Τσεχική Δημοκρατία Τσεσκυ Κρουμλοβ

Μηνύματα
38
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη η Βαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Καλησπερα στην παρεα.Προκειται να ταξιδεψω στην Πραγα την Κυριακη και απο εκει θα παω στο Τσεσκυ Κρουμλοβ για 2 μερες.Μηπως ξερει κανεις καποιο σαιτ με λεωφορεια γιατι εγω εχω βρει μονο με τρενο.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
Με τρένο πήγαμε εμείς και μάλιστα το κλείσαμε επιτόπου και όχι μέσω του σάιτ αλλά θυμάμαι πως πήγαινε η Stydent Agency(αρκετά καλοί είχαμε κάνει άλλες εκδρομές με αυτούς)και άλλες εταιρείες που όμως δεν τις χρησιμοποιήσαμε....
 
Μηνύματα
38
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη η Βαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
ευχαριστω πολυ,νομιζω οτι αυτο θα με βολεψει γιατι η πτηση ειναι 14.10 κ φτανω 15.50 οποτε θελω λεωφορειο για μετα τις 18.00.Σε ευχαριστω και παλι γιατι η εναλλακτικη ηταν να νοικιασω αυτοκινητο
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.575
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Πολύ καλή εταιρία,ανετα,καθαρα λεωφορεια με δωρεαν καφε/τσαι . Σε καποια έχει και δωρεαν ίντερνετ!
 

Maraki_p

Member
Μηνύματα
37
Likes
36
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Γεια σας παιδιά! Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μέρη για καφέ και φαγητό στο Τσέσκυ; Επίσης, μπορεί να μου πει κάποιος που να έχει πάει πόσο ακριβώς πλήρωσε για το εισιτήριο του κάστρου, γιατί μπήκα στην ιστοσελίδα του, αλλά μπερδεύτηκα λιγάκι. Υπάρχει κάποιο άλλο αξιοθέατο εκεί που να το προτείνετε; Ευχαριστώ.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.661
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Υπάρχει κάποιο άλλο αξιοθέατο εκεί που να το προτείνετε; Ευχαριστώ.
Cesky Krumlov 2016.JPG

Δεν είναι αξιοθέατο με τη στενή έννοια του όρου αλλά δεν ξέρω αν θα σας ενδιέφερε μια βόλτα με κανό στο ποτάμι. Εμείς δεν το τολμήσαμε αλλά αυτούς που είδαμε το καταευχαριστήθηκαν. :)
 
Μηνύματα
38
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη η Βαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Γεια σας παιδιά! Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μέρη για καφέ και φαγητό στο Τσέσκυ; Επίσης, μπορεί να μου πει κάποιος που να έχει πάει πόσο ακριβώς πλήρωσε για το εισιτήριο του κάστρου, γιατί μπήκα στην ιστοσελίδα του, αλλά μπερδεύτηκα λιγάκι. Υπάρχει κάποιο άλλο αξιοθέατο εκεί που να το προτείνετε; Ευχαριστώ.
Δεν ξερω αν απαντησα αργα,εγω θα σου προτεινω για φαγητο σε αυτο το εστιατοριο
Papa's Living Restaurant ειναι το Νο3 του tripadvisor πολυ καλο φαγητο ευγενικο προσωπικο και σε καλες τιμες και για καφε,σοκολατα ,κρεπα
θα σου προτεινα το MLS creperie,εμεινα μια μερα εκει πριν ενα μηνα.Οσο για το καστρο το χειμωνα ειναι κλειστο αλλα μπορεις να μπεις μεσα και να φτασεις μεχρι πισω στην γεφυρα για να δεις το χωριο απο ψηλα και να βγαλεις τις απαραιτητες φωτο
 
Μηνύματα
38
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη η Βαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
20161114_204304.jpg
20161114_204304.jpg
20161114_204230.jpg
20161114_145856.jpg
20161114_145845.jpg
20161114_113152.jpg
Γεια σας παιδιά! Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μέρη για καφέ και φαγητό στο Τσέσκυ; Επίσης, μπορεί να μου πει κάποιος που να έχει πάει πόσο ακριβώς πλήρωσε για το εισιτήριο του κάστρου, γιατί μπήκα στην ιστοσελίδα του, αλλά μπερδεύτηκα λιγάκι. Υπάρχει κάποιο άλλο αξιοθέατο εκεί που να το προτείνετε; Ευχαριστώ.
Και μερικές φωτογραφίες
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom