Φιλια αντρων γυναικων.

Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Πιστευω στην φιλια αντρων γυναικων αλλα ολες μην αυταπαταστε, απο καθε αντρα το μυαλο περνα η ιδεα του πως θα ηταν στο κρεβατι τα πραγματα! Κι οποιος πει το αντιθετο ψευδεται!
καταρχη μια αληθινη φιλια πρεπει να εχει ξεκινησει σωστα. να μην ειναι ενα αποτυχημενο φλερτ η' ενας υποβοσκων ερωτισμος.
Εγω με το κολλητο μου γνωριστηκαμε οταν ημασταν 20 (πριν πολλα πολλα χρονια!), ερωτευτηκαμε, ημασταν ζευγαρι για δυο χρονια και οταν διαπιστωσαμε πως ο ερωτας μας τελειωσε και χωρισαμε δεν θελαμε να χαθουμε γιατι σαν φιλοι ταιριαζαμε απολυτα και εκτιμουσαμε απεριοριστα ο ενας τον αλλο. Περασε κανενας χρονος που οι ισορροπιες ηταν ευθραυστες αλλα τελικα τις βρηκαμε και καταλήξαμε να ειμαστε πραγματικοι φιλοι. Ειναι ο πιο κοντινος μου ανθρωπος μετα την οικογενεια μου, ποτε δεν ειχαμε προβληματα με τους εκαστοτε συντροφους μας και σιγουρα δεν υπαρχουν υποβοσκοντα ερωτικα συναισθηματα (ποιος θελει να φαει ξαναζεσταμενο φαγητο?). Τα λεω ολα αυτα για να πω πως ποτε δεν ξερεις ποιος θα γινει φιλος σου, δεν υπαρχουν σωστες και λαθος συνταγες ουτε μπορεις να μιλας απολυτα.
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
(ποιος θελει να φαει ξαναζεσταμενο φαγητο?).
Αναλογως το φαγητο... Ενα παστιτσακι και ξαναζεσταμενο το τρωω:haha::haha: Μπραβο σου παντως που τα καταφερες. Εγω οσο και αν το προσπαθησα δεν καταφερα να μεινω φιλη με πρωην, ή θα ζηλευαν την καινουρια μου σχεση, ειτε θα εξαφανιζονταν, ειτε διαφορες αλλες περιεργες συμπεριφορες. Νομιζω οτι αυτο που καταφερες ειναι ενα στο εκατομυριο!:clap:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Εγω με το κολλητο μου γνωριστηκαμε οταν ημασταν 20 (πριν πολλα πολλα χρονια!), ερωτευτηκαμε, ημασταν ζευγαρι για δυο χρονια και οταν διαπιστωσαμε πως ο ερωτας μας τελειωσε και χωρισαμε δεν θελαμε να χαθουμε γιατι σαν φιλοι ταιριαζαμε απολυτα και εκτιμουσαμε απεριοριστα ο ενας τον αλλο. Περασε κανενας χρονος που οι ισορροπιες ηταν ευθραυστες αλλα τελικα τις βρηκαμε και καταλήξαμε να ειμαστε πραγματικοι φιλοι. Ειναι ο πιο κοντινος μου ανθρωπος μετα την οικογενεια μου, ποτε δεν ειχαμε προβληματα με τους εκαστοτε συντροφους μας και σιγουρα δεν υπαρχουν υποβοσκοντα ερωτικα συναισθηματα (ποιος θελει να φαει ξαναζεσταμενο φαγητο?). Τα λεω ολα αυτα για να πω πως ποτε δεν ξερεις ποιος θα γινει φιλος σου, δεν υπαρχουν σωστες και λαθος συνταγες ουτε μπορεις να μιλας απολυτα.
Eυδοκια μου πως γινεται αυτο θελω να μου εξηγησεις......το να εισαι ζευγαρι με ενα αντρα και μετα να τον βλεπεις μονο φιλο.......δεν μου εχει τυχει ποτε γιατι παντα ξεκαθαριζα τα πραγματα.....φιλια ή ερωτικη σχεση....εκ διαμετρου αντιθετα
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Eυδοκια μου πως γινεται αυτο θελω να μου εξηγησεις......το να εισαι ζευγαρι με ενα αντρα και μετα να τον βλεπεις μονο φιλο.......δεν μου εχει τυχει ποτε γιατι παντα ξεκαθαριζα τα πραγματα.....φιλια ή ερωτικη σχεση....εκ διαμετρου αντιθετα

Και καλά πες η Ευδοκία το κατάφερε... ο άντρας της Ευδοκίας και η γυναίκα του φίλου πώς νιώθουν? Δεν είναι άβολο? Για πες μας βρε Ευδοκία!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Και καλά πες η Ευδοκία το κατάφερε... ο άντρας της Ευδοκίας και η γυναίκα του φίλου πώς νιώθουν? Δεν είναι άβολο? Για πες μας βρε Ευδοκία!
Που εισαι vario ??? ιδιες αποριες εχουμε ή μου φαινεται ??? Αν δεν το εχεις βιωσει υποθετικα ειναι δυσκολο να απαντησεις.....
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Γεια σου ρε rethimno! Μου φαίνεται πως είμαστε πιο παραδοσιακές!!! :haha:
Ελα παιδι μου....απο τις παραλιες εχουμε να τα πουμε ...παει και αυτο το τοπικ το εφαγε ο σκορος...

Vario δεν ειναι καθαρα θεμα παραδοσης, αλλα ισσοροπιας......γνωμη μου οτι τον αντρα εξ΄αρχης ή φιλικα θα τον δεις ή ερωτικα....τωρα πως γινεται να μεταλασετε το ενα με το αλλο ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω.....περιμενουμε την Ευδοκια μας να μας απαντησει...
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
ας πω κ γω την γνωμη μου...ο καλυτερος μου φιλος ειναι ανδρας κ ειμαστε παιδικοι φιλοι απο τοτε που φορουσε πανες!!του ριχνω δυο χρονια..ναι θα συμφωνησω οτι αν μπορει να υπαρξει φιλια μεταξυ των 2 φυλων θεωρω οτι θα ειναι πολυ καλυτερη απο αυτες με του ιδιου φυλου.τον εχω πολυ ψηλα στην εκτιμηση μου ,τον θαυμαζω κ πραγματικα ειναι σαν τον αδερφο που δεν εχω.οχι τιποτα ερωτικο δεν εχει προκυψει κ δεν θα ηθελα να προκυψει γιατι τα πραγματα θα ηταν πολυπλοκα.

τωρα στο αλλο θεμα ,που ειπε η ευδοκια, ναι εχω καταφερει να μεινω φιλη με πρωην κ μαλιστα να εχουμε καθημερινη επικοινωνια.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Καλως ήρθες σκιουρακι....γραψε μας πως περασες ???
 

roadtravel

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανια
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Τι γνωμη εχετε για τη φιλια αντρων και γυναικων. Εγω παντως εχω κανει καλυτερα ταξιδια με αντρες φιλους μου παρα με γυναικες (και εννοω αυστηρα φιλους και οχι συντροφους ή wanna be συντροφους). Εσεις?
νομιζω οτι πιο καλη παρεα μπορει να κανει ενας αντρα με μια γυναικα παρα ενας αντρας με εναν αντρα ή δυο γυναικες μαζι.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει καθαρή φιλία μεταξύ ενός άνδρα και μιας γυναίκας. Σίγουρα έστω από τη μια πλευρά, έστω και λίγο, θα υποβόσκει κάτι άλλο. Ανεξάρτητα αν θέλουν να το αφήσουν να φανεί ή το κρύβουν επιμελώς.
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Το θεμα παντως κοριτσια δεν βλεπω να το σχολιαζει καποιος ανδρας...
Αρα, μονες μας τα λεμε μονες μας τα ακουμε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom