Υπάρχουν ασχημότερες πρωτεύουσες από την ΑΘΗΝΑ;;

coco_

Member
Μηνύματα
1.321
Likes
1.795
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Καλα δεν έχω κανέναν τρελό νταλκα να μάθω τις ακριβεις θέσεις. Το γραφω καθαρά από την άποψη ότι στις περισσότερες ευρωπαικες πόλεις που έχω επισκεφτεί υπάρχουν αντίστοιχες υποδομές, σε κεντρικά σημεία κ αξιοθέατα. Συνήθως επι πληρωμή, συνεπώς υπάρχει ένα επίπεδο καθαριοτητας.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.128
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Παντως αν εγω που οργωνω με τα ποδια το κέντρο καθε βδομάδα δεν τις εχω δει ποτε, φαντάζομαι πόσο ευκολο είναι να τις βρει ο τουρίστας
Στο Σαλονισταν υπάρχουν δημόσιες τουαλέτες που δεν τις συνιστώ σε κανέναν.....αλλα υπάρχουν!.....
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί το δωρεάν δεν το σεβόμαστε, ενώ αν δώσουμε 1€ συμπεριφερόμαστε σαν να έχουμε κάνει επίσκεψη στα ανάκτορα του Μπάκιγχαμ...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
γιατί το δωρεάν δεν το σεβόμαστε,
Μια χαρά το σεβόμαστε. Κανείς δεν πάει σε μια δημάσια τουαλέτα και αρχίζει να κατουράει τις πόρτες
και τα ντουβάρια. Οι περισσότερες τουαλέτες είναι άθλιες γιατί οι δήμοι δεν φροντίζουν για την καθαριότητα και την υγιεινή, όπως και την συντήρηση με καζανάκια χαλασμένα η τουαλέτες βουλωμένες.
ενώ αν δώσουμε 1€
Δίνουμε 1 ευρώ στον καφέ του οποιοδήποτε Μικέλ και μέχρι να τους κατουρήσουμε ο καφές είναι
έτοιμος.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.321
Likes
1.795
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Aκριβώς αυτό που λέει ο @panpan , όταν πληρώνεις απαιτείς αυτό που θα έπρεπε να ήταν αυτονόητο ακόμα και αν δεν πλήρωνες. Ο δήμος να φροντίζει για την καθαριότητα.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Ο μόνος τρόπος να δουλέψει η καθαριότητα είναι να είναι μόνιμα ένας άνθρωπος έξω να εισπράττει την είσοδο και να καθαρίζει. Ίσως να είναι και η πληρωμή του αυτή. Όπως με τα διόδια
 

Anemos-T

Member
Μηνύματα
41
Likes
301
Ο μόνος τρόπος να δουλέψει η καθαριότητα είναι να είναι μόνιμα ένας άνθρωπος έξω να εισπράττει την είσοδο και να καθαρίζει. Ίσως να είναι και η πληρωμή του αυτή. Όπως με τα διόδια
Μα δεν πληρώνουμε ήδη δημοτικά τέλη (για τις τουαλέτες) & τέλη κυκλοφορίας (για τα διόδια στους δρόμους);
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Μα δεν πληρώνουμε ήδη δημοτικά τέλη (για τις τουαλέτες) & τέλη κυκλοφορίας (για τα διόδια στους δρόμους);
Τα δημοτικά τέλη πάνε "περίπατο".
Εγώ προσωπικά δεν μπαίνω σε αυτές τις τουαλέτες. Όχι τώρα λόγω ιού αλλά και παλιότερα. Όταν υπάρχει μόνιμα κάποιος πχ ΚΤΕΛ τα πράγματα είναι καλά.
Προτιμώ να καθήσω σε μαγαζί να πάρω κάτι και να πάω.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Εκεί που πληρώνουμε 1€ έχουμε απαιτήσεις να είναι καθαρά, ενώ στις "δωρεάν" δημόσιες τουαλέτες που και εκεί έχουμε πληρώσει μέσω των δημοτικών τελών, τις περιφρονούμε και τις βανδαλίζουμε! Ας τις δώσουν σε ιδιώτες αφού είναι ανίκανοι να τις συντηρήσουν και να τις περιφρουρήσουν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Εκεί που πληρώνουμε 1€ έχουμε απαιτήσεις να είναι καθαρά, ενώ στις "δωρεάν" δημόσιες τουαλέτες που και εκεί έχουμε πληρώσει μέσω των δημοτικών τελών, τις περιφρονούμε και τις βανδαλίζουμε! Ας τις δώσουν σε ιδιώτες αφού είναι ανίκανοι να τις συντηρήσουν και να τις περιφρουρήσουν.
Εκτος αν αλλαξουμε δημαρχο που επισης τον πληρωνουμε μεσω των τελων για να συντηρει τις τουαλετες και ειναι ανικανος.

Επειδη ισως δεν εχεις εμπειρια απο καθαριστες των Δημων σε υπηρεσιες, στα σχολεια οι καθαριστριες προσλαμβανονται απο τον Δημο, πληρωνονται ελαχιστα και με μεγαλη αργοπορια και κανουν αριστα τη δουλεια τους.
Σε δημοσιες τουαλετες απλα δεν προσλαμβανονται.
 
Last edited:

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.262
Likes
7.824
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
..... Καλημέρα, είσαι μεγάλη οχιά τελικά ! :bleh: 😍
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
..... Καλημέρα, είσαι μεγάλη οχιά τελικά ! :bleh: 😍
Γιατι? Επειδη ξερω τα χρωστουμενα του Δημου, τον οποιο πληρωνουμε ανελλιπως, στις καθαριστριες? Ηρωιδες.
Εχω δωσει σε ερανο πολλες φορες για να μην κανουν Χριστουγεννα απληρωτες απο τον Δημο που πληρωνουμε. Την πρωτοχρονια αυτες θα επρεπε να τραγουδησουν, οχι ο Σακης Ρουβας.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom