Ιταλία Φλωρεντία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Lianakno

Member
Μηνύματα
16
Likes
13
Ρε παιδια δεν μπορει κανεις να απαντησει στο τι μπορω να δω στην φλωρεντια για μια μερα? Θα φτασω πρωι και θα φυγω βραδυ οποτε θα εχω ολοκληρη ημερα, τι να μην χασω οποσδηποτε να δω.?
Δεν με βοηθατε... :(
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.152
Likes
5.415
Ρε παιδια δεν μπορει κανεις να απαντησει στο τι μπορω να δω στην φλωρεντια για μια μερα? Θα φτασω πρωι και θα φυγω βραδυ οποτε θα εχω ολοκληρη ημερα, τι να μην χασω οποσδηποτε να δω.?
Δεν με βοηθατε... :(
Υπάρχουν πολλές πληροφορίες στο φόρουμ για Φλωρεντία. Πήγαινε στην αναζήτηση και θα βγάλει πολλά νήματα.
Βάζω για παράδειγμα την ιστορία αυτή:
https://www.travelstories.gr/community/threads/ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ-ΠΙΖΑ-γρηγορο-οσο-ενας-espresso.56944/

Μία προσωπική γνώμη. Αν σου αρέσει η τέχνη η galleria degli uffizi είναι καταπληκτική. Καλό θα είναι να έχεις βγάλει εισητήρια από πριν για να γλυτώσεις τις μεγάλες ουρές.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Ρε παιδια δεν μπορει κανεις να απαντησει στο τι μπορω να δω στην φλωρεντια για μια μερα? Θα φτασω πρωι και θα φυγω βραδυ οποτε θα εχω ολοκληρη ημερα, τι να μην χασω οποσδηποτε να δω.?
Δεν με βοηθατε... :(
Gallery Uffizi
Piazza della signiora,Palazzo Vechio
San Lorenzo Market (εδώ στο πάνω όροφο μπορείς να πας)
Duomo
Piazza della Repubblica
Ponte Vecchio
Piazzale Michelangelo
Santa Croce

Φαγητό στην Trattoria L'Oriuolo και παγωτό από La Carraia ή Dei Neri
 

spyros91

Member
Μηνύματα
881
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι

spyros91

Member
Μηνύματα
881
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
ξεκάθαρα Φλωρεντία
Δημητρη σε ευχαριστω! με καλυψες!! αξιζει να πεταχτω Πιζα στις 4 (θα ναι κλειστα ορισμενα μουσεια στην Φλωρεντια) ?? αν ναι με ποιον τροπο και αν γνωριζεις το κοστος.. Ευχαριστω!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom