι, αντι να το στειλει διακοπες στη γιαγια.
Ακομη θυμουνται την καραντινα στο ιδιο σπιτι και ξυπνανε ιδρωμενοι.
Χαχαχα θα το ξεπατωνει στο περπάτημα κάθε μέρα για να ησυχάζει.
Όσο αντέξεις, ποιος έχει λεφτά να τρώει έξω 1 μήνα, Όσο θες κάθεσαι
 

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Θανάση από ότι βλέπω 1η Ιουνίου στις 10πμ ώρα Γερμανίας λογικά ξεκινάει η προσφορά για περιορισμένο αριθμό κουπονιών.
Αξίζει να πληρώσω για την αλλαγή εισιτηρίων αν το πετύχω!!! Έχω δωρεάν ακύρωση στο ξενοδοχείο που έχω ήδη κλείσει στο οποίο τα λεφτά είναι περισσοτερα
 
Μηνύματα
37
Likes
5
Καλημερα ομάδα!!εκλεισα τελικά 2 βραδια Νυρεμβεργη και 6 Μόναχο.σκοπεύω να κάτσω 2 μέρες Νυρεμβεργη και μια να κάνω εκδρομές από εκεί σε κοντινές τοποθεσίες και 2-3 μέρες μοναχο και άλλες 3 μέρες να κάνω εκδρομές από Μοναχο.ψάχνω να δω λίγο τι γίνεται με το εισιτήριο των 9€.είδα ότι σου δίνει απεριόριστες διαδρομές και ότι μπορώ να το κλείσω από τώρα δηλώνοντας ότι θέλω να το χρησιμοποιήσω Ιούλιο.ξέρει κάποιος άλλες πληροφορίες σχετικά;από που το παραλαμβάνεις;από που βλέπεις ποιες τοποθεσίες και αποστάσεις καλύπτει;απο ποιο site το κλείνεις;και αν περιλαμβάνει είσοδο σε τουριστικά αξιοθέατα όπως αλλά εισιτήρια;ευχαριστω
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλημερα ομάδα!!εκλεισα τελικά 2 βραδια Νυρεμβεργη και 6 Μόναχο.σκοπεύω να κάτσω 2 μέρες Νυρεμβεργη και μια να κάνω εκδρομές από εκεί σε κοντινές τοποθεσίες και 2-3 μέρες μοναχο και άλλες 3 μέρες να κάνω εκδρομές από Μοναχο.ψάχνω να δω λίγο τι γίνεται με το εισιτήριο των 9€.είδα ότι σου δίνει απεριόριστες διαδρομές και ότι μπορώ να το κλείσω από τώρα δηλώνοντας ότι θέλω να το χρησιμοποιήσω Ιούλιο.ξέρει κάποιος άλλες πληροφορίες σχετικά;από που το παραλαμβάνεις;από που βλέπεις ποιες τοποθεσίες και αποστάσεις καλύπτει;απο ποιο site το κλείνεις;και αν περιλαμβάνει είσοδο σε τουριστικά αξιοθέατα όπως αλλά εισιτήρια;ευχαριστω
Καλημέρα, για αρχή ρίξε μια ματιά εδώ: Γερμανία - Τρένα στη Γερμανία
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Φθηνά τρενα στη Γερμανία ακουω.... καλοκαιρι στη Γερμανία ακούω .... ωρα ειναι να μάθουμε και τις παραλίες της Γερμανίας..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλημερα ομάδα!!εκλεισα τελικά 2 βραδια Νυρεμβεργη και 6 Μόναχο.σκοπεύω να κάτσω 2 μέρες Νυρεμβεργη και μια να κάνω εκδρομές από εκεί σε κοντινές τοποθεσίες και 2-3 μέρες μοναχο και άλλες 3 μέρες να κάνω εκδρομές από Μοναχο.ψάχνω να δω λίγο τι γίνεται με το εισιτήριο των 9€.είδα ότι σου δίνει απεριόριστες διαδρομές και ότι μπορώ να το κλείσω από τώρα δηλώνοντας ότι θέλω να το χρησιμοποιήσω Ιούλιο.ξέρει κάποιος άλλες πληροφορίες σχετικά;από που το παραλαμβάνεις;από που βλέπεις ποιες τοποθεσίες και αποστάσεις καλύπτει;απο ποιο site το κλείνεις;και αν περιλαμβάνει είσοδο σε τουριστικά αξιοθέατα όπως αλλά εισιτήρια;ευχαριστω
Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε στο σχετικό νήμα.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Φθηνά τρενα στη Γερμανία ακουω.... καλοκαιρι στη Γερμανία ακούω .... ωρα ειναι να μάθουμε και τις παραλίες της Γερμανίας..
αν σε ενδιαφερουν τα θαλασσια σπορ παραδεισος...αν ονειρευεσαι να αραξεις στην ξαπλωστρα η καμια παρπαλια οπως στους αντι παξους κλπ αστο....
στις καλες μερες μπορεις να κανεις κ καμια βουτια αλλα μιλαμε για ατλαντικο κ βορεια θαλασσα
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Μία ομολογουμένως καλή ιδέα μπήκε ήδη σε εφαρμογή στη Γερμανία και αγκαλιάζεται από τους πολίτες. Μέχρι και το τέλος Αυγούστου 2022 οι Γερμανοί πολίτες και όσοι κινούνται στη χώρα με το σιδηρόδρομο θα μπορούν να αγοράζουν εισιτήριο απεριόριστων μετακινήσεων μόλις με 9 ευρώ το μήνα!
Κάν' το όπως η Γερμανία: Με 9 ευρώ το μήνα απεριόριστες διαδρομές με το τρένο σ' όλη τη χώρα
Πωλείται ήδη σε αυτόματους πωλητές εισιτηρίων, όπως εδώ πχ στη Νυρεμβέργη
IMG-20220531-WA0010.jpg PSX_20220531_190138.jpg
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
εγω ακουγα στο ραδιοφωνο οτι εδω (Στουττγαρδη) γιονταν χαμος και πηρανε προσωπικο ασφαλειας για να μπει ταξη στις ουρες....γενικως καλη ιδεα αλλα εχει καποιες παγιδες
εμενα προσωπικα με αφηνει καπως αδιαφορο....αν μενεις σε μεγαλη πολη συμφερει...στην "επαρχια" κλπ δεν εχει νοημα....

που.χ. για να παω στην δουλεια μου (10 χλμ) θελω που.χ. 15 λεπτα με το αμαξι η καπου 20-25 με ποδηλατο. ΓΙα να παω με τα ΜΜΜ θελω καπου 45-50 λεπτα....λεωφορειο - μετρο - λεωφορειο....

εκτος θεματος αλλα οπως πολλοι λενε εδω, πρωτα φτιαχνεις τις υποδομες, και μετα κανεις τις προσφορες...
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
εγω ακουγα στο ραδιοφωνο οτι εδω (Στουττγαρδη) γιονταν χαμος και πηρανε προσωπικο ασφαλειας για να μπει ταξη στις ουρες....γενικως καλη ιδεα αλλα εχει καποιες παγιδες
εμενα προσωπικα με αφηνει καπως αδιαφορο....αν μενεις σε μεγαλη πολη συμφερει...στην "επαρχια" κλπ δεν εχει νοημα....

που.χ. για να παω στην δουλεια μου (10 χλμ) θελω που.χ. 15 λεπτα με το αμαξι η καπου 20-25 με ποδηλατο. ΓΙα να παω με τα ΜΜΜ θελω καπου 45-50 λεπτα....λεωφορειο - μετρο - λεωφορειο....

εκτος θεματος αλλα οπως πολλοι λενε εδω, πρωτα φτιαχνεις τις υποδομες, και μετα κανεις τις προσφορες...
Το επόμενο ταξίδι μου ξεκινάει από τη Στουτγκάρδη και θεωρώ πως το εισιτήριο των 9€ θα με βολέψει για τις μετακινήσεις από το αεροδρόμιο στη πόλη αλλά και τις μετακινήσεις μου εντός της πόλεως. Τώρα για τη μετακίνηση μου προς την Χαϊδελβέργη θα προτιμήσω το γρήγορο τρένο γιατί εκτός από το 5πλασιο χρόνο που θέλω να πάω με τα τοπικά τρένα πιστεύω πως θα γίνεται κι ένας χαμός
 

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Εγώ ελπίζω να καταφέρω να κάνω τις εκδρομές στη Βαυαρία με αυτό τον Αύγουστο γιατί ούτως ή άλλως με τοπική συγκοινωνία θα τις κάναμε. Είμαστε οικογένεια και δεν αντέχει η τσέπη μας τα γρήγορα τρένα.
Μήπως κουραστουν μέχρι τότε και δεν γίνεται χαμός???
Τι να πω ελπίζω ότι δεν θα μας χαλάσουν το ταξίδι
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
INFO : Die IC-Verbindung von Stuttgart nach Konstanz, also die sogenannte Gäubahn, darf auch mit dem 9-Euro-Ticket genutzt werden.

απο Στουττγαρδη ως Konstanz ισχyει το 9 ευρο
αν καποιος ενδιαφερεται
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom