Φιλια αντρων γυναικων.

rezi

Member
Μηνύματα
78
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Cuba?Brazil?South afrika?
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημικη Βολτα
αφου ειναι τις πλακας και σορρυ το θεμα τι να πουμε φιλια λεει ανδρα με γυναικα...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
παρακολουθώ το θέμα και δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε πρέπει με έναν φίλο ή μία φίλη που περνάς καλά να μην γίνεται να προκύψει κάτι.. εγώ πάντως έχω 2-3 φίλες και παιρνάμε υπέροχα όποτε βρεθούμε
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
και εννοεις οτι με αυτες τις 2-3 φιλες εχει γινει κατι?γιατι ετσι οπως το εγραψες εγω αυτο καταλαβα...:roll:
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Aυτο που καταλαβα μετα απο τοσα χρονια ειναι οτι τα αχυρα ειναι καλο να μην τα βαζεις κοντα στη φωτια.
Κοριτσια,αν δεν παψει αυτος ο ανταγωνισμος μεταξυ μας μια ζωη θα ημαστε το τριτο φυλο μετα το τριτο φυλο...!!!
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Δεν λέω πως είναι αυτονόητο, ούτε καν εύκολο να γίνεις κολλητός με τον πρώην σου. Πρέπει να τύχουν οι σωστοί άνθρωποι, την σωστή στιγμή, στις σωστές καταστάσεις κ.ο.κ. Ανέφερα πως το πρώτο διάστημα ήταν περίεργο γιατί δεν μπορείς από την μια μέρα στην άλλη να φερθείς διαφορετικά σε έναν άνθρωπο που για αρκετό καιρό ήταν συντροφός σου ακόμα κι αν δεν είσαι πλεον ερωτευμένος μαζί του. Δεν είμαι φίλη με όλους τους πρώην μου άλλωστε. Αυτό που προσπάθησα να πω με το προσωπικό μου παράδειγμα είναι πως δεν υπάρχουν πράγματα που "αποκλείονται".

Όσο για το πως το βλέπουν οι συντροφοί μας, η απάντηση είναι απλή. 1. μας "βρηκαν" πακετο οπότε το θεώρησαν δεδομένο 2. οταν πράγματι δεν υπάρχει κατι "ύποπτο" στον αέρα το καταλαβαίνουν όλοι και 3. δεν βλέπω γιατί ο άντρας μου έχει λόγο στο με ποιόν θα κάνω παρέα ή σε ποιόν θα εμπιστευθώ τα μυστικά μου.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
και εννοεις οτι με αυτες τις 2-3 φιλες εχει γινει κατι?γιατι ετσι οπως το εγραψες εγω αυτο καταλαβα...:roll:
δε μιλάω προσωπικά για μένα.. γενικά μιλάω για όλους, δεν είναι όλες οι συνθήκες ίδιες;) απλά ήθελα να πω γιατί 2 άτομα που είναι πραγματικοί φίλοι για χρόνια να μη προκύψει κάτι μελλοντικά, αν περνάνε τόσο καλά σα φίλοι θα περάσουν καλά και σα ζευγάρι πιστεύω (αυτό βέβαια δεν ισχύει πάντα)
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
δεν υπαρχει περιπτωση να περνας καλα με μια-εναν φιλη/ο και να μην σκεφτεις γιατι να μην ειμαστε ζευγαρι ? Τωρα οσον αφορα αυτα που λεει η ευδοκια, δεν νομιζω οτι μεταξυ πρωην υπαρχει φιλια, παντα ερωτικη θα ειναι η σχεση τουλαχιστον απο την μια πλευρα. Εμενα παντως ουτε μου συνεβη ποτε ουτε θα μου συμβει. Αλλο η φιλια αλλο ο ερωτας. Επισης θα με ενοχλουσε να μου ελεγε οτι ο κολλητος ειναι ο πρωην, φαντασου ευδοκια τον ανδρα σου οταν του πεις θα βγω με τον κολλητο μου. Αν και νομιζω οτι εχω προοδευτικες ιδεες αυτο θα μου ηταν δυσκολο να το δεχτω.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
υπάρχει μια υπέροχη κιινηματογραφική (κάλτ) ταινία που πραγματεύεται ευστοχα το ερώτημα του τίτλου αυτού του τόπικ!

"Οταν ο Χάρι γνώρισε την Σάλι" με τους εξαιρετικούς Μπίλι Κρίσταλ και Μεγκ Ράιαν
When Harry Met Sally... (1989)

Δεν χρειάζεται να γράψω
ποια είναι η κορυφαία σκηνή που πέρασε στην ιστορία!:haha:;)
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
...σ' ενα εστιατοριο... χμμ...:bleh:

α ρε θανο!

λοιπόν, εμένα η άποψη μου είναι ότι μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας... (εξάλλου είχα στη ζωή μου -και έχω ακόμη- άνδρες φίλους)...

απλά, ναι μου έχει τύχει στο παρελθόν να πάει να γίνει η φιλία κάτι άλλο...

αν ο ένας από τους 2 δε θέλει, τότε ή χαλάει η φιλία ή με προσπάθεια (και κατανόηση από τον άλλο) ξεπερνάς αυτό το στάδιο και συνεχίζεις... μου έχει τύχει και αυτό (με επιτυχία)...

πάντως, η γενική μου παρατήρηση είναι ότι ναι.. σε κάποιες περιπτώσεις οι φιλίες άνδρα-γυναίκα (ειδικά σε μικρές ηλικίες που δεν υπάρχουν δεσμεύσεις με γάμους κλπ) είναι πιο λίγο εύκολες από φιλία μεταξύ δύο γυναικών... και δυστυχώς οι δεύτερες πολλές φορες είναι πιο δύσκολες και χρειάζονται πολλή προσπάθεια και υπομονή για να διατηρηθούν...:roll:


βέβαια, τίποτα δεν είναι απόλυτο... η κάθε σχέση είναι ξεχωριστή και εξαρτάται από το κάθε άτομο -είτε άνδρας είναι είτε γυναίκα...
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
δεν υπαρχει περιπτωση να περνας καλα με μια-εναν φιλη/ο και να μην σκεφτεις γιατι να μην ειμαστε ζευγαρι ? Τωρα οσον αφορα αυτα που λεει η ευδοκια, δεν νομιζω οτι μεταξυ πρωην υπαρχει φιλια, παντα ερωτικη θα ειναι η σχεση τουλαχιστον απο την μια πλευρα. Εμενα παντως ουτε μου συνεβη ποτε ουτε θα μου συμβει. Αλλο η φιλια αλλο ο ερωτας. Επισης θα με ενοχλουσε να μου ελεγε οτι ο κολλητος ειναι ο πρωην, φαντασου ευδοκια τον ανδρα σου οταν του πεις θα βγω με τον κολλητο μου. Αν και νομιζω οτι εχω προοδευτικες ιδεες αυτο θα μου ηταν δυσκολο να το δεχτω.
συμφωνώ και επαυξάνω με την τοποθέτηση σου,οσον αφορά τους πρώην......τι στο καλό κι εγώ είμαι προοδευτική αλλά αυτό δε χωνεύεται:roll:......,και οσον αφορα την πρώτη σου κουβέντα ,ναι παρόλο που κι εγώ σε προηγουμενο μήνυμα έχω τοποθετηθεί και είπα και το εννοώ ότι εχω ανδρες φιλους αληθινούς,οφείλω να ομολογήσω ότι εχουν υπάρξει στιγμές που μου περνάει απο το μυαλο ......γιατι να μην είμαστε ζευγάρι και ίσως και απο το δικό τους μυαλό να πέρασε η ίδια σκέψη,αλλα αυτό για διαφόρους λόγους μπορεί να παρακαμφθεί και να υπάρξει καλή φιλία:)
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
εγω παλι συμφωνω με την ευδοκια...οταν παραμεριστουν οι εγωισμοι μπορεις με εναν ανθρωπο που μοιραστηκες καποια χρονια μαζι να εχεις μια πραγματικη φιλια....αλλωστε ειναι καποιος που σε γνωριζει απολυτα και για μενα ο πρωην φιλος μου και νυν καλυτερος μου φιλος ειναι πραγματικα ο τελευταιος ανθρωπος που θα σκεφτομουν ερωτικα....και εχω ταξιδεψει μαζι του και με τη νεα σχεση μου και περασαμε υπεροχα....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.823
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom