Ουγγαρία Φαγητο στη Βουδαπεστη!

matina.k

Member
Μηνύματα
10
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Λισαβόνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σε όλους. Έχει πάει κανείς στο trofea grill να μου πει την γνώμη του;
Καλησπέρα!
Έχω πάει το 2018 σε αυτό που είναι στην Kiraly οπότε θα σου πω για τότε:

Πολύ ωραία ατμόσφαιρα, το εστιατόριο έδινε μια αίσθηση μοντέρνου και upscale (άσπρα τραπεζομάντηλα, κολωνάτα ποτήρια για το κρασί κτλ), service για τα ποτά που ήταν στο μενού, το φαγητό είχε πολύ μεγάλη ποικιλία, δεν ήταν ότι πιο κλασικό ουγγρικό (είχε και πίτσα ή ασιατικά πιάτα) αλλά μαζί με το show cooking (διάλεγες κρέας και σου το έψηναν εκείνη την ώρα), τα ποτά (έστω και αν ήταν νερωμένη η μπύρα :D ), τον απεριόριστο μπουφέ και την ωραία ατμόφαιρα, από μένα ήταν ναι. Ήταν ένα βράδυ που φάγαμε ξεκούραστα, χωρίς άγχος και περάσαμε καλά. Το ίδιο και φίλοι που πήγαν 2019. Η τιμή του τώρα είναι 29-34€ το άτομο (για δείπνο), τότε ήταν μισή τιμή σχεδόν βέβαια...
 

maria86!

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Καλησπέρα!
Έχω πάει το 2018 σε αυτό που είναι στην Kiraly οπότε θα σου πω για τότε:

Πολύ ωραία ατμόσφαιρα, το εστιατόριο έδινε μια αίσθηση μοντέρνου και upscale (άσπρα τραπεζομάντηλα, κολωνάτα ποτήρια για το κρασί κτλ), service για τα ποτά που ήταν στο μενού, το φαγητό είχε πολύ μεγάλη ποικιλία, δεν ήταν ότι πιο κλασικό ουγγρικό (είχε και πίτσα ή ασιατικά πιάτα) αλλά μαζί με το show cooking (διάλεγες κρέας και σου το έψηναν εκείνη την ώρα), τα ποτά (έστω και αν ήταν νερωμένη η μπύρα :D ), τον απεριόριστο μπουφέ και την ωραία ατμόφαιρα, από μένα ήταν ναι. Ήταν ένα βράδυ που φάγαμε ξεκούραστα, χωρίς άγχος και περάσαμε καλά. Το ίδιο και φίλοι που πήγαν 2019. Η τιμή του τώρα είναι 29-34€ το άτομο (για δείπνο), τότε ήταν μισή τιμή σχεδόν βέβαια...
Σε ευχαριστώ πολύ. Η τιμή λίγο τσιμπημενη βέβαια 🤪 Γνωρίζεις καποια αλλα μαγαζιά με παραδοσιακό φαγητό;
 

matina.k

Member
Μηνύματα
10
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Λισαβόνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σε ευχαριστώ πολύ. Η τιμή λίγο τσιμπημενη βέβαια 🤪 Γνωρίζεις καποια αλλα μαγαζιά με παραδοσιακό φαγητό;
όχι κάτι που θα πρότεινα δυστυχώς
 

DimisG

Member
Μηνύματα
48
Likes
241
Σε ευχαριστώ πολύ. Η τιμή λίγο τσιμπημενη βέβαια 🤪 Γνωρίζεις καποια αλλα μαγαζιά με παραδοσιακό φαγητό;
Καλημέρα και από εμένα,
Pirate Empire για πίτσα, σνίτσελ και επιδόρπιο. 2 πίτσες 1 σνίτσελ 2 ποτήρια κρασί και 2 αναψυκτικά περίπου 47€.
Πολύ ωραία ατμόσφαιρα νιώθεις ότι βρίσκεσαι όντως μέσα σε πειρατικό και επιπλέον το προσωπικό απίστευτα εξυπηρετικό.
 

maria86!

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Καλημέρα και από εμένα,
Pirate Empire για πίτσα, σνίτσελ και επιδόρπιο. 2 πίτσες 1 σνίτσελ 2 ποτήρια κρασί και 2 αναψυκτικά περίπου 47€.
Πολύ ωραία ατμόσφαιρα νιώθεις ότι βρίσκεσαι όντως μέσα σε πειρατικό και επιπλέον το προσωπικό απίστευτα εξυπηρετικό.
Καλησπέρα. Είδα την σελίδα του μαγαζιού . Όντως φαίνεται πολύ όμορφος ο χώρος. Σε ευχαριστώ πολύ.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλημέρα και από εμένα,
Pirate Empire για πίτσα, σνίτσελ και επιδόρπιο. 2 πίτσες 1 σνίτσελ 2 ποτήρια κρασί και 2 αναψυκτικά περίπου 47€.
Πολύ ωραία ατμόσφαιρα νιώθεις ότι βρίσκεσαι όντως μέσα σε πειρατικό και επιπλέον το προσωπικό απίστευτα εξυπηρετικό.
Ωστοσο να πουμε οτι η πιτσα και τα σνιτσελ ΔΕΝ ειναι παραδοσιακα φαγητα..αν θελει να παει για καλο φαγητο ή για να κανει μοστρα το μαγαζι οκ 😂
 

maria86!

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Ωστοσο να πουμε οτι η πιτσα και τα σνιτσελ ΔΕΝ ειναι παραδοσιακα φαγητα..αν θελει να παει για καλο φαγητο ή για να κανει μοστρα το μαγαζι οκ 😂
Η αλήθεια είναι πως θα ήθελα να δοκιμάσω και παραδοσιακά φαγητά της Ουγγαρίας
 

SofiaK.

Member
Μηνύματα
20
Likes
216
Καλησπέρα σε όλους. Έχει πάει κανείς στο trofea grill να μου πει την γνώμη του;
Καλησπέρα! Είχα πάει το 2018. Είναι εστιατόριο με μπουφέ, η τιμή (τότε τουλάχιστον) 6500ft/άτομο το Σάββατο, τις καθημερινές πιο χαμηλή και πληρώνεις στην αναχώρηση. Τρως όσο θες και πίνεις όσο θες αν θυμάμαι καλά κρασί,μπύρα,κοκτέιλ και σαμπάνια και έχεις στη διάθεσή σου 3 ώρες. Και στο φαγητό είχε πολύ μεγάλη ποικιλία από όλα. Γενικά μας είχε αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις και είχαμε φάει καλά από ότι θυμάμαι.
 

bellusci

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα,αρχές Ιουνίου ταξιδεύουμε Βουδαπέστη με τη κοπέλα μου.Θα ήθελα,σε όποιον έχει πάει,τον τελευταίο καιρό,να μου προτείνει εστιατόρια και μέρη για φαγητ(όχι απαραίτητα τουριστικα).Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα,αρχές Ιουνίου ταξιδεύουμε Βουδαπέστη με τη κοπέλα μου.Θα ήθελα,σε όποιον έχει πάει,τον τελευταίο καιρό,να μου προτείνει εστιατόρια και μέρη για φαγητ(όχι απαραίτητα τουριστικα).Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλησπέρα. Στο θέμα όπου μεταφέρθηκε το μήνυμα σου θα βρεις πολλές πληροφορίες. Επίσης στις ιστορίες εδώ Ιστορίες - Ουγγαρία
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom