Φολέγανδρος Φολέγανδρος

alext84

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Καλησπερα!!:clap: Θελω εδω και χρονια να επισκεφτω την Φολεγανδρο και νομιζω πως φετος ηρθε η ωρα! Το μονο που σκεφτομαι ειναι το πως θα παω μιας και δεν υπαρχουν πολλες επιλογες με πλοια... Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει παει καποιος εκει με τον πλοιο αδαμ.Κοραης και πως ηταν η εμπειρια του....!!! :icon_redface:
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Καλησπερα!!:clap: Θελω εδω και χρονια να επισκεφτω την Φολεγανδρο και νομιζω πως φετος ηρθε η ωρα! Το μονο που σκεφτομαι ειναι το πως θα παω μιας και δεν υπαρχουν πολλες επιλογες με πλοια... Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει παει καποιος εκει με τον πλοιο αδαμ.Κοραης και πως ηταν η εμπειρια του....!!! :icon_redface:
Εδώ θα δεις όλα τα δρομολόγια
http://www.gtp.gr/RoutesResults.asp...gId=&FDestId=&FOrigId1=&FDestId1=&StartFrom=1
Αλλά γενικά έχει καταμαράν και αδαμάντιο
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Σκέφτομαι κι εγώ για Φολέγανδρο φέτος. Υπάρχει όμως πρόβλημα γιατί το αδαμ.Κοραής φευγει 9 το βραδυ(1ο πρόβλημα: τι θα κάνουμε τόσες ώρες αφού απ'το ξενοδοχείο θα πρέπει να έχουμε φύγει) και φτάνει Πειραιά 3.30 το πρωί και θα πρέπει να πάρουμε ταξί και να αφήσουμε το μηχανάκι εκεί βραδιατικα(ειναι παπί οπότε λίγο δύσκολο με τα πράγματα να πάμε κέντρο Αθήνας). Τι θα μου προτείνατε?
 

alext84

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
tol_pap σε ευχαριστω για την απαντηση! ναι εχω ενημερωθει για τα πλοια αλλα το απερριψα για φετος γιατι φοβαμαι το πολυωρο ταξιδι με τον αδαμ. κοραη που δεν το λες και καινουριο πλοιο...!
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Σκέφτομαι κι εγώ για Φολέγανδρο φέτος. Υπάρχει όμως πρόβλημα γιατί το αδαμ.Κοραής φευγει 9 το βραδυ(1ο πρόβλημα: τι θα κάνουμε τόσες ώρες αφού απ'το ξενοδοχείο θα πρέπει να έχουμε φύγει) και φτάνει Πειραιά 3.30 το πρωί και θα πρέπει να πάρουμε ταξί και να αφήσουμε το μηχανάκι εκεί βραδιατικα(ειναι παπί οπότε λίγο δύσκολο με τα πράγματα να πάμε κέντρο Αθήνας). Τι θα μου προτείνατε?
H ακριβό ταχύπλοο ή Αδ. Κοραής.
Αλλιώς ψάξε να δεις τοπικό καράβι για Μήλο και γυρνάς από εκεί!!!

Το πρόβλημα που φεύγεις αργα που είναι. Εκμεταλλεύσου την ημέρα, λίγη αλμύρα ως το πρωί δεν πειράζει!
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
H ακριβό ταχύπλοο ή Αδ. Κοραής.
Αλλιώς ψάξε να δεις τοπικό καράβι για Μήλο και γυρνάς από εκεί!!!

Το πρόβλημα που φεύγεις αργα που είναι. Εκμεταλλεύσου την ημέρα, λίγη αλμύρα ως το πρωί δεν πειράζει!
Το ότι θα είμαστε 9 ώρες χωρίς δωμάτιο!! Κερδίζεις τη μέρα εννοείται αλλά μήπως είναι κουραση :p Βέβαια το κύριο πρόβλημα είναι η αφιξη στον Πειραιά!!
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
9 ώρες χωρίς δωμάτιο!!
Ξυπνάτε αργά, δίνεις το δωμάτιο 12:00, καπάκι πρωινό-μεσημεριανό στην πλατεία με καφεδάκι, πήγε 14:00, το κόβεις για Αγκάλη να κάνεις το μπανάκι σου πήγε 18:00, επιστρέφεις χώρα για φαγητό και από εκεί παίρνεις τα πράγματα σου από το ξενοδοχείο που τα έχεις αφήσει και κατηφορίζεις για το λιμάνι.....
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Ξυπνάτε αργά, δίνεις το δωμάτιο 12:00, καπάκι πρωινό-μεσημεριανό στην πλατεία με καφεδάκι, πήγε 14:00, το κόβεις για Αγκάλη να κάνεις το μπανάκι σου πήγε 18:00, επιστρέφεις χώρα για φαγητό και από εκεί παίρνεις τα πράγματα σου από το ξενοδοχείο που τα έχεις αφήσει και κατηφορίζεις για το λιμάνι.....
Ναι έχεις δίκιο :p Ίσως το απέρριψα χωρίς να το σκεφτώ σοβαρά!! Μιας και λύθηκε και το 2ο πρόβλημα(έχουμε τρόπο μεταφοράς απ'τον Πειραιά) η Φολέγανδρος ήρθε ξανά στο επίκεντρο!! Και τωρα βρίσκομαι σε δίλημμα Φολέγανδρος ή Μήλος!!
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Έχω βρει μια καλή διαμονή στην άνω μεριά(hotel anatoli με 60 ευρώ)!θα έχουμε μηχανάκι όμως!θα βολευτω ή καλύτερα να επιλέξω κάποιο στη χώρα κ ας μην μην αξίζει τόσο πολύ?
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Έχω βρει μια καλή διαμονή στην άνω μεριά(hotel anatoli με 60 ευρώ)!θα έχουμε μηχανάκι όμως!θα βολευτω ή καλύτερα να επιλέξω κάποιο στη χώρα κ ας μην μην αξίζει τόσο πολύ?
Καλύτερα να κοιτάξεις και για χώρα.
Δε νομιζω να ναι τοσο ευχάριστο το πήγαινε-ελα στην Ανω μεριά, ειδικά το βράδυ...
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Καλύτερα να κοιτάξεις και για χώρα.
Δε νομιζω να ναι τοσο ευχάριστο το πήγαινε-ελα στην Ανω μεριά, ειδικά το βράδυ...
Σ'ευχαριστώ για τη συμβουλή. Πιστεύεις θα με κουράσει το πηγαινε-ελα ? Ή είναι επικίνδυνος ο δρόμος?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.012
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom