Τρόπος Διαχείρισης Μιλίων

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αν σε καλύπτει το booking γιατί να μην το κλείσεις μέσω Αegean?
Ο μόνος λόγος που έχω δει εγώ, είναι ότι ανεβαίνουν οι τιμές αν πας μέσω aegean. Βασικά χάνεις κάποιες εκπτώσεις από τη booking. Βέβαια αν θες πάση θυσία να μαζέψεις μίλια, εννοείται τα κλείνεις έτσι. Και εγώ αυτό κάνω.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Η καλύτερη τιμή που βρίσκω για Εδιμβούργο τον Γενάρη μαζί με μίλια είναι:

Σύνολο 60.000 Μίλια + € 262.36 = 2 άτομα! Ψάχνω σωστά η κάνω κάτι λάθος ; Γιατί νομίζω ότι δεν συμφέρει!

Ψάχνω από Αθήνα! Κάποιος που το έχει αν μπορεί να μου βρει ποιο φτηνά από άλλη πόλη ας μου το πει!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.931
Likes
40.774
Δεν ειναι απ' ευθειας, κοιτας λαθος μηνα. Απο Μαρτη δινει απ' ευθειας Aegean. με νορμαλ τιμη φορων.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική

paefstra

Member
Μηνύματα
12.931
Likes
40.774
Επειδη εισαι νεος, κλεινουμε αν και οταν εχει με μιλια με νορμαλ φορους. Αλλιως αλλαζουμε ημερομηνια η προορισμο η αγοραζουμε κανονικο εισιτηριο.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.769
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Στο λιγο ψαξιμο που εχω κανει, βρισκω ωραια deal με United και ωραια deal με Singapore Airlines. Περιεργως οι συνδεσεις απο Κουαλα Λουμπουρ για Μανιλα μεσω Σιγκαπουρης κανει 31 ευρω και 35000 μιλια, το Σιγκαπουρη-Μανιλα κανει 35000 και 42 ευρω.
Kuala Lumpur Manila.png


Επισης πολυ οικονομικα ειναι τα East coast-west coast και τουμπαλιν. 12.500 μιλια και 5 ευρω φορους απο Βοστωνη/Νεα Υορκη/Ουασινγκτον/Φιλαδελφεια για Σαν Φρανσισκο και Λος Αντζελες, 25000 μιλια και 10 ευρω το round trip.. Και το καλο σε αυτα τα εισιτηρια ειναι οτι εχει διαθεσιμοτητα ακομα και 1 βδομαδα μετα, δεν ειναι οπως στην Ελλαδα και στην Ευρωπη που πρεπει να κλεισεις 1-2 μηνες in advance..

Boston San Francisco.png


Θελει αρκετο ψαξιμο, υπομονη και δημιουργικοτητα στους συνδυασμους για να βρεις κατι καλο
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Στο λιγο ψαξιμο που εχω κανει, βρισκω ωραια deal με United και ωραια deal με Singapore Airlines. Περιεργως οι συνδεσεις απο Κουαλα Λουμπουρ για Μανιλα μεσω Σιγκαπουρης κανει 31 ευρω και 35000 μιλια, το Σιγκαπουρη-Μανιλα κανει 35000 και 42 ευρω.
View attachment 287801

Επισης πολυ οικονομικα ειναι τα East coast-west coast και τουμπαλιν. 12.500 μιλια και 5 ευρω φορους απο Βοστωνη/Νεα Υορκη/Ουασινγκτον/Φιλαδελφεια για Σαν Φρανσισκο και Λος Αντζελες, 25000 μιλια και 10 ευρω το round trip.. Και το καλο σε αυτα τα εισιτηρια ειναι οτι εχει διαθεσιμοτητα ακομα και 1 βδομαδα μετα, δεν ειναι οπως στην Ελλαδα και στην Ευρωπη που πρεπει να κλεισεις 1-2 μηνες in advance..

View attachment 287802

Θελει αρκετο ψαξιμο, υπομονη και δημιουργικοτητα στους συνδυασμους για να βρεις κατι καλο
Όντως η τιμή και τα μίλια είναι εξαιρετικά, αλλά νομίζω πως απευθύνεται σε λίγους ταξιδιώτες.

Πόσοι από εμάς εδώ μέσα μπορουν να κάνουν κάτι τέτοιο?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
, δεν ειναι οπως στην Ελλαδα και στην Ευρωπη που πρεπει να κλεισεις 1-2 μηνες
καλα τα λες γενικα, αλλα δεν ειναι παντα ετσι. Εκτος αυγουστου, ολα τα ευρωπαικα τα εχω κλεισει την τελευταια 2ετια λαστ μινιουτ χωρις προβλημα. Το τελευταιο δε ηταν ιουνιο 2 ωρες πριν την πτηση (Ιταλια προς Ελλαδα).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.608
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom