Υπάρχουν ασχημότερες πρωτεύουσες από την ΑΘΗΝΑ;;

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.201
Αθήνα - Σαλονίκη να πέσουνε τα τσιμέντα.

Παραδεχτείτε το ρε, δεν είναι κακό.
Αφού ψήνεστε για μανούρα... :haha: :haha: :haha:
Φθάνει να μην αρχίσει κανείς γράφοντας την Θεσσαλονίκη συμπρωτεύουσα και πιο ερωτική πόλη..όχι απλά τσιμέντα πολυκατοικίες θα πέσουν...:haha::haha:
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Η Θεσσαλονίκη ειναι η πιο ερωτική πόλη της Ελλάδος και ειναι και συμπρωτεύουσα (παλιά και συμβασιλεύουσα) εχει και μια Χαλκιδική (που σαν αυτή δεν εχει).. Εσεις τι εχετε ρε χαμουτζήδες που "σαν αυτη δεν εχει"... Αν ειναι να γινουν κατεδαφίσεις ευκαιρία ειναι ειδικά στην Αθηνα..πέστε τσιμεντα και πολυκατοικίες..

Δεν υπάρχουν άλλες συμπρωτευουσες στον κόσμο (αν και δεν ειμαι 100% βέβαιος γιατί πολλές χωρες αλλού εχουν την πρωτευουσα και αλλου τα διοικητικά κεντρα κλ) οπότε δεν μπορει να τεθει θέμα για την Θεσσαλονίκη ανάλογο του τοπικ.. "Υπάρχουν ασχημότερες συμπρωτεύουσες απο τη Θεσσαλονίκη;; " ... ε η απάντηση ειναι απλά οχι..είμαστε η ασχημότερη και ομορφότερη ever.. Θα κάνουμε και μετρο να σκάσετε (κάποτε) .... μΠΑΟΚ..
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.201
Η Θεσσαλονίκη ειναι η πιο ερωτική πόλη της Ελλάδος και ειναι και συμπρωτεύουσα (παλιά και συμβασιλεύουσα) εχει και μια Χαλκιδική (που σαν αυτή δεν εχει).. Εσεις τι εχετε ρε χαμουτζήδες που "σαν αυτη δεν εχει"... Αν ειναι να γινουν κατεδαφίσεις ευκαιρία ειναι ειδικά στην Αθηνα..πέστε τσιμεντα και πολυκατοικίες..

Δεν υπάρχουν άλλες συμπρωτευουσες στον κόσμο (αν και δεν ειμαι 100% βέβαιος γιατί πολλές χωρες αλλού εχουν την πρωτευουσα και αλλου τα διοικητικά κεντρα κλ) οπότε δεν μπορει να τεθει θέμα για την Θεσσαλονίκη ανάλογο του τοπικ.. "Υπάρχει ασχημότερες συμπρωτεύουσες απο τη Θεσσαλονίκη;; " ... ε η απάντηση ειναι απλά οχι..είμαστε η ασχημότερη και ομορφότερη ever.. Θα κάνουμε και μετρο να σκάσετε (κάποτε) .... μΠΑΟΚ..
Εντάξει για την συμπρωτεύουσα κάτι έγραψες...για το ερωτικό όμως κουβέντα... :(
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Και τώρα πάω γυρεύοντας για να μη χρησιμοποιήσω μια πιο αγενή έκφραση αλλά μήπως θα μπορούσε η paesfa να μου εξηγήσει γιατί ενώ βρίσκει την Αθήνα όμορφη, τη Θεσσαλονίκη που έχει λίγο πολύ τα ίδια χαρακτηριστικά τη βρίσκει άσχημη;
Μα δεν βρισκω ασχημη τη Θεσσαλονικη. Ειναι φανταστικη μαλιστα για διακοπες ενος τουριστα, ασχετα αν εζησα καποια χρονια και τη βλεπω ως πρωην κατοικος. Αλλα πες οτι εισαι θεατροφιλος, θα σε φαει το πηγαινε ελα Αθηνα. Πες οτι αγαπας τα ταξιδια, θα σε φαει το πηγαινε ελα στην Αθηνα που ειναι η βασικη αφετηρια για τους περισσοτερους προορισμους. Κλπ κλπ. Οπως ειπαμε, ο χαρακτηρισμος συμπρωτευουσα ειναι της παρηγοριας.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Καλησπερα φιλε μου.Λογικο ειναι να διαλεξει Αθηνα ο Ισπανος-Αγγλος-Γερμανος κ.ο.κ. Οπως και ο Ελληνας θα διαλεξει Ρωμη-Λονδινο-Βαρκελωνη-Παρισι...Πιστευω να καταλαβες τι εννοω..Υπερτουρισμος και διαφημιση υπερτερουνε..
Μάλιστα. Όλοι αυτοί πηγαίνουν σ αυτές τις πόλεις γιατί έφαγαν το παραμύθι της διαφήμισης και όχι
γιατί είναι ωραίες. Να υποθέσω αν διαφημιστούν Σκόπια, Κίεβο, Τίρανα, Βελιγράδι κλπ οι άλλες θα
πιάσουν πάτο και οι διαφημιζόμενες δεν θα ξέρουν που να τους κοιμίσουν. Είναι δηλαδή διαμαντάκια,
απλά δεν διαφημίστηκαν.
πηγαίνοντας με το τραίνο από το αεροδρόμιο στη Βαρκελώνη είδα ατελείωτες περιοχές με τεράστια συγκροτήματα πολυκατοικιών που βέβαια δεν έχουν καμιά σχέση με το πανέμορφο κέντρο της Βαρκελώνης.
Δηλαδή επειδή είδες κάποιες εργατικές κατοικίες στην περιοχή Belvitge του δήμου Hospitalet στα
7-10 χιλιόμετρα από το κέντρο της Βαρκελώνης, φρίκαρες; Που να κρύψουμε τους εργάτες αυτής της πόλης για να μην φρικάρουμε δηλαδή; Είμαι σίγουρος ότι θα ξεφρικάριζες αν πήγαινες μια βόλτα από εκεί. Αλλά επειδή δεν πρόκειται να πας ας σου βάλω μερικές φωτογραφίες.
1024px-Spain.Catalonia.Hospitalet.Bellvitge.2.jpg
1024px-Spain.Hospitalet.Bellvitge.Nou.Passeig.to.Bellvitge.jpeg
1024px-Spain.Hospitalet.Bellvitge.Parc.Hotel.jpeg
Ναι είναι σχετικά άσχημα τα κτήρια, αλλά φτιάχτηκαν με την αισθητική αλλά και για να καλύψει
τις ανάγκες της εποχής που χτίστηκαν. Μακάρι να υπήρχαν παρόμοιες εργατογειτονιές σαν κι αυτήν.
Δες πάρκα και δρόμους.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Να πάρουμε και δύο καλαμάκια, ένα πλαστικό για το φραπέ και ένα χοιρινό και να γίνουμε αλοιφές.
Θα σου το χαλάσω, αλλά καλαμάκι χοιρινό δεν υπάρχει. Υπάρχει σουβλάκι χοιρινό.
Επίσης δεν ξέρω τι αλοιφή θέλεις. Έχω Voltaren για τους πόνους, αλλά και αλοιφή να περάσεις για το
χρώμα του αυτοκινήτου. :p
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Τ
Θα σου το χαλάσω, αλλά καλαμάκι χοιρινό δεν υπάρχει. Υπάρχει σουβλάκι χοιρινό.
Επίσης δεν ξέρω τι αλοιφή θέλεις. Έχω Voltaren για τους πόνους, αλλά και αλοιφή να περάσεις για το
χρώμα του αυτοκινήτου. :p
ΤΙ με λες τώρα; 😱😱🤣
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom