Φολέγανδρος Φολέγανδρος

DRIVER

Member
Μηνύματα
108
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
ΥΠΟ ΣΚΕΨΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
για πειτε βρε παιδια κανενα νεο απο Φλεγανδρο, εαν και εφοσον..

1)Καταρχην ποιος ειναι ο συντομοτερος τροπος να φτασει κανεις στο νησί (από Θεσ/νίκη)? Εχει ακτοπολικη συνδεση με Σαντορινη ή Μυκονο που εχουν αεροδρομιο? Απο Πειραια δελφινι μαλλον οχι ε?
τα δρομολογια για φετος που θα τα βρουμε

2)Απο τα προτεινομενα ξενοδοχεια Aria, Fata Morgana και Ανεμομυλο ποιο εχει την καλυτερη θεα και ειναι ποιο ειναι πιο κοντα στη χωρα
Περσι ειχε δελφινι απο πειραια εφευγε στις 12 και εκανε 4 ωρες για φετος δεν το εχω ψαξει.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
1)Καταρχην ποιος ειναι ο συντομοτερος τροπος να φτασει κανεις στο νησί (από Θεσ/νίκη)? Εχει ακτοπολικη συνδεση με Σαντορινη ή Μυκονο που εχουν αεροδρομιο? Απο Πειραια δελφινι μαλλον οχι ε?
τα δρομολογια για φετος που θα τα βρουμε
Από Πειραιά υπάρχει το Superjet και το Speedrunner. Δες λεπτομέρειες και για σύνδεση με τα άλλα νησιά σ'αυτό το site Greek Ferries to Greece - Italy, Greek Islands Ferries, Greece Ferry Tickets το οποίο έχει προτείνει ο Samion και πραγματικά είναι πολύ εξυπηρετικό.
 

rezi

Member
Μηνύματα
78
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Cuba?Brazil?South afrika?
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημικη Βολτα
πολυ ακριβο νησι σαν τα κουφουνησια.και δεν αξιζει το κοπο.
πριν 7 χρονια ηταν ολα τσαμπα.
 

zab0naki

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κουφονήσια!
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος εκτός ΗΠΑ
γεια! σκεφτομαστε να παμε φολεγανδρο στο καμπινγκ, εχει παει καποιος?????? ειναι καλο???
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
γεια! σκεφτομαστε να παμε φολεγανδρο στο καμπινγκ, εχει παει καποιος?????? ειναι καλο???
Σου έγραψα για το camping εδώ. Μην διπλο-ποστάρεις όμως γιατί έτσι γίνετε χάος το forum! :)
 

skin

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
παιδιά καλησπέρα,

Και εγώ φέτος στην Φολέγανδρο διακοπές τον Αυγουστο.

Δυσκολευτήκαμε να βρούμε δωμάτιο και τελικά το μόνο που βρήκαμε είναι στο
FANI VEVIS hotel ένα παλιό κλασσικο αρχοντικο.

Όποιος γνωρίζει για αυτό το hotel ας γράψει κάτι.

Επίσης χρειαζεται οπωσδήποτε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο??

Περιμένω απάντηση και εύχομαι σε όλους καλό καλοκαιρι
 

Elgrec0

Member
Μηνύματα
95
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Στα Μπαρ του Τσινάσκι L.A
παιδιά καλησπέρα,

Και εγώ φέτος στην Φολέγανδρο διακοπές τον Αυγουστο.

Δυσκολευτήκαμε να βρούμε δωμάτιο και τελικά το μόνο που βρήκαμε είναι στο
FANI VEVIS hotel ένα παλιό κλασσικο αρχοντικο.

Όποιος γνωρίζει για αυτό το hotel ας γράψει κάτι.

Επίσης χρειαζεται οπωσδήποτε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο??

Περιμένω απάντηση και εύχομαι σε όλους καλό καλοκαιρι
Καλημέρα και καλές διακοπές!

Αν δεν κάνω λάθος το συγκεκριμένο ξενοδοχείο βρίσκεται προς το τέλος της χώρας πάνω στον «περιφερειακό» που πηγαίνει προς Άνω μεριά (μην αγχώνεσαι μπορείς να βρεθείς με τα πόδια στο κέντρο της χώρας μέσα σε 3 λεπτά και πολλά λέω) , είναι στην επομένη στροφή από το Hora Resort.
Δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω , όσον άφορα το αυτοκίνητο οι περισσότεροι λενε ότι δεν χρειάζεται , αλλά η δική μου άποψη είναι πως αν θέλεις να γυρίσεις μέχρι και τον τελευταίο κολπίσκο του νησιού χωρίς ταλαιπωρία θα σου χρειαστεί , μην φανταστείς ότι οι δρόμοι καταλήγουν στις παραλίες , στις πιο όμορφες για εμένα συνήθως πας από μονοπάτι η με καραβάκι.
Τα δρομολόγια των λεωφορείων είναι ανά μία ώρα περίπου και κρατούν μέχρι αργά το βράδυ.
 

skyclad

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
για πειτε βρε παιδια κανενα νεο απο Φλεγανδρο, εαν και εφοσον..

1)Καταρχην ποιος ειναι ο συντομοτερος τροπος να φτασει κανεις στο νησί (από Θεσ/νίκη)? Εχει ακτοπολικη συνδεση με Σαντορινη ή Μυκονο που εχουν αεροδρομιο? Απο Πειραια δελφινι μαλλον οχι ε?
τα δρομολογια για φετος που θα τα βρουμε

2)Απο τα προτεινομενα ξενοδοχεια Aria, Fata Morgana και Ανεμομυλο ποιο εχει την καλυτερη θεα και ειναι ποιο ειναι πιο κοντα στη χωρα[/q
Από Σαντορίνι συνδέεται με το super jet και δεν κάνει πάνω από μια ώρα,
από Αθήνα το speedrunner κάνει 4 ώρες.Εννοείται ότι την καλύτερη θέα την έχει το fata morgana με την πισίνα δίπλα στον γκρεμό,όπως και το aria που είναι πολύ ακριβότερο αλλά αν δεν έχει κάνει κράτηση ένα μήνα πριν...δύσκολο το βλέπω
 

skin

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδιά καλησπέρα

Φεύγω το Σάββατο αλλά δεν μπορω να βρώ αυτοκίνητο με τίποτα

Ειναι αναγκαίο για τις παραλίες??Θα μείνω στην χώρα οπότε για βράδυ δεν έχω πρόβλημα

Μερικοί μου είπαν ότι χρειάζεται αυτοκίνητο και άλλοι πως δεν.

Όποιος μπορεί ας μου απαντήσει για να δω τι θα κάνουμε

Ευχαριστώ και καλές διακοπές σε όλους
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Κοίτα εγώ είχα πάει χωρίς αυτοκίνητο. Λιγάκι δυσκολεύτηκα αλλά αυτό δε μου στέρησε κάτι από αυτά που είδα, ούτε πέρασα λιγότερο καλά. Εγώ θα πρότεινα να το κυνηγήσεις λίγο ακόμα για τουτου κ 'πιθανόν' κάνε μια προ-κράτηση σε περίπτωση ακύρωσης κάποιου αυτοκινήτου. Ειδάλλως θα περάσεις φίνα κ χωρίς όχημα. Μη φανταστείς ότι οι συγκοινωνίες είναι του πεταματού. Έχει βασικά δρομολόγια που θα προσαρμοστείς σε αυτά. Θετικό επίσης είναι ότι είναι μικρό νησί κ ότι μένεις Χώρα. Συνεπώς θα περάσεις σούπερ είτε έτσι είτε αλλιώς!!!
 

Elgrec0

Member
Μηνύματα
95
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Στα Μπαρ του Τσινάσκι L.A
για πειτε βρε παιδια κανενα νεο απο Φλεγανδρο, εαν και εφοσον..

1)Καταρχην ποιος ειναι ο συντομοτερος τροπος να φτασει κανεις στο νησί (από Θεσ/νίκη)? Εχει ακτοπολικη συνδεση με Σαντορινη ή Μυκονο που εχουν αεροδρομιο? Απο Πειραια δελφινι μαλλον οχι ε?
τα δρομολογια για φετος που θα τα βρουμε

2)Απο τα προτεινομενα ξενοδοχεια Aria, Fata Morgana και Ανεμομυλο ποιο εχει την καλυτερη θεα και ειναι ποιο ειναι πιο κοντα στη χωρα[/q
Από Σαντορίνι συνδέεται με το super jet και δεν κάνει πάνω από μια ώρα,
από Αθήνα το speedrunner κάνει 4 ώρες.Εννοείται ότι την καλύτερη θέα την έχει το fata morgana με την πισίνα δίπλα στον γκρεμό,όπως και το aria που είναι πολύ ακριβότερο αλλά αν δεν έχει κάνει κράτηση ένα μήνα πριν...δύσκολο το βλέπω
Fata morgana και ανεμόμυλος ειναι μέσα στη χώρα , οπως τα περισσότερα , το Aria δεν το ξερω καθόλου... Εμείς τρώγαμε πρωινό στο "Ανεμόμυλος" και η θέα ήταν υπέροχη , για Fata morgana δεν ξέρω γιατί το είδα μόνο απ'έξω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.220
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom