Τσιπουράδικα στο Βόλο

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Στην παραλια στο Παραδια γιατι εχει παντα τοσο κοσμο ενω τα ακριβως διπλα δεν εχουν? Με τεραστια διαφορα λεμε.
Παραδια ??? Μήπως θες να πεις Πλατανιά?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Α, ΟΚ, εγώ νόμισα ότι μιλούσες για παραλίες του Πηλίου αλλά τώρα κατάλαβα ότι μιλούσες για τα τσιπουράδικα στην παραλία του Βόλου! :haha:

Λοιπόν, ως επισκέπτης (και δοκιμαστής :bleh: ) να σου απαντήσω μόνον: Δεν ξέρω τι θα πουν οι ντόπιοι (που σίγουρα ξέρουν καλύτερα), αλλά από τα 4-5 διαφορετικά τσιπουράδικα που δοκίμασα, του Παπαδη ήταν το καλύτερο (καλύτεροι μεζέδες, μεγαλύτερη ποσότητα, φτηνότερες τιμές, ευγενικό προσωπικό). Γούστα είναι αυτά, βέβαια, αλλά φαίνεται ότι πολύς κόσμος συμφωνεί... :)
 

sakaflias

Member
Μηνύματα
128
Likes
34
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΕΝΥΑ
ναι αυτο λεω. εχει διαφορα σε σχεση με τα γυρω αλλα μαγαζια. δεν εχω παει ακομη αλλα ειχα απορια. Βεβαια οι αλλοι (ιδιοκτητες μαγαζιων) δεν βλεπουν οτι εχουν 1-2 τραπεζια και αυτος εχει κοσμο που περιμενει στηην ουρα να κατσει? Να αλλαξουν τιμες, να φερουν ποιοτητα καλυτερη κλπ!!! Τι να πω.
 

kostabod

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Προσφατα επισκεφτηκα ενα παλιο τσιπουραδικο ( Καρακατσανης) στην Νεα Ιωνια . Συνηθως παιγαναμε στου Δεμιρη (εξαιρετικον) , οπου ειναι κοντα . Λοιπον κατω του μετριου. Κριμα. Αλλη φορα στου Καβουρα ή στου Δεμιρη.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Εγώ πάλι πήγα προχτές στου Παπαδή στην παραλία και ήταν ωραιότατος!
Δεν ήπιαμε πολύ γιατί οδηγούσαμε αλλά ήταν όλα ωραία.
3,5-4 ευρω το πενηντάρι με μεζέ και όλα τα εξτρά σε καλές τιμές!
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαυρικιος
Οι ντόπιοι πανε Νεα Ιωνία για τσίπουρα ,οι τουρίστες πανε παραλία

Στην παραλία να πατε για παγωτό chicago στην Μινερβα !!!!!
Επίσης στην Μινέρβα να πάτε για πάστα φούρνου !!! για τους λάτρεις της σοκολάτας όπως εγώ απλά ... άπαιχτη!!!!
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
145
Likes
113
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
παιδια καλησπερα εν ετη 2014 προς 2015 θα κανω εξορμιση με παρεα πηλιο και εννοειται βολο, καντε μ ενα update με τα must τσιπουραδικα..

ευχαριστω!
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Οι πράκτορές μου στο Βόλο μου έχουν πει τα καλύτερα για "Τα φιλαράκια" https://el-gr.facebook.com/pages/Τα-φιλαράκια/275205999262747
όμως σε κανα 10ήμερο που θα βρίσκομαι εκεί θα το διαπιστώσω και η ίδια (και θα επανέλθω).
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Αν είναι για μεσημέρι και είστε κοντά στη παραλία υπάρχει ο Καβούρας ο οποίος είναι απο τους πιο παλιούς και κρατά το παλιό στυλ... δεν φέρνει 25αράκια αλλά δυο ποτηράκια τσίπουρου για κάθε πελάτη και κάθε φορά που τελειώνεις έρχεται και στα γεμίζει....για μεζέ δίνει σχεδόν τα ίδια σε όλους ότι έχει η ψησταριά πάνω... γινόταν πόλεμος για να κάτσει κάποιος έστω και στο πάσο...έχω χρόνια να πάω απο τότε που έκλεισε για τα βράδια γιατί ως γνωστόν είμαι βραδυνός τύπος :D....

τσίπουρα να προτιμάτε τα εμφιαλωμένα και μεζέδες κυρίως ψητά ψαράκια και θαλασσινά (για ότι παραγγέλνετε επιπλέον)....
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
πηγαμε στο Κοχυλι, αυτο που γραφει πιο πάνω το μέλος traveltralala, μετα από υπόδειξη φιλης της περιοχης.
μας αρεσε τοσο πολύ που το επισκεφτηκαμε 2 φορες.



οπως μας ειπε αλλά κ το καταλάβαμε κι εμεις, οι πρωτες ύλες αγοραζονται ειτε από την λαικη που γινεται μπροστα στο μαγαζί ειτε από την ψαραγορά κ οχι από κάποιο μάρκετ για χονδρεμπορους
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom