Ιταλία Φαγητό και διασκέδαση στη Ρώμη

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.286
Και χορταίνετε με τις μερίδες. Η παίρνεται ορεκτικό, πρώτο, δεύτερο με συνοδευτικό; γιατί με μια μονό επιλογή εγώ προσωπικά δεν χορταίνω.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.286
Εξαιρετικό τιραμισού στο two sizes, Via del Governo Vecchio, 88,πίσω από την πιατσα Ναβόνα. Πολύ δυνατό με επιλογές στις γεύσεις, μικρό μαγαζάκι βέβαια, σχεδόν πάντα είχε κόσμο αλλά αξίζει την αναμονή.
Επιλογές στις γεύσεις του τιραμισού; Χάλασε και η ρώμη.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οποιος πειναει για γευμα η κ δειπνο αναγκης να εχει υποψη του το dar bottarolo. Δεν εχω παει ακομα, μου ειπε αξιοπιστη πηγη τρως παρα πολυ καλα ως σκασμου ρωμαικη κουζινα all you can eat απο 17€). Κλεινεις απο το σαιτ τους. Εχει navona, trastevere κλπ
(Ψαροσουπα που προτεινε γκουρμε μελος δυστυχως δεν εχει ως τωρα)
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οποιος πειναει για γευμα η κ δειπνο αναγκης να εχει υποψη του το dar bottarolo. Δεν εχω παει ακομα, μου ειπε αξιοπιστη πηγη τρως παρα πολυ καλα ως σκασμου ρωμαικη κουζινα all you can eat απο 17€). Κλεινεις απο το σαιτ τους. Εχει navona, trastevere κλπ
(Ψαροσουπα που προτεινε γκουρμε μελος δυστυχως δεν εχει ως τωρα)
Η ιδια πηγη μου συστησε για κατι καλυτερο μια κ θα ειμαι στην περιοχη για γευμα το a piedi pari, λαικες τιμες, αυθεντικη κουζινα.

IMG_0116.jpeg
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Φτάσανε οι αγκινάρες (τα δυο κομμάτια) 9 εύρω ε;
Εχεις παει μαναβικο τα τελευταια χρονια? Κ δη στη Ρωμη? Χτυπαει κ 1€ η μια. Οι φρεσκες παντα, για κατεψυγμενες περιξ της φοντανα βρισκεις δεκαδες μερη. Δεν δικαιολογω την τιμη, για χορταση υπαρχει το προηγουμενο ποστ μου.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.286
Εχεις παει μαναβικο τα τελευταια χρονια? Κ δη στη Ρωμη? Χτυπαει κ 1€ η μια. Οι φρεσκες παντα, για κατεψυγμενες περιξ της φοντανα βρισκεις δεκαδες μερη. Δεν δικαιολογω την τιμη, για χορταση υπαρχει το προηγουμενο ποστ μου.
Η ρώμη έχει να με δει πολλά χρόνια. Και αγαπάω αγκινάρες. Όταν πάω στον βορά μου τις μαγειρεύουν και στα λαζάνια οι άτιμες είναι θάνατος. Ένα ταψί δεν μου φτάνει, του φούρνο όχι τα μικρά.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η ρώμη έχει να με δει πολλά χρόνια. Και αγαπάω αγκινάρες. Όταν πάω στον βορά μου τις μαγειρεύουν
Τοτε πιθανοτατα τρως κατωτερης ποιοτητας. Ως γνωστο οι καλυτερες και οι μονες με Π.Ο.Π. γινονται στη Ρωμη κ κατω. Και τα 2 πιατα της Ρωμης, giudia-romana, με αυτες ειναι ανυπερβλητου γουστου, δεν τα βρισκεις πουθενα αλλου και θεωρουνται ακομα κ secondo του γευματος.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Καλησπέρα! Καμιά προταση για κυριλέ εστιατόριο στη Ρώμη;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom