Φιλιππινες 7107 θαυματα!

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μου επιτρεπετε να ανοιξω θεμα για τις αγαπημενες μου Φιλιππινες :D
Βιντεο με τις καλυτερες παραλιες αφου οι Φιλιππινες διεκδικουν τον τιτλο Asia's beach capital!
 
Last edited by a moderator:

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Ααααααααχ τι φωτιές ανάβεις νάξερες.Αυτό το Boracay το προσπαθώ και όλο κάπου αλλού καταλήγω.Νάσαι καλά που μας ταξίδεψες σε μέρη εξωτικά.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Κι εγω κατεληγα αλλου , και μαλιστα τη φορα που το καταφερα , ειχα βγαλει εισιτηριο για Μαλαισια και το αλλαξα τελευταια στιγμη (μηπως το κανω συνεχεια αυτο? :D:haha:)
Αποφασισε το και πηγαινε , ειναι πολυ ομορφο και το Μπορακαι , αλλα και νησακια λιγοτερο γνωστα :)
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Go2dbeach πανεμορφο το video!!!!:oscar:
Φιλιππινες...ενας απο τους πιο ομορφους παραδεισους της γης.
Με 7107 τροπικα νησακια αποτελουν το πιο ομορφο χαμογελο της...Ν.Α Ασιας.!!!:p
(μην ξεχασης να βαλεις και καμμια συνεχεια στην ιστορια):D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Και την ιστορια θα συνεχισω , και βιντεακια απο το φιλιππινεζικο ταξιδι μου ετοιμαζω καινουρια :)

Xene το βιντεο δεν ειναι δικο μου :roll:, αρα ουτε και το οσκαρ :haha: και τα μερη που δειχνει ειναι απο διαφορα νησια.
Να το δικο μου αποκλειστικα απο Μπορακαι με το ομωνυμο τραγουδι:
 
Last edited by a moderator:

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Κι εγω κατεληγα αλλου , και μαλιστα τη φορα που το καταφερα , ειχα βγαλει εισιτηριο για Μαλαισια και το αλλαξα τελευταια στιγμη (μηπως το κανω συνεχεια αυτο? :D:haha:)
Αποφασισε το και πηγαινε , ειναι πολυ ομορφο και το Μπορακαι , αλλα και νησακια λιγοτερο γνωστα :)
Το πρόβλημα είναι μετά την Μαλαισία (ή Χονγκ Κογκ ή Σιγκαπούρη )που θέλει άλλες δύο πτήσεις μέχρι το Μπορακάι.Όλα αυτά σημαίνουν τουλάχιστον 15 μέρες που μέσα στον δικό μας Χειμώνα δεν έχω (γιατί απο ότι γνωρίζω Μπορακάι καλοκαίρι έχει αρκετες βροχές).
:(:(:(
Γιαυτό για φέτος διάλεξα (πάλι)Pulau Sibu ,δίπλα στην Σιγκαπούρη ερημικό νησάκι με πολύ οικονομικές τιμές και πολύ καλές Θάλασσες.:D:D:D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
..θέλει άλλες δύο πτήσεις μέχρι το Μπορακάι.
Και ενα περασμα με banca :lol: αφου το Μπορακαι δεν εχει αεροδρομιο.
Εγω πηγα με δυο πτησεις και μια banca αλλα ετσι ειναι..τα ωραια μερη θελουν κοπο για να τα φτασεις! Για τον καιρο εχεις δικιο κι εγω πηγα Μαρτιο για να αποφυγω τους μουσωνες.
Μια χαρα θα περασεις στο Pulau Sibu! Του εριξα μια ματια και φαινεται ομορφο..
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Και ενα περασμα με banca :lol: αφου το Μπορακαι δεν εχει αεροδρομιο.
Εγω πηγα με δυο πτησεις και μια banca αλλα ετσι ειναι..τα ωραια μερη θελουν κοπο για να τα φτασεις! Για τον καιρο εχεις δικιο κι εγω πηγα Μαρτιο για να αποφυγω τους μουσωνες.
Μια χαρα θα περασεις στο Pulau Sibu! Του εριξα μια ματια και φαινεται ομορφο..
Σίγουρα δεν είναι Μπορακάι αλλά μου αρκεί .
Καλό καλοκαίρι.:D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ενα θετικο στις Φιλιππινες ειναι οτι σε μεγαλο ποσοστο μιλανε και καταλαβαινουν αγγλικα εκτος απο καποιες περιοχες που μιλανε μονο τοπικες διαλεκτους.
afarm4.static.flickr.com_3194_2445871427_f2f84bdbb9.jpg_a4f0a23c50a330cf1bf56cae6c33a893.jpg

Ειπα οτι μιλανε..οχι οτι γραφουν κιολας :haha::haha:
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Ομολογώ ότι ντρέπομαι πολύ που ξέχασα να αναφέρω τις Φιλιππίνες στην περιγραφή του γκρουπ της Νοτιοανατολικής Ασίας! :oops::oops:

go2dbeach και υπόλοιποι λάτρεις των Φιλιππινών, ελπίζω να με συγχωρήσετε.

Για να εξιλεωθώ, παραθέτω ένα videaki από την επίσημη διαφημιστική καμπάνια της χώρας.

 
Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ενα μικρο θαυμα απο τα πολλα των Φιλιππινων , το νησακι Malapascua , πολυ δημοφιλες στους λατρεις των καταδυσεων. Το διπλανο νησακι Gato (που φαινεται και στο βιντεο σαν κινεζικο καπελο) , ειναι προστατευομενο και εδω τα νερα βριθουν απο καρχαριακια και θαλασσια φιδια. Τα οποια φιδια φτανουν και στο απεναντι νησακι , το Μπανταυαν που πηγα εγω..το βεβαιωνω αφου ειχα την 'τυχη' να συναντηθω με ενα ενω εκανα σνορκελ για ενα μολις δευτερολεπτο. Το επομενο ειχα βρεθει στην ακτη σημειωνοντας νεο ρεκορ κολυμβησης! :shock::haha:
 
Last edited by a moderator:

idem

Member
Μηνύματα
42
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
???????
Ταξίδι-Όνειρο
ο γυρος του κοσμου
ειναι τελεια!!!δεν αντεχω ομως να δω ολοκληρα τα βιντεο γιατι με πιανει μια μικρη κριση :shock:...αντε και στα δικα μου..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.498
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom