Γαλλία Φαγητο στη Νοτια Γαλλια

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλημέρα σε όλους!!
Έχει βρεθεί κάποιος για φαγητό στις περιοχές Tarascon sur Ariege (ή και Foix) και Beziers;; Επειδή θα κάνουμε κάποιες διανυκτερεύσεις εκεί ψάχνω εστιατόρια για να φάμε το βραδάκι... Εχει πάει κάποιος στο Auberge De la Sapiniere (Tarascon) ή στα Les Antiquaires και Le Petit Montmartre (Beziers);;; Ή ακόμη καλύτερα έχει κάποιος να προτείνει κάτι δοκιμασμένο;;

Ααα επίσης από ωραρια εστιατορίων (μεσημέρι-βραδυ) να υπολογίζω πάνω κάτω όπως στην Ιταλία;;
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Καλημέρα σε όλους!!
Έχει βρεθεί κάποιος για φαγητό στις περιοχές Tarascon sur Ariege (ή και Foix) και Beziers;; Επειδή θα κάνουμε κάποιες διανυκτερεύσεις εκεί ψάχνω εστιατόρια για να φάμε το βραδάκι... Εχει πάει κάποιος στο Auberge De la Sapiniere (Tarascon) ή στα Les Antiquaires και Le Petit Montmartre (Beziers);;; Ή ακόμη καλύτερα έχει κάποιος να προτείνει κάτι δοκιμασμένο;;

Ααα επίσης από ωραρια εστιατορίων (μεσημέρι-βραδυ) να υπολογίζω πάνω κάτω όπως στην Ιταλία;;
οπου και να φας στη Γαλλια ειναι ωραια ....
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Είμαι σίγουρη!! :D
Απλά επειδή το κομμάτι του συγκεκριμένου ταξιδιού που έχω αναλάβει είναι το φαγητό έλεγα να εντυπωσιασω...:cool:

Από ώρες (μιας και σε βρηκα τωρα:bleh:) να υπολογίζω όπως Ιταλία;; Πιο πολύ για το μεσημέρι με καίει γιατί το βραδάκι σίγουρα κατά τις 20:00 θα ειμαστε ηδη για φαγητο (ή θα πηγαίνουμε) οποτε δεν θα εχουμε καποιο προβλημα...θεωρώ...:roll:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Είμαι σίγουρη!! :D
Απλά επειδή το κομμάτι του συγκεκριμένου ταξιδιού που έχω αναλάβει είναι το φαγητό έλεγα να εντυπωσιασω...:cool:

Από ώρες (μιας και σε βρηκα τωρα:bleh:) να υπολογίζω όπως Ιταλία;; Πιο πολύ για το μεσημέρι με καίει γιατί το βραδάκι σίγουρα κατά τις 20:00 θα ειμαστε ηδη για φαγητο (ή θα πηγαίνουμε) οποτε δεν θα εχουμε καποιο προβλημα...θεωρώ...:roll:
Κοιτα να δεις , αν παιρνεις ενα καλο πρωινο , το μεσημερακι την βγαζεις με καμια κις λωρεν και κανα μακαρον και τρως μια και καλη το βραδυ.
Αν φας σε εστιατοριο και μεσημερι + βραδυ :
α) την τιναξες την μπανκα στον αερα
β) δεν θα εχεις προλαβει να χωνεψεις
Αν επιμενεις ωστοσο , κατα τη 13:30 - 14:00 ειναι μια καλη ωρα και το βραδυ 19:30- 20:00


Υ.Γ μπορει αυτο το σκελος με το φαγητο στη Νοτια Γαλλια να μπει σε τοπικ στα Ταξιδιωτικα και οχι στο Social γιατι θα χαθουν πολυτιμες πληροφοριες
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
aimg39.imageshack.us_img39_9525_foix.jpg

To Foix έχει αρκετά καλά εστιατόρια,φρόντισε να διαλέξεις όποιο
έχει την καλύτερη θέα.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
ΟΙ Γάλλοι κάνουν πικ νικ τα μεσημέρια στα πάρκα τόχουμε ξαναπεί.
αυτοί δεν έχουν πολλά λεφτά για ξόδεμα.
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Για να μην ανοίξω νέο θέμα .......μπορείτε να μου προτείνετε ένα ρομαντικό εστιατόριο στη Νίκαια ή στην Eze για δείπνο έκπληξη στον σύζυγο?

Για Eze απο πρόταση της pattyy είδα το La taverne d'Antan.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
aimg39.imageshack.us_img39_9525_foix.jpg

To Foix έχει αρκετά καλά εστιατόρια,φρόντισε να διαλέξεις όποιο
έχει την καλύτερη θέα.

Οκ ευχαριστώ, θα τηρήσω τη συμβουλή σου αν τελικά μείνουμε Foix για φαγητό...
Την εικόνα σου δε μπορώ να δω μόνο, λόγω "βλακειας" του ΙΤ εδώ στη δουλειά...Αν μπορεις τη βαζεις ως συννημενη;;; Μονο ετσι μπορώ να τη δω...:mad:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ιtalitsa πολυ δεξια πατε βρε και ο καιρος δεν ενδεικνυται .....
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ιtalitsa πολυ δεξια πατε βρε και ο καιρος δεν ενδεικνυται .....
Μωρέ εγώ το ξέρω αλλά δεν έχω λόγο σε αυτό το ταξίδι...Ειναι η τιμωρία μου που τον εσυρα 2 φορές σ'ενα χρόνο Ιταλία...:roll::roll:

Λες και κακοπερασε...τεσπα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.382
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom