Τρόποι για να εξοικονομίσουμε λεφτά για ταξίδι

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
Να σου ζήσει το παιδάκι!!

Αν θες διόρθωσε λίγο τη λέξη στον τίτλο και γράψε "λεφτά" όπως είναι το σωστό.
Σωστάαα συγνωμη παιδια αλλα λογο βιασίνης..πρεπει να το διορθωσουν αυτοι που μπορουν;).
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
σταματησα να παιρνω καφεδες απεξω και φτιαχνω παντα μονη μου για την δουλεια. για καφε με φιλους μου θα παω, αλλα ειτε παω για δουλεια, ειτε για σχολη θα εχω παντα το θερμος μου, το ιδιο και ο φιλος μου. αν καποιος παιρνει καθε μερα απεξω δεν ειναι μικρο το ποσο.
το ιδιο για φαγητο, τωρα τελευταια εκανα συντονισμενη προσπαθεια και ελπιζω να μου κρατησει. ακομα και φτηνο ντελιβερυ βγαινει πιο ακριβο απο σπιτικο φαι.

το καπνισμα ειναι μεγαλο εξοδο, κανω πολλες προσπαθειες να πεισω τον φιλο μου να το κοψει (κυριως για την υγεια του ομως) αλλα δεν..


οσον αφορα τα εξοδα στις διακοπες, στην ελλαδα παμε αποκλειστικα σε καμπινγκ για καλοκαιρι, βεβαια δεν το κανουμε μονο για οικονομια αλλα μας αρεσει και πολυ. εξωτερικο ειτε χοστελ (με ιδιωτικο μπανιο) ειτε airbnb βρισκεις πολυ ωραιες ευκαιριες, αλλα δεν ειμαστε και τυποι που θα κατσουμε δευτερολεπτο σε σπιτι-ξενοδοχειο-καμπινγκ.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
εννοείς να μαζέψεις χρήματα χωρίς να πουλήσεις κι εσύ το σώμα σου όπως όλοι;
Πάντως εμείς που πουλάμε το, γεμάτο κοιλιακούς, κορμί μας, να ξέρετε πως είναι η καλύτερη και γρηγορότερη λύση, όλα έχουν δοκιμαστεί, μόνο αυτό πέτυχε.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Πάντως εμείς που πουλάμε το, γεμάτο κοιλιακούς, κορμί μας, να ξέρετε πως είναι η καλύτερη και γρηγορότερη λύση, όλα έχουν δοκιμαστεί, μόνο αυτό πέτυχε.
Κοίτα, εγώ δεν έχω ΤΟΥΣ καταπληκτικούς κοιλιακούς, αλλά μπορώ να παίρνω ωραίες πόζες και να ντύνομαι με γούστο, ελπίζω να πετύχει ( ο δεξιά είμαι μη μπερδευόμαστε με τα μπάζα...)
japan-musashimaru-ceremonyjpg-117a97721b45ebca.jpg
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Πλάκα πλάκα, 2 φρέντο τη μέρα από 1.5 ευρώ...90 ευρώ το μήνα στους καφέδες
Άμα κάποιος σκάει 90 ευρώ το μήνα, μόνο για καφέδες, είναι άξιος της μοίρας του...

Εγώ κάθε μέρα, με την yerba mate μου, το ματέρο και το θέρμος.
 

vagiannie

Member
Μηνύματα
17
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΆΜΣΤΕΡΝΤΑΜ
Πάντως εκτός από τους καφέδες το πρωί στη δουλειά, εμένα πιο πολλά χρήματα μου φεύγουν στο φαγητό. Το πρωί πάντα. Είτε είναι φούρνος ή κανένα σάντουιτς. Οι ώρες της δουλειάς είναι πολλές και δεν μπορώ να τις βγάλω νηστική.
Ωστόσο, από τότε που άρχισα να ετοιμάζω κάτι από το σπίτι, πραγματικά είδα διαφορά.
Αυτό από εμένα και σταματάω γιατί στο τέλος θα κόψουμε τα πάντα για τα ταξίδια...
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
Εγω πρωσοπικα ουτε καφεδες πινω ουτε τσιγαρα καπνιζω...βεβαια ο αντρας μου καπνιζειιιι...:mad:...αλλα εχει προσπαθισει να το κοψει..αλλα δεν οκ αυτο ειναι πιστευω θεμα του καθενος οσο και να λεω αν δεν το παρει αποφαση ο ιδιος δεν γινετε τουλαχιστον δεν καπνιζει μεσα στο σπιτι και μπρωστα στο μικρο:). Τωρα καφε περνει απο το σπιτι αλλα απο της 6 εως 6 ταπογευμα περνει να φαει. Ηαληθεια ειναι οτι αλλα εξοδα δεν κανειι μηχανακι οδηγαει γενικως δεν ψωνιζει τιποτα αν δεν του παρω εγω οποτε να του κοψω και να τρωει κατι απαιξω...εεε δε μουρχετεo_O.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Εγω πρωσοπικα ουτε καφεδες πινω ουτε τσιγαρα καπνιζω...βεβαια ο αντρας μου καπνιζειιιι...:mad:...αλλα εχει προσπαθισει να το κοψει..αλλα δεν οκ αυτο ειναι πιστευω θεμα του καθενος οσο και να λεω αν δεν το παρει αποφαση ο ιδιος δεν γινετε τουλαχιστον δεν καπνιζει μεσα στο σπιτι και μπρωστα στο μικρο:). Τωρα καφε περνει απο το σπιτι αλλα απο της 6 εως 6 ταπογευμα περνει να φαει. Ηαληθεια ειναι οτι αλλα εξοδα δεν κανειι μηχανακι οδηγαει γενικως δεν ψωνιζει τιποτα αν δεν του παρω εγω οποτε να του κοψω και να τρωει κατι απαιξω...εεε δε μουρχετεo_O.

Καλά, δεν είπες ότι καπνίζει; Οπότε ξοδεύει, δεν είναι ότι δεν ξοδεύει κάτι για εκείνον και μάλιστα όχι και λίγο. Οπότε ή θα κόψει το φαγητό απ'έξω, ή το τσιγάρο...

Εγώ φαγητό στη δουλειά απ'έξω δεν έχω πάρει ποτέ (!!!) αυτό έχω να σας πω. Είμαι στην ίδια δουλειά 6 χρόνια. Μερικά πράγματα τα θεωρώ αυτονόητα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.683
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom