Γενικά Φεστιβάλ και συναυλίες - πληροφορίες για το ταξίδι

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.542
Likes
12.340
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Απίστευτα πράγματα φέτος, Rage against the machine έρχονται Ευρώπη τον Σεπτέμβρη. Τι σκοτωμένη περίοδο διάλεξαν:mad: Πως παίρνει κάποιος άδεια αμέσως μετά την καλοκαιρινή άδεια; Ή ρισκάρεις να περιμένεις να συνεχίσει τις συναυλίες η αγαπημένη σου μπάντα που άκουγες από μικρό παιδί;

Μπορεί να μπει καμιά σφήνα η Αθήνα στην αρχή ή στο τέλος. Εγγυημένα θα γίνει sold out. Άλλωστε η Prophets of rage ήταν εδώ τον περασμένο Αύγουστο. Δεν θα με χάλαγε να δω ξανά τους RATM εννοείται, αλλά σαν την πρώτη φορά δεν θα είναι.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.518
Likes
8.423
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Μπορεί να μπει καμιά σφήνα η Αθήνα στην αρχή ή στο τέλος. Εγγυημένα θα γίνει sold out. Άλλωστε η Prophets of rage ήταν εδώ τον περασμένο Αύγουστο. Δεν θα με χάλαγε να δω ξανά τους RATM εννοείται, αλλά σαν την πρώτη φορά δεν θα είναι.

Είχες πάει το 2000 που κάηκε η Πετρούπολη ε; Προσκυνώ! Εγώ ήμουν πολύ μικρός τότε και το 2010 που έδωσαν τις τελευταίες συναυλίες δεν είχα λεφτά να πάω. Καλοί είναι κι οι Prophets of rage, αλλά θέλω Zach de la Rocha να ουρλιάζει when ignorance reigns life is lost!

Γαλλία ζω και παίζουν στο Παρίσι που είναι κοντά αλλά πέφτει Τρίτη. Μάλλον θα κάνω τον άρρωστο:cool:
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.518
Likes
8.423
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Ακυρώνεται το download festival στην Αγγλία που ήταν να γίνει 12 με 14 Ιουνίου! Να δούμε αν θα γίνει φεστιβάλ ή συναυλία αυτό το καλοκαίρι.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.518
Likes
8.423
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Είχα αγοράσει εισιτήριο για το I-Days φεστιβάλ στο Μιλάνο. Θα ήταν πιο σωστό να το έλεγαν συναυλίες αφού θα έπαιζαν 2-3 ονόματα κάθε ημέρα. Χτες ανακοίνωσαν ότι ακυρώνεται, περίπου δηλαδή 3 βδομάδες πριν την συναυλία με μια ανακοινωση για γέλια και για κλάμματα. Ξεκινάνε με ευχολόγια ότι θα προσπαθήσουν να φέρουν τα ίδια ονόματα και ότι θα ισχύει το ίδιο εισιτήριο. Η επιλογή ισότιμου κουπονιού για άλλες συναυλίες στην Ιταλία δίνεται μόνο μέχρι τις 18 Ιουνίου, ποιος ξέρει δηλαδή αν όντως θα ανακοινώσουν τα ίδια ονόματα για του χρόνου μέχρι τότε κι αν αυτά μπορούν να παίξουν. Δεν υπάρχει δυνατότητα επιστροφής χρημάτων! Φυσικά στα σχόλια στο facebook του φεστιβάλ γίνεται πανηγύρι.

ΥΓ 1: Ποτέ ξανά I-Days.

ΥΓ 2: Για να μη νομίζετε ότι μόνο στην Ελλάδα συμβαίνουν αυτά τα τραγελαφικά.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Εδώ είναι μαζεμένες όλες οι αλλαγές/ακυρώσεις των μεγάλων φεστιβάλ/συναυλιών στον κόσμο. Είναι σε διαρκή ενημέρωση.

https://www.billboard.com/articles/business/touring/9323647/concerts-canceled-coronavirus-list
εδώ όμως γράφει μέχρι Μάιο.. Εγώ ενδιαφέρομαι για τους Kiss για την ευρωπαική περιοδεία τους που παίζουν και Σόφια. Στο site τους δεν έχουν ακυρώσει κανένα μέρος στην Ευρώπη.. Υπάρχει λες περίπτωση να την κάνουν; και είναι υποτίθεται και η τελευταία τους...
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.518
Likes
8.423
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
εδώ όμως γράφει μέχρι Μάιο.. Εγώ ενδιαφέρομαι για τους Kiss για την ευρωπαική περιοδεία τους που παίζουν και Σόφια. Στο site τους δεν έχουν ακυρώσει κανένα μέρος στην Ευρώπη.. Υπάρχει λες περίπτωση να την κάνουν; και είναι υποτίθεται και η τελευταία τους...


Όχι εκεί που λέει Μάιος εννοεί πότε είχαν την τελευταία ενημέρωση.

Οι Kiss έχουν ακυρωσει τις συναυλίες τους στην Γερμανία μου φαίνεται απίθανο να μην ακυρωσουν και τις υπόλοιπες.

Οφτοπικ τους είχα δει πριν 5 χρόνια, είναι γαματοι live. Τα τραγούδια είναι 100 φορές καλύτερα live. Ειδικά αυτό το God of thunder ετρεμε η γη!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
θα περιμένω λίγο ακόμη γιατί δεν θέλω να μπω στο τριπάκι να πάρω τα εισιτήρια και μετά να ακυρωθεί η συναυλία.. Για τους Κiss είμαι σίγουρη ότι είναι μοναδικοί στο stage και είναι από τα λίγα group που μου έχουν μείνει να τα δω!! Άντε να δούμε.. Πάντως thanks for the info..
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.518
Likes
8.423
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Πλέον ακυρώνονται και φεστιβάλ του Σεπτέμβρη, μεταξύ άλλων και αυτά που θα έπαιζαν οι Rage. Οι οποίοι ανακοίνωσαν ότι το τουρ τους θα γίνει το καλοκαίρι του 2021 στις ΗΠΑ, ενώ για Ευρώπη δεν έχουν πει κάτι ακόμα.

Ελπίζω τουλάχιστον να δω τους Nightwish το Νοέμβρη....
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.518
Likes
8.423
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Επανέρχομαι για το φεστιβάλ I-Days γιατί έβγαλαν μια μνημειώδη ανακοίνωση για την ακύρωση του.

Tickets already purchased will remain valid for their respective concerts in 2021. Those who will be forced to give up, can legally resell their ticket on the platform where the purchase happened or request the refund via a "voucher" of equal value to the one indicated on the ticket previously purchased and understanding, therefore, of the right of presale.


😂🤬😂🤬😂🤬
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.518
Likes
8.423
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Μπορεί να ακούγεται σαν ανέκδοτο, αλλά δεν είναι. Σιγά σιγά ξαναρχίζουν τα μουσικά φεστιβάλ αυτό το καλοκαίρι!

Έχε χάρη που πέφτει Αύγουστο και δεν ψήνομαι για Eindhoven διαφορετικά θα είχα ήδη κλείσει. Να ακούσουμε επιτέλους λίγο μέταλ σαν άνθρωποι!

1623326882309.png
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.672
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom