Γενικά Φαγητο στα αεροπλανα

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
κι εγω θυμαμαι καποτε μια μανταμιτσα... ειχε κουβαλισει πιτογυρο μεσα στο αεροπλανο... ειχα την ατυχια να καθομαι κοντα της. Μυρωδια ανυπόφορη. Ελεος να πουμε.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
ΟΧΙ. Μπορεις ομως να μεταφερεις το κουνελι σου ως pet και να το δωσεις να σου το ψησουν στο φουρνο μικροκυματων:xmas_twisted::xmas_twisted::xmas_twisted:
Ισως να γινεται και με κοτες...
πολυ μου χεις ξεφυγει εσυ:xmas_evil::xmas_evil:
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Συμφωνώ ότι πολλές φορές το φαγητό στα αεροπλάνα είναι πλαστικό και άγευστο ή κάποιες άλλες απαράδεκτο...Αλλά πως να το κάνουμε είναι φετίχ. Όταν παίρνω το δισκάκι με το κουτάκι μου που περιέχει το φαγητό αρχίζω να συνειδητοποιώ, ότι ναι... πάω ταξιδάκι. Αφήστε δε που το 2010 στην πτήση Βιέννη-Αθήνα με Οlympic έφαγα από τα ωραιότερα σουτζουκάκια της ζωής μου :bleh:
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Το χειροτερο με διαφορα που εχω φαει ειναι στη Lufthansa Μοναχο-Αθηνα που ηταν γκουλας με καροτο και μπροκολο στον ατμο... Μονο τη Milka που το συνοδευε τιμησα :D
 

Varg83

Member
Μηνύματα
133
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια-Νεα Ζηλανδια
Λοιπον για να συνεχισουμε το θεμα μας μια φωτο απο την πτηση φετος το καλοκαιρι Ζυριχη- Μοσχα με SWISS. Η λεπτομερεια ειναι τα μαχαιροπηρουνα..... κανονικα και οχι πλαστικα. Το φαγητο παντως ηταν ΑΠΑΙΧΤΟ!
aimageshack.us_a_img856_648_vrpx.jpg
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.422
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δισκάκι με ζεστό φαγητό, πρωινό με μερμελαδα ψωμί βούτυρο. Το πρωινό μπορεί να είναι τυρόπιτα ή πεινιρλι ή τοστ γαλλικού τύπου.
Στην πτήση της επιστροφής μεσημεριανό με ψωμί και μπισκότο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το καλύτερο φαγητό που έχω φάει σε αεροπλάνο στη business (μην κράζετε, upgrade με έκαναν επειδή είμαι όμορφος) της Avianca. Πραγματικά γκουρμέ, εντυπωσιάστηκα. Επιπέδου Turkish.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Το δικό μου καλυτερο ήταν στην Turkish. Tώρα που λες αυτό με την business,ρε δε ξέρω τί σκατά έγινε αλλά τον ξάδερφό μου στη Lufthansa τον έβαλαν σε θέση business ενώ είχε κλείσει οικονομική χωρίς λόγο κι αιτία. Και μιλάμε για ταξίδι 14 ώρες. Και όχι, δεν ταξιδεύει γενικά, δεύτερη φορά στη ζωή του που έμπαινε σε αεροπλάνο:russian_roulette:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Κι εμένα στην ΑΑ που ταξίδεψα μπίζνες λόγω αναπηρίας, το φαγητό μου τό'δωσαν με σωληνάκι. Κι ένας ραββίνος μου διάβαζε το ταλμούδ για να μη στενοχωριέμαι και να μορφώνομαι ταυτόχρονα. Μιάμισυ ώρα διάρκεια, ακριβώς! Μιλάμε για πολύ προχώ εμπειρία...

(Θα τους ξανα-προτιμήσω)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.512
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom