Ιταλία Φλωρεντία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μπορείς να κάνει και το εξής, λεωφορείο flixbus Firenze-Lucca και τρένο Lucca-Pisa και επιστροφή Pisa-Firenze πάλι με τρένο και έτσι μπορείς να τις δεις και την Lucca και την Pisa, είναι κοντά με τη Φλωρεντία και μεταξύ τους.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Μπορείς να κάνει και το εξής, λεωφορείο flixbus Firenze-Lucca και τρένο Lucca-Pisa και επιστροφή Pisa-Firenze πάλι με τρένο και έτσι μπορείς να τις δεις και την Lucca και την Pisa, είναι κοντά με τη Φλωρεντία και μεταξύ τους.
Ποσο θα μου κοστισει για ενα ατομο?
 

panos444

Member
Μηνύματα
37
Likes
19
Καλησπέρα! Μου λέτε από που μπορώ να κλείσω εισιτήρια Skip the Line για τη Duomo της Φλωρεντίας;
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Το Ντουομο ,οπως ολες οι εκκλησιες στην ιταλια δεν εχει εισητηριο.Πληρωνεις μονο αν θες να ανεβεις στο καμπαναριο
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλησπερα στην παρεα!! 4/6 με 5/6 θα ειμαι ενα διημερο Φλωρεντια.

Θα κλεισω τρενο απο Ρωμη προς Φλωρεντια με italotreno η trenitalia μου βγαινει με επιστροφη 40ευρω!!

Θελω να κανω δυο ερωτησεις μονο..εισιτηρια για Πιζα να κλεισω απο τωρα? Επισης για να μπω στους κηπους Boboli για βολτα απλα, πληρωνω καποιο εισιτηριο?

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ρε τους απατεωνες.. τεσπα αξιζει να τα δωσω?
αξιζει δεν αξιζει δεν μπορω να απαντησω γιατι ο καθενας εχει τα γουστα του κ τα κριτηρια του. μονο διαβασε τι θα κρινεις, τι ειναι. δεν προκειται για το δημοτικο παρκο Καρδιτσας (χωρις παρεξηγηση) αλλα για outdoor museum με πληθος αγαλματων του 15ου,16ου,17ου αιωνα κλπ. αν δεν σε ενδιαφερουν αν θες βολτα στο τσαμπα πηγαινε piazzale Michelangelo.
 
Last edited:

maryloop

Member
Μηνύματα
22
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Καλησπερα στην παρεα!! 4/6 με 5/6 θα ειμαι ενα διημερο Φλωρεντια.

Θα κλεισω τρενο απο Ρωμη προς Φλωρεντια με italotreno η trenitalia μου βγαινει με επιστροφη 40ευρω!!

Θελω να κανω δυο ερωτησεις μονο..εισιτηρια για Πιζα να κλεισω απο τωρα? Επισης για να μπω στους κηπους Boboli για βολτα απλα, πληρωνω καποιο εισιτηριο?

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων!

Καλημέρα! Θα σου απαντήσω στο πρώτο σκέλος της ερώτησης. Εισιτήρια για Πίζα δεν είναι απαραίτητο να κλεισεις από πριν. Θα βγάλεις από τα μηχανήματα στο σταθμό. Οι τιμή είναι στάνταρ, 8 ευρώ. Μόνο η trenitalia έχει δρομολόγια εντός της Τοσκάνης. Μια συμβουλή από εμένα.. μην ξεχάσεις να το ακυρώσεις στο μηχάνημα πριν μπεις στο τρένο!! Καλά να περάσεις. Η Πίζα είναι πολύ όμορφη!!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλημέρα! Θα σου απαντήσω στο πρώτο σκέλος της ερώτησης. Εισιτήρια για Πίζα δεν είναι απαραίτητο να κλεισεις από πριν. Θα βγάλεις από τα μηχανήματα στο σταθμό. Οι τιμή είναι στάνταρ, 8 ευρώ. Μόνο η trenitalia έχει δρομολόγια εντός της Τοσκάνης. Μια συμβουλή από εμένα.. μην ξεχάσεις να το ακυρώσεις στο μηχάνημα πριν μπεις στο τρένο!! Καλά να περάσεις. Η Πίζα είναι πολύ όμορφη!!
ευχαριστω για την απαντηση!!

Για μένα αξίζει! Και τα 7ευρώ είναι λογική τιμή για αυτά που συμπεριλαμβανει το εισιτήριο

View attachment 237125
εισιτηρια να αγορασω απο πριν η εκεινη την ωρα? Επισης θελω να επισκεφτω το καμπαναριο? στον καθεδρικο.. πρεπει να κλεισω απο πριν εισιτηριο?
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom