Γενικά Φθηνά στη Λατινική Αμερική

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Για να ρωτησω κατιτις γιατι προσπαθω να βγαλω μια ακρη.

Υποτιθεστω οτι εχω βρει καλο τικετ με LH/JJ για ΑΤΗ-GIG & BUE-ATH. (Επειδη θελω να χρησιμοποιησω τα μιλια μου με Star Alliance)

Θελω να κανω 2 "εσωτερικες" εκει: Μια GIG-IGU και μια IGR-BUE. Για τις προαναφερθεισες εχω βρει τα τικετς 150 ? εκαστο με JJ kai ΑR αντιστοιχως.

Αξίζει να μπω στη διαδικασία για καποιο pass εκει; (αντι να τα κλεισω μεμονωμενα)
Χμ... Όταν πήγα εγώ (περίπου αυτό το δρομολόγιο) η ΤΑΜ δεν είχε μπει ακόμα στη Star Alliance, αλλά και που μπήκε το μόνο που προσέφερε επιπλέον είναι το Brazil Airpass (Brazil Airpass - Star Alliance), που δεν κάνει για την περίπτωσή σου.
Πάσο από άλλη συμμαχία δεν παίζει (η oneworld, για παράδειγμα, απαιτεί να κάνεις το υπερατλαντικό με δική τους εταιρία, για να σου δώσει τοπικό πάσο). Και επιπλέον, οι πτήσεις της LAN στο IGR-AEP είναι σε άθλιες ώρες αν θυμάμαι καλα.
Υπόψη ότι το GIG-IGU μάλλον πρέπει να το βγάλεις με ανταπόκριση στο GRU, ενώ το IGR-AEP της AR εκτελείται με MD-88 της Austral (από μνήμης αυτά)...
Εννοείται πως αν βρεις πτήση που να πηγαίνει SDU αντί GIG την προτιμάς και παίρνεις θέση παράθυρο. Ίσως η πιο θεαματική προσγείωση που έχεις κάνει ποτέ...
 

AlexG

Member
Μηνύματα
144
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα γίνονται...
Χμμ... το GIG-IGU με ΤΑΜ ειναι non-stop me A320 στις 16:46
Το ΙGR-ΑΕΡ me ΑR είναι κι αυτο non-stop όντως με MD88

Ασχετο αλλα ωρες ωρες αναπολώ τα ταξείδια με τα MD-11 της VASP. Την φαγαν τα κυκλωματα ομως μαλλον :)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
μπορει να ειναι πιο ευχρηστο για εσας που γνωριζετε τους κωδικους των αεροδρομιων να τους χρησιμοποιειται,αλλα για αλλους μπορει να μην ειναι ..
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
μπορει να ειναι πιο ευχρηστο για εσας που γνωριζετε τους κωδικους των αεροδρομιων να τους χρησιμοποιειται,αλλα για αλλους μπορει να μην ειναι ..
Kαι για μενα ειναι κινεζικα.:shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom