Τσιπουράδικα στο Βόλο

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πάντως για μένα (δεν είμαι Βολιώτης βέβαια), η Ναυτιλία δεν είναι απ' τα καλά.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Πάντως για μένα (δεν είμαι Βολιώτης βέβαια), η Ναυτιλία δεν είναι απ' τα καλά.
Συμφωνω απολυτως, θα ελεγα ειναι απο τα λιγα που δεν εχω επισκεφτει τα τελευταια χρονια.....Συν το Βολο που καποιος ανεφερε, επισης δεν θεωρω οτι ειναι καλο....

Αρνητικη ψηφο βαζω και στον Ποσειδωνα στη παραλια, λογω της συχνης, ανευ αιτιας αρνησης να σου φερει τσιπουρα χωρις μεζε ( και εννοω τριτα τεταρτα και μετα).
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Στην παραλία κλασσικό τσιπουράδικο δεν υπάρχει (τίγκα στο τηγανητό, κροκέτες, αλοιφές κλπ).. Εντάξει μην τους πάρω όλους στο λαιμό μου. Εκεί είναι καλά λόγω τοποθεσίας το μεσημέρι να πιεις κανα τσίπουρο έτσι στο χαβαλέ.
Λίγο πιο μέσα σε ένα στενό μεταξύ Ιάσονος και Δημητρίαδος είναι ο Κάβουρας (κρατά το παλιό στυλ) αλλά μόνο μεσημέρι.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
σου προτείνω πρώτα τον Μπόκο και μετά το Κοχύλι(το έχει επισκεφτεί και ο Μαμαλάκης) τα οποία όμως δεν βρίσκονται κοντά στην θάλασσα αλλά ουτε και ιδιαιτερα κοντα στο κέντρο, αλλά σε παραδρόμους. .
ευχαριστώ Μιχάλη αλλα και στα υπόλοιπα μέλη:clap: για την ανταπόκριση σας στο κάλεσμα για αναφορά καλων τσιπουράδικων στον Βόλο...

μια μικρή παρατήρηση μόνο:
προτάσεις οπως η "μαυρισμένη"¨δεν βοηθάνε και ιδιαίτερα τον επισκέπτη που θα θελήσει να τα επισκεφτεί μιας και δεν ξέρει τον Βολο και τους παραδρόμους του.
Αν θελήσω πχ να πάω στο Κοχύλι πως θα πάω προς τα εκει;
Θα αρχίσω να ρωτάω περαστικους "Πείτε μου που ειναι το Κοχύλι"?
Ισως βοηθούσε να γινόταν κάποια αναφορά σε κεντρικούς δρόμους του Βόλου πχ, στη μέση της Ιάσωνος, η πάνω από την Ιάσωνος η στην αρχη της Αργοναυτών...

φιλικά πάντα!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Πρόταση καλή και αξιόπιστη όποτε και να πήγα στην Νεα Ιωνία Βόλου 5'λεπτα απο το κεντρο στον Δεμίρη .
θα πίνετε και θα με θυμάστε
στην Νεα Ιωνία έχει πολλά και αυθεντικά ,της παραλίας τα περισσότερα είναι ΄πρό όπως αναφερθηκε πιο πάνω


http://www.volos-portal.gr/el/content/%CE%BF-%CE%B4%CE%B5%CE%BC%CE%B9%CF%81%CE%B7%CF%83-%CF%84%CF%83%CE%B9%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%AC%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%BF
 

Michael

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Συρία - 19/4/11
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Συμφωνω απολυτως, θα ελεγα ειναι απο τα λιγα που δεν εχω επισκεφτει τα τελευταια χρονια.....Συν το Βολο που καποιος ανεφερε, επισης δεν θεωρω οτι ειναι καλο....

Αρνητικη ψηφο βαζω και στον Ποσειδωνα στη παραλια, λογω της συχνης, ανευ αιτιας αρνησης να σου φερει τσιπουρα χωρις μεζε ( και εννοω τριτα τεταρτα και μετα).
Επειδή εγώ τα ανέφερα δεν συμβούλεψα πως είναι καλά απλώς είπα πως αν κάποιος πήγαινε σε κάποιο από αυτά που βρίσκονται στην παραλιακή(που δεν το συστήνω) θα του πρότεινα αυτά.

Για τον Ποσειδώνα συμφωνώ και επαυξάνω. Τ ο καλοκαίρη που πήγα τελευταία φορά ήταν πανάκριβο και οι μεζέδες ελάχιστοι.:mad:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Οι ντόπιοι πανε Νεα Ιωνία για τσίπουρα ,οι τουρίστες πανε παραλία

Στην παραλία να πατε για παγωτό chicago στην Μινερβα !!!!!
 

Michael

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Συρία - 19/4/11
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
ευχαριστώ Μιχάλη αλλα και στα υπόλοιπα μέλη:clap: για την ανταπόκριση σας στο κάλεσμα για αναφορά καλων τσιπουράδικων στον Βόλο...

μια μικρή παρατήρηση μόνο:
προτάσεις οπως η "μαυρισμένη"¨δεν βοηθάνε και ιδιαίτερα τον επισκέπτη που θα θελήσει να τα επισκεφτεί μιας και δεν ξέρει τον Βολο και τους παραδρόμους του.
Αν θελήσω πχ να πάω στο Κοχύλι πως θα πάω προς τα εκει;
Θα αρχίσω να ρωτάω περαστικους "Πείτε μου που ειναι το Κοχύλι"?
Ισως βοηθούσε να γινόταν κάποια αναφορά σε κεντρικούς δρόμους του Βόλου πχ, στη μέση της Ιάσωνος, η πάνω από την Ιάσωνος η στην αρχη της Αργοναυτών...

φιλικά πάντα!
Μα είναι πολύ απλό, απλώς παίρνεις τηλέφωνο τον Μαμαλάκη και σου λέει αμέσως:D Πλάκα κάνω βέβαια!!!

Λοιπόν σου στέλνω 2 links για το που βρίσκονται.

1) Κοχύλι
2) Μπόκος

Ελπίζω να βοήθησα...!!!
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Ενα τσιπουραδικο Μπατης υπαρχει ακομη?
ειχα παει παλια και θυμαμαι οτι ηταν παρα πολυ καλο αλλα δεν ξερω αν ειναι ακομη ανοιχτο και αν λειτουργει και μεσημερι ή μονο βραδυ..
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Ενα τσιπουραδικο Μπατης υπαρχει ακομη?
ειχα παει παλια και θυμαμαι οτι ηταν παρα πολυ καλο αλλα δεν ξερω αν ειναι ακομη ανοιχτο και αν λειτουργει και μεσημερι ή μονο βραδυ..
Οσες φορες εχω περασει απο εξω δεν εχω δει φως...Δεν ειμαι 100% σιγουρη αλλα νομιζω εχει κλεισει 2 χρονια τωρα..
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Λοιπόν σου στέλνω links
2) Μπόκος

Ελπίζω να βοήθησα...!!!
πάρα πολύ και ευχαριστώ πάρα πολύ...:clap:
το σάββατο το μεσημέρι τα πιάτα αναστέναξαν πολύ,,,
aimg577.imageshack.us_img577_9518_xaviaritsipuradiko.th.jpg


στην προ-συνάντηση (σημ. οπως λέμε pre-game ;)) την τραβελστορική
με τα μέλη που ήρθαν από τον Βορρά!:cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom