Φάρμακα στο αεροπλάνο

poised

Member
Μηνύματα
875
Likes
6.490
Επέμεναν ότι δεν υπάρχει ψυγειο.
Χαίρομαι που τα καταφέρατε! Απλά για το μέλλον και προς αποφυγή παρεξηγήσεων, όπως έχει γραφτεί ήδη, ψυγείο προσβάσιμο από το πλήρωμα δεν υπάρχει στο αεροπλάνο, υπάρχει μόνο ένας περιορισμένος χώρος ξηρού πάγου.

Σε κάποιες πτήσεις και σε κάποιες αεροπορικές μπορεί να φορτώνονται εμπορεύματα σε ψυγείο στον χώρο εμπορευμάτων ("από κάτω", εκεί που μπαίνουν και οι βαλίτσες), το οποίο δεν είναι προσβάσιμο και το πλήρωμα δεν το γνωρίζει καν (εκτός των πιλότων που θα υπάρχει μία σημείωση αν πρέπει να συνδεθεί με κάποια παροχή ρεύματος του αεροπλάνου αλλά και που αυτοί δε το βλέπουν ποτέ).

Γι αυτό και οι συνεννοήσεις για αυτές τις περιπτώσεις γίνονται απ' ευθείας με το τμήμα cargo, το τηλεφωνικό κέντρο κρατήσεων/εξυπηρέτησης δε ξέρει τίποτα, στην καλύτερη σε παραπέμπει να μιλήσεις απ' ευθείας με το cargo.
 

Gwo

Member
Μηνύματα
43
Likes
14
Μια ερώτηση παιδιά γιατί δε μπορώ να βγάλω άκρη απο κάποιο επίσημο σαιτ.

Στο ταξίδι μου στη Γεωργια θα έχω κάποια φάρμακα, συνταγογραφημένα προφανώς (όχι τύπου λεξοτανιλ,ζαναξ κλπ) αλλά επειδή δεν είναι απλά φάρμακα τύπου παναντολ φοβάμαι μήπως έχω κάποιο θέμα στο αεροδρόμιό τους καθώς δεν η Γεωργία δεν ανήκει στην Ε.Ε και με έχει αγχώσει λιγάκι.

Λέτε να τα έχω χύμα στη χειραποσκευή ή να ψάξω κάπου αλλού τύπου πρεσβεία να δω τι ακριβώς γίνεται ?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μια ερώτηση παιδιά γιατί δε μπορώ να βγάλω άκρη απο κάποιο επίσημο σαιτ.

Στο ταξίδι μου στη Γεωργια θα έχω κάποια φάρμακα, συνταγογραφημένα προφανώς (όχι τύπου λεξοτανιλ,ζαναξ κλπ) αλλά επειδή δεν είναι απλά φάρμακα τύπου παναντολ φοβάμαι μήπως έχω κάποιο θέμα στο αεροδρόμιό τους καθώς δεν η Γεωργία δεν ανήκει στην Ε.Ε και με έχει αγχώσει λιγάκι.

Λέτε να τα έχω χύμα στη χειραποσκευή ή να ψάξω κάπου αλλού τύπου πρεσβεία να δω τι ακριβώς γίνεται ?
Έχω γυρίσει το μισό κόσμο με ενα σωρό συνταγογραφημένα φάρμακα στην τσάντα μου. Never a problem.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.335
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom