Γενικά Υποτιμημένοι προορισμοί

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Για κάποιους μπορεί να είναι. Προσωπικά δε το ήξερα οπότε μάλλον έχω υποτιμήσει τα περίχωρα της Ρώμης. Μόνο γι' αυτό καλώς αναφέρθηκε
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Σαφώς και έχεις υποτιμήσει τα περίχωρα της Ρώμης αλλά το μυστικό βέβαια δεν είναι το Tivoli... To μυστικό είναι το Castel Gandolfo... Που διάολο χάθηκε αυτός ο Samion να σας πει για την θερινή κατοικία του Πάπα;;; Ακόμα για σκι είναι;;
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Ειλικρινά δε μπορώ να φανταστώ τι το ενδιαφέρον μπορεί να έχει η θερινή κατοικία του πάπα. Μήπως δεν είναι υπο-τιμημένος προορισμός αλλά απλά δεν αξίζει?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ρε μπαγάσα σου είπα κάτι... δεν το έβγαλα από το μυαλό μου... για να στο λέω πάει να πει ότι έχω πάει, αξίζει και ότι θα σου αρέσει... Internet έχεις, ρίξε μια ματιά και μην με ζοχαδιάζεις πρωί πρωί...
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Ρε μπαγάσα σου είπα κάτι... δεν το έβγαλα από το μυαλό μου... για να στο λέω πάει να πει ότι έχω πάει, αξίζει και ότι θα σου αρέσει... Internet έχεις, ρίξε μια ματιά και μην με ζοχαδιάζεις πρωί πρωί...
Χμ... μαλιστα... :roll:

Εντελώς ακαδημαικά και απο επιστημονικό ενδιαφέρον, μήπως λέω δε σε ζοχαδιάζω εγώ αλλά κάτι άλλο? κόιτα βαθιά μέσα σου.... θα το βρείς :lol:

Όσο για την εξοχική κατοικία του πάπα εξακολουθεί να με αφήνει παγερά αδιάφορο. Μπαγασάκο.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Άντε πάλι τα ίδια...
Χωριό είναι αγόρι μου χωριό... Παραλίμνιο χωριό... δεν είναι η καλοκαιρινή κατοικία του Πάπα... απλά εκεί βρίσκεται ΚΑΙ η καλοκαιρινή κατοικία του Πάπα... ένα πράμα πως να στο πω όπως τα ανάκτορα του Μπάκινχαμ που βρίσκονται στο Λονδίνο ένα έτσι...
Ποιό λιανά δεν μπορώ να στο κάνω... Αν δεν το κατάλαβες και τώρα ψάξε βαθιά μέσα σου όπως λες κι εσύ...

Αλλά τώρα που το σκέφτομαι άσε καλύτερα δεν είναι για σένα... τράβα στο Τίβολι να φας πίτσα κι άσε να πάνε στο Castel Gantolfo οι ζοχαδιασμένοι... δεν είναι για όλους το μέρος... Θα σε αγήσει παγερά αδιάφορο όπως σωστά λες... ήθελες και υποτιμημένους προορισμούς ατιμούλικο...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ευχαριστούμε για την ευχάριστη στιχομυθία, μπορείτε να συνεχίσετε με pm αν θέλετε. :LOL:

On topic από δω και πέρα σας παρακαλώ.
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
σόρρυ! αλλά έχει πλάκα δε μπορείς να πείς!

Το Τίβολι πάντως ακούγεται ενδιαφέρον, θα το έχω στα υπ΄όψη όταν βρεθώ στα μέρη. Ένα άλλο μέρος που θυμάμαι σαν ευχάριστη έκπληξη είναι η Ραβένα αλλά ήταν πριν απο χρόνια, ελπίζω να μην έχει χαλάσει.

κανόνας του φόρουμ: μη τσιγκλάτε τους ζοχάδες
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σαφώς και έχεις υποτιμήσει τα περίχωρα της Ρώμης αλλά το μυστικό βέβαια δεν είναι το Tivoli... To μυστικό είναι το Castel Gandolfo... Που διάολο χάθηκε αυτός ο Samion να σας πει για την θερινή κατοικία του Πάπα;;; Ακόμα για σκι είναι;;
ελα εδω είμαι..επιβίωσα από αλπικές χιονοθύελλες στα 2500μ. και γύρισα..
έτσι όμως αν συμφωνούμε συνεχώς χάνω το ενδιαφέρον μου, γράφουμε λιγότερο και βγαίνουν λιγότερα τιπς στη φόρα για τους λοιπούς φορουμίστες. τέλος πάντων..
τελευταία φορά θα συμφωνήσω μαζί σου.
υποτιμημένο βέβαια είναι το Lazio και όχι το Tivoli. super το Castel Gandolfo και όχι βέβαια για την κατοικία του πάπα (που βλέπεις μόνο τους τοίχους απέξω) αλλά για την εξαιρετική θέα στη λίμνη του Αλμπάνο και την αρχιτεκτονική. όλες οι λιμνες αξίζουν επίσκεψης
I Laghi del Lazio
αλλά ειδικά του Αλμπάνο και Νέμι είναι και εύκολα προσβάσιμες με αυτοκίνητο.
να και ένα τιπ γαστρονομικό: όταν παμε στις λιμνες από Ρωμη σταματάμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ Ariccia για original porchetta...
Buon appetitto...
awww.cercaturismo.it_public_absolutenm_articlefiles_312_PorchettaAriccia2.jpg
http://www.laghidellazio.it/Roma.htm
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Και μια και στο θέμα των υποτιμημένων προορισμών, οπωσδήποτε πρέπει να προσθέσουμε και το Τορίνο στη λίστα.

Έχει τόσο πολλούς τουρίστες, που για 30 ώρες που είμουνα εκεί, εκτός ξενοδοχείου δεν άκουσα καθόλου σχεδόν άλλη γλώσσα από τα Ιταλικά. Εξαίρεση μόνο ένα ζέυγος γηραιών Αμερικανών στο Αιγυπτιακό μουσείο, και κάτι κινέζοι μικροπωλητές σε μια Λαϊκή αγορά.

Περίεργο πράγμα, αν σκεφτεί κανείς πόσο ενδιαφέρουσα πόλη είναι (ναι, σκέφτομαι να πάω και για τρίτη φορά).
 

tolis_21

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
ειμαι νεο μελος ελαχιστα ταξιδεμενος και κυριως σε κλασικους προορισμους δηλ.κανονικος τουριστας. αλλα πρεπει να ομολογησω οτι το μοναχο για μενα ηταν καταπληκτικο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.244
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom