Φαγητό στην χειραποσκευή

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Ξερει κανείς αν περνάνε τον έλεγχο απο Ελ. Βενιζέλος ατομικά μπακλαβαδάκια που είναι συσκευασμένα;

Επίσης κομμάτι φέτας χωρίς υγρά;
΄Εχω περάσει μπακλαβαδάκια.Φυσικά μπορείς να αγοράσεις και μετά τον έλεγχο από τα καταστήματα του αεροδρομίου.Δεν ξέρω βέβαια αν σε καλύπτουν οι μάρκες που υπάρχουν σαν γεύση.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τέλεια θα πάρω 2 κουτιά τότε γιατί θέλω να τα δώσω δώρο και αυτά δεν έχουν και τόσο σιρόπι
όσο το ταψί.
Οπως ειπα πριν, το σιροπι στο ταψι δεν ειναι προβλημα. Παρε απο ενα καλο ζαχαροπλαστειο της προτιμησης σου οσα ταψακια σου επιτρεπει το βαρος της χειραποσκευης, νο προμπλεμ.
 

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
αα πολυ ωραια.θελω και γω να παρω μαζι.να δωσω στα πεθερικα να δοκιμασουν ελληνικο γλυκο
 

xristinag

Member
Μηνύματα
57
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Καλησπέρα! Μπορείς στην χειραποσκευη που παίρνεις στο αεροπλάνο να έχεις τρόφιμα;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα! Μπορείς στην χειραποσκευη που παίρνεις στο αεροπλάνο να έχεις τρόφιμα;
Καλησπέρα, φυσικά και μπορείς αρκει να μη παραβαίνεις τους κανονισμούς περί υγρών, όπως επίσης να είναι σωστά και προσεκτικά συσκευασμένα για τυχόν δυσοσμίες κτλ.
 

xristinag

Member
Μηνύματα
57
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Καλησπέρα, φυσικά και μπορείς αρκει να μη παραβαίνεις τους κανονισμούς περί υγρών, όπως επίσης να είναι σωστά και προσεκτικά συσκευασμένα για τυχόν δυσοσμίες κτλ.
ok! Ευχαριστω! δεν θελω να παρω υγρα θα παω σε μια φιλη στην Γερμανια και ηθελα να της παω κανενα γλυκο !
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
ok! Ευχαριστω! δεν θελω να παρω υγρα θα παω σε μια φιλη στην Γερμανια και ηθελα να της παω κανενα γλυκο !
Πρόσεχε, γιατί τα σιροπιαστά, τα λουκούμια και άλλα συναφή θεωρούνται υγρό...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πρόσεχε, γιατί τα σιροπιαστά, τα λουκούμια και άλλα συναφή θεωρούνται υγρό...
Οχι βεβαια...αλιμονο...
Πανω απο 20 χρονια τα κουβαλω σε διαφορα ευρωπαικα αεροδρομια..τελευταια φορα γιορτες βεβαια, κουβαλησα 1 κιλο μπακλαβαδες. Την επομενη μερα απο την αφιξη τους εχασα αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα..
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Εμένα στο Ελ. Βενιζέλος όταν είδαν κουτί Karavan (που είχε μέσα βασιλόπιττα) φώναξε ένας υπάλληλος στον άλλον "Προσοχή, σιροπιαστά!" και στο αεροδρόμιο της Αστυπάλαιας είχε κολλημένη ανακοίνωση ότι στις χειραποσκευές απαγορεύονται τα λουκούμια, τα μέλια κτλ. Στο δε αεροδρόμιο του Παρισιού μου είχαν ανοίξει τη χειραποσκευή και μου είχαν πετάξει το camembert αλλά όχι την παρμεζάνα, γιατί λέει το camembert είναι παχύρευστο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εμένα στο Ελ. Βενιζέλος όταν είδαν κουτί Karavan (που είχε μέσα βασιλόπιττα) φώναξε ένας υπάλληλος στον άλλον "Προσοχή, σιροπιαστά!"
Και τι εγινε? Σου ειπαν οτι τα θεωρουν υγρα κ στα κατασχεσαν? Τα σιροπιαστα στην Αθηνα περνουν κανονικα χωρις προβλημα.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Ήταν βασιλόπιττα, δεν ξέρω τι θα είχε γίνει αν ήταν σιροπιαστά. Αλλά ο υπάλληλος αντέδρασε θεωρώντας αρχικά ότι είναι σιροπιαστά.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.491
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom