Υπάρχουν ασχημότερες πρωτεύουσες από την ΑΘΗΝΑ;;

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.318
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.972
Αθήνα - Σαλονίκη να πέσουνε τα τσιμέντα.

Παραδεχτείτε το ρε, δεν είναι κακό.
Αφού ψήνεστε για μανούρα... :haha: :haha: :haha:
Σαν να κλεβουμε εκκλησια. Μπορω να ανοιξω ενα θεμα "Υπαρχουν χειροτερες συμπρωτευουσες απο τη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?".
Οχι, καμια αλλη χωρα δεν παρηγορει τη δευτερη σε πληθυσμο πολη της αποκαλωντας την συμπρωτευουσα. The end.
 

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
Χαλαρωσε λιγακι...Αθηνα μενω απο 18 και κοντευω 38...

Χαλαρωσε λιγακι...Αθηνα μενω απο 18 και κοντευω 38...απο επαρχια ειμαι και τα χρονια που εζησα μεχρι τωρα δεν τα αλλαζω με τιποτα...ειπα "καποιοι"...και στο φιναλε εσενα ποιο ειναι το προβλημα σου?Αθηναιος φανταζομαι και σου θιξαμε την Αθηνα...για αυτο το επιθετικο υφος...
Αν δεις λίγο προηγούμενες απαντήσεις μου θα έβλεπες ότι έχω πει ότι σίγουρα η Αθήνα δεν είναι στις ομορφότερες πόλεις.

Μια χαρά είναι το ύφος μου, απλά όταν συμμετέχω σε μια συζήτηση δεν θέλω να μπαχαλευεται με άσχετα!
Σίγουρα δεν έχω πρόβλημα όπως είπα κ πριν να μην του αρέσει κάποιου κάτι με βάση το υποκειμενικό του γούστο!
Όμως γενικά οι τοποθετήσεις αυτού του στυλ και η συζήτηση λεβελ καφενείου με επηρεάζουν λιγο και χάνω λιγο την χαλαρότητα μου. Είναι το αδύναμο σημείο μου. Αν σε πείραξε θα προσπαθήσω να το μετριασω.
 

vasilios

Member
Μηνύματα
55
Likes
105
Αν δεις λίγο προηγούμενες απαντήσεις μου θα έβλεπες ότι έχω πει ότι σίγουρα η Αθήνα δεν είναι στις ομορφότερες πόλεις.

Μια χαρά είναι το ύφος μου, απλά όταν συμμετέχω σε μια συζήτηση δεν θέλω να μπαχαλευεται με άσχετα!
Σίγουρα δεν έχω πρόβλημα όπως είπα κ πριν να μην του αρέσει κάποιου κάτι με βάση το υποκειμενικό του γούστο!
Όμως γενικά οι τοποθετήσεις αυτού του στυλ και η συζήτηση λεβελ καφενείου με επηρεάζουν λιγο και χάνω λιγο την χαλαρότητα μου. Είναι το αδύναμο σημείο μου. Αν σε πείραξε θα προσπαθήσω να το μετριασω.
Καλως η κακως σε καθε συζητηση στο φορουμ θα αναφερθουνε και ασχετες αποψεις...
 

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
Καλως η κακως σε καθε συζητηση στο φορουμ θα αναφερθουνε και ασχετες αποψεις...
Θα ήθελα να δω πιο επιχειρματολογημενες απόψεις.
Όσοι κατατάσσουν την Αθήνα στις πιο άσχημες πόλεις γιατί το κάνουν?
Όσοι δεν το κάνουν τι βρίσκουν όμορφο?

Οι περισσότεροι το έκαναν.

Νομίζω θα ξεφύγει αν η κουβέντα γίνει καφενείο (με την κακή έννοια) με τρόπο και στυλ απαντήσεων όπως το δικό σου. Για αυτό και απάντησα κ πριν σε όχι κ τόσο χαλαρό ύφος η αλήθεια είναι.

Ας κάνουμε ένα war Αθήνα vs something να βγάλουμε όλοι τα απωθημένα μας.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.385
Αν θέλετε να "υπερασπιστειτε" την Αθήνα γράψτε πολλές πόλεις ότι ειναι χειρότερες (είναι δεν ειναι no matter) ετσι ωστε να μην ειναι η ασχημότερη αλλά ελάχιστοι το κάνετε .. εγω που δεν καιγομαι μεχρι και τη Μαδριτη έβαλα χειρότερη..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.972
Θα ήθελα να

Ας κάνουμε ένα war Αθήνα vs something να βγάλουμε όλοι τα απωθημένα μας.
Αθηνα vs οποιαδηποτε πολη εχει περασει Διαφωτισμο. Μενουμεαθηναιοι vs μενουμευρωπαιοι. Αταξια vs ταξεως και ηθικης. Τσιχλες στα πεζοδρομια vs σταματανε να περασει ο πεζος. Δεν ειμαστε λαος ρε ειμαστε τουρκοσποροι vs αυτοι εχουν κρατος που λειτουργει. Ερχονται Αθηνα για τον ηλιο σαν δαιμονισμενοι vs παθαινουν καρκινο του στομαχου απο το ποτο. Κλαρινα στους γαμους vs καπελο και πρωινο ταγιερ. Αγοραζουν σπιτι εδω μετα τη συνταξη vs εκει εχουν πανεπιστημια για σπουδες.
Μικρη περιληψη του war, δεν θα εχει εκπληξεις.
 

ludovica

Member
Μηνύματα
216
Likes
1.745
Γιατί το γεγονός ότι βλέπουμε άσχημη την Αθήνα πρέπει για μερικούς να ωφελείται σε ευρωλιγουρα, κόμπλεξ και μενουνερωπαισμο; Δεν μπορεί απλώς να ωφελείται στο εχω μάτια και βλέπω;
Και να σταματούσαν οι οδηγοί στις διαβάσεις αυτό δε θα την έκανε όμορφη. Ομορφο είναι αυτό που σε ευχαριστεί όταν το βλέπεις άσχετα αν δε σου προκαλεί κάτι άλλο όπως αγάπη, έλξη, ενδιαφέρον.
 

ludovica

Member
Μηνύματα
216
Likes
1.745
Και τώρα πάω γυρεύοντας για να μη χρησιμοποιήσω μια πιο αγενή έκφραση αλλά μήπως θα μπορούσε η paesfa να μου εξηγήσει γιατί ενώ βρίσκει την Αθήνα όμορφη, τη Θεσσαλονίκη που έχει λίγο πολύ τα ίδια χαρακτηριστικά τη βρίσκει άσχημη;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.220
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom