Φωτογραφικός Διαγωνισμός: Αγαπημένος Προορισμός

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
[imga="right"]http://www.travelstories.gr/files/globeman.gif[/imga]Είστε έτοιμοι για τον επόμενο διαγωνισμό μας;!; :) Είναι ο 7ος φωτογραφικός διαγωνισμός του TravelStories και το θέμα είναι ''Αγαπημένος Προορισμός''!

ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ, ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΨΗΦΙΖΕΤΕ ΕΔΩ.

Προϋπόθεση συμμετοχής στο διαγωνισμό είναι η υποβολή μίας φωτογραφίας που έχετε τραβήξει οι ίδιοι στη σχετική κατηγορία της φωτογραφικής μας γκάλερυ που θα βρείτε εδώ, η οποία θα πρέπει να απεικονίζει κάποιο μέρος από τον αγαπημένο σας ταξιδιωτικό προορισμό. ΠΡΟΣΟΧΗ η φωτογραφία θα πρέπει να συνοδεύεται απαραίτητα από μια λεζάντα, που θα πρέπει να λέει ποιος είναι ο προορισμός και γιατί ειναι ο αγαπημένος σας, με δυο λόγια (μη γράψετε τιποτα εκθέσεις :D).

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλα τα μέλη του TravelStories, με ΜΙΑ φωτογραφία. Φωτογραφίες ΧΩΡΙΣ λεζάντα δε θα γίνονται δεκτές ως έγκυρες. Επίσης σε περίπτωση που ένα μέλος υποβάλλει πάνω από μία φωτογραφία η συμμετοχή του ακυρώνεται.

Οι ΔΥΟ πρώτοι νικητές κερδίζουν απο ένα σαββατοκύριακο για δύο άτομα στις 8-10 Απριλίου (δύο διανυκτερεύσεις), στον παραδοσιακό ξενώνα Kelari Studios στο γραφικό χωριό Σερνικάκι, στην Άμφισσα. Το μαγευτικό τοπίο του Ελαιώνα, με φόντο τον Παρνασσό και τα Βαρδούσια,σε συνδυασμό με τις παραδοσιακές γευσεις από την ταβέρνα του ξενώνα υπόσχονται να σας προσφέρουν ένα αξέχαστο και ξέγνοιαστο σαββατοκύριακο!!! Το κάθε δώρο περιλαμβάνει δύο διανυκτερεύσεις σε δίκλινο δωμάτιο για δύο άτομα για τις 8 και 9 Απριλίου, μαζί με πρωινό.

Υποβολή συμμετοχών μέχρι 23:00 του Σαββάτου 12 Μαρτίου. Στη συνέχεια οι συμμετοχές θα κλείσουν και τα μέλη θα ψηφίσουν τρεις φωτογραφίες με σειρά προτίμησης, στέλνοντας προσωπικό μήνυμα σε εμένα. Η ψηφοφορία θα διαρκέσει μέχρι τις 23:00 την Πέμπτη 31 Μαρτίου! Oι νικητές θα πρέπει να παραδώσουν την αρχική φωτογραφία πλήρους ανάλυσης εντός δύο ημερών από την ανακοίνωση των νικητών για να πάρουν τα δώρα τους! Σε περίπτωση που έχουμε ισοβαθμία, θα γίνει κλήρωση.

ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ, ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΨΗΦΙΖΕΤΕ ΕΔΩ.

Εδώ μπορείτε να δηλώσετε τις συμμετοχές σας, ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ και μην ξεχάσετε να βάλετε Λεζάντα:

Αγαπημένος Προορισμός - Η φωτογραφική Gallery του TravelStories

Για περισσότερες πληροφορίες όσον αφορά τον ξενώνα μπορείτε να επισκέπτεστε το site του: KELARISTUDIOS.GR ΚΕΛΑΡΙ ΤΑΒΕΡΝΑ ΕΝΟΙΚΙΑΖΟΜΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΣΕΡΝΙΚΑΚΙ ΦΩΚΙΔΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ ΔΕΛΦΟΙ ΙΤΕΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΓΑΛΑΞΕΙΔΙ ACCOMODATION HOTEL SERNIKAKI DELPHI ITEA GALAXIDI
 

Attachments

Last edited:

tripakias

Member
Μηνύματα
7.966
Likes
12.004
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Σε βοηθαω εγω με το spam... slouuuuuuuuuuuuuuuuuurp.

1ον Ο προηγουμενος διαγωνισμος τελειωσε πριν μερικες μερες... ουτε να αναδιοργανοθουμε δεν προλαβαμε.

2ον Η φωτογραφια πρεπει να εχει καποιο χαρακτηριστικο που να φανερωνει πως ειναι οντως ο προορισμος που λεει η λεζαντα; π.χ. Αν βαλω ενα φωτιστικο να κρεμεται απο ενα ταβανι ή ενα τασακι γεματο γοπες πανω στο τραπεζι και πω οτι ειναι η Δυτικη Σαμοα μετραει;

3ον Ο προορισμος οριζεται σε επιπεδο πολεις/χωριου, περιοχης, χωρας; π.χ. μπορω να βαλω φωτογραφια μιας παραλιας στη μεση του πουθενα στη Σικελια και να γραψω παραλια κοντα στο ταδε μερος στην Ιταλια (που δεν υπαρχει τετοια περιπτωση) ή Σικελια. Ή πρεπει να γραψω και το ονομα της παραλιας;

4ον Αυτη η κουπα που κυνηγαω να κερδισω γιατι απουσιαζει απο τα δωρα; Τωρα τι κινητρο θα εχω για να συμμετασχω στο διαγωνισμο; Τα αρνια που σφαζονται στα Σαλωνα;

5ον Κατα την ψηφοφορια οι ψηφοι των τριων επιλογων μας ειναι ισαξιοι ή υπαρχει διαβαθμιση (π.χ. 3 βαθμοι η πρωτη, 2 η δευτερη , 1η τριτη); κι αν ναι πια;

6ον Ο αγαπημενος προορισμος πρεπει να ειναι οντως ο αγαπημενος; Γιατι με περιοριζεις στο Λονδινο...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
1ον Ο προηγουμενος διαγωνισμος τελειωσε πριν μερικες μερες... ουτε να αναδιοργανοθουμε δεν προλαβαμε.
Σας νόμιζα πιο ετοιμοπόλεμους...
2ον Η φωτογραφια πρεπει να εχει καποιο χαρακτηριστικο που να φανερωνει πως ειναι οντως ο προορισμος που λεει η λεζαντα; π.χ. Αν βαλω ενα φωτιστικο να κρεμεται απο ενα ταβανι ή ενα τασακι γεματο γοπες πανω στο τραπεζι και πω οτι ειναι η Δυτικη Σαμοα μετραει;
Γιατί να μη μετράει, όλα μετράνε.
3ον Ο προορισμος οριζεται σε επιπεδο πολεις/χωριου, περιοχης, χωρας; π.χ. μπορω να βαλω φωτογραφια μιας παραλιας στη μεση του πουθενα στη Σικελια και να γραψω παραλια κοντα στο ταδε μερος στην Ιταλια (που δεν υπαρχει τετοια περιπτωση) ή Σικελια. Ή πρεπει να γραψω και το ονομα της παραλιας;
Δεν υφίσταται κανενός είδους περιορισμός/οδηγία όπως αυτά που αναφέρεις.

4ον Αυτη η κουπα που κυνηγαω να κερδισω γιατι απουσιαζει απο τα δωρα; Τωρα τι κινητρο θα εχω για να συμμετασχω στο διαγωνισμο; Τα αρνια που σφαζονται στα Σαλωνα;
Ο Τζίμης λέει ότι δε σφάζονται πια, άρα κάτι θα ξέρει.
5ον Κατα την ψηφοφορια οι ψηφοι των τριων επιλογων μας ειναι ισαξιοι ή υπαρχει διαβαθμιση (π.χ. 3 βαθμοι η πρωτη, 2 η δευτερη , 1η τριτη); κι αν ναι πια;
Θα υπάρχει διαβάθμιση όπως και την προηγούμενη φορά, αλλά δεν είναι του παρόντος, θα τα δούμε αναλυτικά όταν ολοκληρωθεί η υποβολή συμμετοχών και ξεκινήσει η ψηφοφορία.
6ον Ο αγαπημενος προορισμος πρεπει να ειναι οντως ο αγαπημενος; Γιατι με περιοριζεις στο Λονδινο...
Εγώ ξέρω ότι είσαι φαν του Ντουμπάι και αυτά για το Λονδίνο τα λες για να μας παραπλανείς.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.966
Likes
12.004
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Η μονη απαντηση που με ενδιεφερε πραγματικα ειναι αυτη στην ερωτηση για την κουπα... και δεν απαντησες.
Ολες οι αλλες εγιναν για να μην θεωρηθει το ποστ σπαμ.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Kατανοητό.
Με λίγα λόγια,αναμοχλεύομε όλες τις φωτογραφίες μας,επικεντρώνομε την προσοχή στον πιο αγαπημένο προορισμό,επιλέγομε και ανεβάζομε,σημειώνοντας σε λεζάντα που ειναι αυτο το θέμα.
Αν εννοείτε κάτι άλλο παρακαλούμε να μας ενημερώσετε..
Def εσύ φταίς για τα spam σε είδαμε να σκάς μύτη και τα χάσαμε...:D
spam end!!
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Καποιος να με βοηθησει... 250kb ειναι πολυ μικρη φωτο, πως θα κάνω σμικρυνση στις φωτογραφίες μου για να τις ανεβάσω? Το μικρότερο μεγεθος που εχω καταφερει ειναι 800 kb:(
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Καποιος να με βοηθησει... 250kb ειναι πολυ μικρη φωτο, πως θα κάνω σμικρυνση στις φωτογραφίες μου για να τις ανεβάσω? Το μικρότερο μεγεθος που εχω καταφερει ειναι 800 kb:(
Νομίζω ότι (όσον αφορά τον διαγωνισμό τουλάχιστον) το σύστημα θα κάνει τη σμίκρυνση αυτόματα. Διαφορετικά, θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας και να μειώσεις την ποιότητα (ή τις διαστάσεις) της εικόνας ώστε να εμπέσει μέσα στο επιτρεπόμενο μέγεθος. Γενικά, πάντως, αν η μεγάλη διάστασή της είναι στα 800 pixels, αυτό δεν είναι δύσκολο.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Nέος φωτογραφικός διαγωνισμός! Τέλεια! Μόλις ανέβασα μια αγαπημένη φωτογραφία από τη λίμνη του Como, ένα παραδεισένιο μέρος που το έχω συσχετίσει με υπέροχες αναμνήσεις!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Υπενθυμίζω ότι κάθε φωτογραφία πρέπει να έχει και μια λεζάντα, φωτογραφίες που δεν έχουν λεζάντες (ήδη βλέπω μία) ΔΕ θα μπουν στην ψηφοφορία.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Μολις ανεβασα κι εγω μια φωτογραφια απο τη λατρεμενη Ελαφονησο! Ομορφες αναμνησεις και παραλιες ανεπαναληπτης ομορφιας.... ελπιζω να σας αρεσει.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Έχω μια γαμάτη φώτο αλλά δεν την ανεβάζω γιατί βαριέμαι να τρέχω μέχρι την Άμφισσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.499
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom