Γερμανία Φρανκφουρτη-πληροφοριες

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
τωρα το διαβάζω! προφανώς τα οποιαδήποτε αρνητικά σχόλια από τουρίστες για την πόλη και την περιοχή θα έχουν να κάνουν με το ότι κάποιοι δύσκολα μπορούν να αποδεχτούν την έννοια της 'νόμιμης πορνείας' ή κάποιους που ταξίδευαν οικογενειακά με μικρά παιδια και θα έπαθαν πολιτισμικό σοκ απο αυτά που θα είδαν
Απορω τι μπορει να ειδε καποιος και να επαθε σοκ. Παντως 4 μερες το χειροτερο που ειδα ηταν καποιοι καπως μεθυσμενοι και απο διπλα να τους παρακολουθουν απο αποσταση καποιοι αστυνομικοι.

Πολυ ηρεμη πολυ, σε τετοια φαση που μεχρι και τρυποκαρυδο ακουσα!!
 

andrianna80

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Kαλησπέρα!!!!
Πρώτη φορά στο σάιτ, δεν ξέρω αν ποστάρω στο κατάλληλο thread.
Ήθελα να ρωτήσω το εξής:
Αγόρασα (από ταξιδιωτικό γραφείο στο Σύνταγμα) ένα εισιτήριο με επιστροφή Αθήνα-Φραγκφούρτη (aegean), αναχώρηση 31/8/2013, 8.15 το πρωί --- επιστροφή 21/9/2013, 6 το απόγευμα, τιμή 295 ευρώ.
Επειδή μάλλον δεν θα πάω και για να μη μου μείνει το εισιτήριο, πώς μπορώ να βρω αν κάποιος ενδιαφέρεται?
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Λοιπόν, το θέμα έχει ως εξής. Θα συμμετάσχουμε με την εταιρία που εργάζομαι σε μία έκθεση στην Φρανκφούρτη την άνοιξη, και δηλώσαμε συμμετοχή κάπως αργά. Έχω αναλάβει όλο το οργανωτικό μέρος και στο θέμα της διαμονής τα έχω βρει μπαστούνια, δεν βρίσκω τίποτα! Οι τιμές στον θεό (λογικό θα μου πείτε λόγω της έκθεσης) και τα περισσότερα είναι full booked

Τώρα τι κάνουμε όμως?
Ξέρει κάποιος κάποιο site με σπίτια που ενοικιάζονται?
Αξίζει να νοικιάσουμε τροχόσπιτο και να το παρκάρουμε στην έκθεση?
Υπάρχει κάποιο προάστιο που να βολεύει η συγκοινωνία?
Καμιά άλλη ιδέα?

Μιλάμε για 4 άτομα και 9 διανυκτερεύσεις..
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το γερμανικό γραφείο που έχει αναλάβει τη διοργάνωση της έκθεσης θα έχει δεσμεύσει και τα περισσότερα δωμάτια. Αρχικά κοιτάξτε μέσω αυτού και όχι μεμονωμένα.
Δεύτερο βήμα: Η εταιρεία σας δε συνεργάζεται με κάποιο ταξιδιωτικό πρακτορείο? Αν ναι, ίσως αυτό να μπορεί να σας βρει κάτι.

Βέβαια, όταν υπάρχουν μεγάλες εκθέσεις, οι τιμές στις διαμονές εκτοξεύονται ακόμα και στους "πάτους".

Τρίτο βήμα: ψάξτε και εκτός πόλης σε πιθανό μέρος με εύκολη πρόσβαση προς το εκθεσιακό κέντρο.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Για περιοχή πέριξ έχω κοιτάξει και η κατάσταση είναι ή ίδια, δηλαδή ή γεμάτα ή πανάκριβα..
Όχι με κάποιο συγκεκριμένο ταξιδιωτικό δεν συνεργαζόμαστε.

Μάλλον θα επικοινωνήσω με το αντίστοιχο τμήμα της διοργανώτριας (αν και δεν νομίζω να μου βρουν κάτι σε λογικές τιμές). Και θα ψάξω και εδώ, απ' ότι βλέπω έχει πιο λογικές τιμές.
Το έχει τιμήσει κανείς?
https://www.airbnb.gr/s/Frankfurt--...4&ne_lng=8.765443208266788&search_by_map=true
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Για περιοχή πέριξ έχω κοιτάξει και η κατάσταση είναι ή ίδια, δηλαδή ή γεμάτα ή πανάκριβα..
Όχι με κάποιο συγκεκριμένο ταξιδιωτικό δεν συνεργαζόμαστε.

Μάλλον θα επικοινωνήσω με το αντίστοιχο τμήμα της διοργανώτριας (αν και δεν νομίζω να μου βρουν κάτι σε λογικές τιμές). Και θα ψάξω και εδώ, απ' ότι βλέπω έχει πιο λογικές τιμές.
Το έχει τιμήσει κανείς?
https://www.airbnb.gr/s/Frankfurt--Germany?checkin=27/03/2014&checkout=05/04/2014&guests=4&room_types[]=Entire home/apt&sw_lat=50.0681791938399&sw_lng=8.638413789321476&ne_lat=50.179951703161194&ne_lng=8.765443208266788&search_by_map=true
Ειχα μεινει σε ενα διαμερισμα στην Φρανκφουρτη οταν ειχε μια εκθεση. Αν θυμαμαι καλα για 2 ατομα για 3 βραδια ειχαμε πληρωσει 200 ευρω. Αν θες να σου στειλω το λινκ με πμ ή εδω.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Ειχα μεινει σε ενα διαμερισμα στην Φρανκφουρτη οταν ειχε μια εκθεση. Αν θυμαμαι καλα για 2 ατομα για 3 βραδια ειχαμε πληρωσει 200 ευρω. Αν θες να σου στειλω το λινκ με πμ ή εδω.
Ναι στείλε μου αν θες ένα λινκακι
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ναι στείλε μου αν θες ένα λινκακι
Σε αυτο ειχαμε μεινει https://www.airbnb.gr/rooms/910285?checkin=27/03/2014&checkout=05/04/2014&guests=4&s=b54c
Πολυ καλο παιδι, δασκαλος, Αμερικανος που δεν γουσταρε τη χωρα του και πηγε Γερμανια γιατι γενικα ηθελε Ευρωπη, με γονεις που καθε χρονο κανουν διακοπες στην Ελλαδα! Καθαρο το σπιτι και με τα ποδια καθολου μακρυα απο το κεντρο. Απο την εκθεση ειναι μακρυα αλλα με μμμ δεν θα εχετε κανενα προβλημα.
Βασικα εγω με τα ποδια πηγαινα καθε μερα, εκανα τη βολτουλα μου το πρωι. Αλλα δεν ειμαι και σωστο παραδειγμα αφου πηγαινα με τα ποδια και απο το σπιτι στην περιοχη sachsenhausen,νοτια του ποταμου, που εχει διαφορες μπυραριες και μαγαζια με φαγητα.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Άντε ρε συ! Αυτος που λες ήταν μια από τις 3 επιλογές μου. Και τον φοβόμουνα γιατί είναι η πιο φθηνή περίπτωση και δεν έχει βάλει και πολλές φωτό του χώρου, κάτι το οποίο με έβαζε σε σκέψεις...
Από αουτσάιντερ γίνεται φαβορί..
Ευχαριστώ!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Άντε ρε συ! Αυτος που λες ήταν μια από τις 3 επιλογές μου. Και τον φοβόμουνα γιατί είναι η πιο φθηνή περίπτωση και δεν έχει βάλει και πολλές φωτό του χώρου, κάτι το οποίο με έβαζε σε σκέψεις...
Από αουτσάιντερ γίνεται φαβορί..
Ευχαριστώ!
Θα εισαι κομπλε πιστευω. Εχει ενα διπλο κρεβατι και δυο καναπεδες που ανοιγουν και γινονται μονα κρεβατια.
Οποτε 4 ατομα θα ειστε ενταξει, ξερεις σαν φοιτητες! 3 ακομα καλυτερα και ανετα.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Μπόμπα! Θυμάσαι αν είναι ένας κοινός χώρος ή αν είναι χωριστά?
Δηλαδή το κρεβάτι στο υπνοδωμάτιο και οι καναπέδες-κρεβάτια στο σαλόνι. Μπας και γλιτώσω λίγο ροχαλητό ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.332
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom