Ουγγαρία Φθινόπωρο στη χώρα των Μαγυάρων

astirpal

Member
Μηνύματα
58
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Μπραβο πολυ καλος οδηγος! Πριν λιγες μερες πηγα εκτυπωσα τις συμβουλες σου και με βοηθησαν πολυ! Θα συμπληρωσω καποια tips σε αλλο post. :)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
για δωστε για δωστε στο λαο.... και γω τυπωσα αυτη την ιστοριαρα παντως :D
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Aαα θα πας τελικά κι εσύ ε?
Έχεις στο πρόγραμμα καμιά εξόρμηση εκτός?Αν όχι βάλε οπωσδήποτε;)
θα ειμαι εκει Παρασκευη πρωι με Δευτερα πρωι... δεν χωραει νομιζω :(
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
θα ειμαι εκει Παρασκευη πρωι με Δευτερα πρωι... δεν χωραει νομιζω :(
χμ 3ημερο δηλαδή.Ένα Szentendre ίσως χωράει.40 λεπτάκια απόσταση.Αν μπορείς βάλτο ένα πρωινό.3-4 ώρες είναι καλά να το χαρείς.
 

astirpal

Member
Μηνύματα
58
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Και γω για 4 μερες ημουν κ προτιμησα να χορτασω την πολη! Νοικιαστε ποδηλατο, αξιζει! Νομιζω ηταν κ το highlight η βολτα διπλα στο δουναβη κ οοοολη τη λεωφορο adrassy μεχρι τη πλατεια ηρωων. Απο λουτρα προτεινω kiraly, μπορει ν μην ειναι τοσο μεγαλα κ καινουργια αλλα σιγουρα εχει μια πιο αυθεντικη αισθηση. Εμεινα στην εβραικη συνοικια κ εκει ανακαλυψσ με μεγαλη μου χαρα πολλα μπαρακια στο στυλ που θελω, θα γραψω προτασεις.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
χμ 3ημερο δηλαδή.Ένα Szentendre ίσως χωράει.40 λεπτάκια απόσταση.Αν μπορείς βάλτο ένα πρωινό.3-4 ώρες είναι καλά να το χαρείς.
Να πω την αλήθεια διαφωνώ. Εγώ πήγα μεν Szentendre όταν ταξίδεψα Βουδαπέστη (με οδηγό την καταπληκτική σου ιστορία όπως ήδη ξέρεις :D ), αλλά κάθισα και 5 ημέρες. Και πάλι είναι αρκετές οι εκκρεμότητες στην πόλη. Νομίζω σε 3 ημέρες μπορεί να δει κανείς τα βασικά με αρκετό τρέξιμο, αλλά ως εκεί. Ο χρόνος δεν επαρκεί για κάποια εξόρμηση (πάντα κατά τη γνώμη μου).
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Να πω την αλήθεια διαφωνώ. Εγώ πήγα μεν Szentendre όταν ταξίδεψα Βουδαπέστη (με οδηγό την καταπληκτική σου ιστορία όπως ήδη ξέρεις :D ), αλλά κάθισα και 5 ημέρες. Και πάλι είναι αρκετές οι εκκρεμότητες στην πόλη. Νομίζω σε 3 ημέρες μπορεί να δει κανείς τα βασικά με αρκετό τρέξιμο, αλλά ως εκεί. Ο χρόνος δεν επαρκεί για κάποια εξόρμηση (πάντα κατά τη γνώμη μου).
Βρε δεν έχεις άδικο.Σίγουρα κι εγώ βγήκα εκτός πόλης επειδή ήμουν 5 μέρες.Όχι οτι είναι και πολλές.Απλά επειδή είναι πολύ κοντά το Szentendre και λίγες ώρες του αρκούν γι'αυτό είπα πως δεν είναι και δύσκολο.Και αξίζει σαν μέρος.
Η Βουδαπέστη για μένα σαν πόλη είναι εκπληκτική.Και όλες τις μέρες να ήμουν εκεί θα τις απολάμβανα.Εχει να δεις πράγματα.
Αλλά οι εκδρομές στην επαρχία έκαναν το ταξίδι μου ακόμα πιο ξεχωριστό και αξέχαστο.
Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις:D
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Βρε δεν έχεις άδικο.Σίγουρα κι εγώ βγήκα εκτός πόλης επειδή ήμουν 5 μέρες.Όχι οτι είναι και πολλές.Απλά επειδή είναι πολύ κοντά το Szentendre και λίγες ώρες του αρκούν γι'αυτό είπα πως δεν είναι και δύσκολο.Και αξίζει σαν μέρος.
Η Βουδαπέστη για μένα σαν πόλη είναι εκπληκτική.Και όλες τις μέρες να ήμουν εκεί θα τις απολάμβανα.Εχει να δεις πράγματα.
Αλλά οι εκδρομές στην επαρχία έκαναν το ταξίδι μου ακόμα πιο ξεχωριστό και αξέχαστο.
Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις:D
Μωρέ σε καταλαβαίνω! :D Άλλη μαγεία έχει μια εξόρμηση στην εξοχή!
Γενικώς πάντως σαν άνθρωπος είμαι της φιλοσοφίας ότι καλύτερα να δω ένα μέρος καλά, παρά πολλά και επιφανειακά. Όταν πήγα Βελιγράδι για 3ήμερο ας πούμε δεν έκανα εκδρομή Novi Sad (μέχρι Zemun έφτασα) και όταν ταξίδεψα Βαλτική για μία εβδομάδα περιορίστηκα σε Λιθουανία και Λεττονία, ενώ πάρα πολλοί με παρότρυναν να βάλω και την Εσθονία στο πρόγραμμα. Δεν το έκανα και δεν μετάνιωσα.
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
άψογη ιστορία.Με αποτρέλανε τελείως(θα πάω Φλεβάρη 3ήμερο στη Βουδαπέστη).Βλέποντας τις φωτογραφίες σου σκέφτομαι μήπως έπρεπε να κλείσω 2 μέρες ακόμα.Τέλος η Ουγγαρία για μένα έχει από τις κορυφαίες ηθοποιούς αισθησιακών ταινιών(Eva Henger,Nikki Anderson,Aletta Ocean,Monica Sweet,Christina Bella και άλλες)!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Ευχαριστώ @DRAKFIREMAN
Eίχα γυρίσει πολύ ενθουσιασμένος ομολογώ.Όμως όσο κι αν μου άρεσε υπερβολικά η Βουδαπέστη το ταξίδι δεν θα ήταν το ίδιο υπέροχο αν δεν είχα κάνει τις εκδρομές στην επαρχία της Ουγγαρίας.Αν μπορείς να το κάνεις βάλε εξτρα 2 μέρες και δεν θα χάσεις!

Τέλος η Ουγγαρία για μένα έχει από τις κορυφαίες ηθοποιούς αισθησιακών ταινιών(Eva Henger,Nikki Anderson,Aletta Ocean,Monica Sweet,Christina Bella και άλλες)!
Μου αρέσει που είσαι ψαγμένος:DΕύγε!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom