Aegean Airlines Φόροι aegean

michalisaris

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Γεια σας! Έχω αγοράσει ένα εισητήριο μ'επιστροφη από Αθήνα προς Λάρνακα από προσφορα που είχε το site της aegean. Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει σε περίπτωση ακύρωσης του εισητηρίου οι φόροι επιστρέφονται???
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Γεια σας! Έχω αγοράσει ένα εισητήριο μ'επιστροφη από Αθήνα προς Λάρνακα από προσφορα που είχε το site της aegean. Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει σε περίπτωση ακύρωσης του εισητηρίου οι φόροι επιστρέφονται???
Ναί επιστρέφονται,μούχει τύχει ν'ακυρώσω Θεσνίκη Αθήνα και μου επιστράφηκε κανονικά το ποσό που αναλογούσε στούς φόρους,το βάλανε στην κάρτα μου.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.772
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
κι όταν λέμε οι φόροι τι ποσό εννοούμε, δηλ ένα εισητήριο που κάνει στην aegean 10?+φόροι αν το ακυρώσεις πληρώνεις τελικά μόνο τα 10??
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
το κουμπάκι...... το κουμπάκι :shock::shock:
χαχα χρηστο μαθε να ραβεις και κανενα κουμπι ολα απο τη δεσποινα τα περιμενεις?
ετσι για ναμαι και εγω μια φορα εκτος.. θεματος....
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
κι όταν λέμε οι φόροι τι ποσό εννοούμε, δηλ ένα εισητήριο που κάνει στην aegean 10?+φόροι αν το ακυρώσεις πληρώνεις τελικά μόνο τα 10??
Προφανώς ,δε νομίζω να έχει διαφορά σε τι τιμή βρίσκεις το εισιτήριο,εγώ το είχα αγοράσει με 85 ευρώ,πάνε έλα θεσνίκη-αθήνα,πριν από 10 μήνες περίπου,που ήταν στις τότε προσφορές,δεν επιδέχονταν αλλαγή...και τελικά μου επέστρεψαν νομίζω τα 45 δηλ ό,τι αναλογούσε στους φόρους.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ονειρεμένο Ταξίδι
αργεντινη,μεξικο
Στην aegean σε περιπτωση ακυρωσης εισητηριου saver
επιστρεφονται οι φοροι
αφου αφαιρεθει χρεωση ακυρωσης
14 Ε για πτηση εσωτερικου και
20 Ε για πτηση εξωτερικου
φυσικα η χρεωση συναλλαγης (8-10 Ε) την οποία πληρωσαμε με την κράτηση δεν επιστρεφεται
 

kostas_sam1

Member
Μηνύματα
82
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι, διαβάζοντας περι ακυρώσεων και αλλαγών είδα κατι για non show χρέωση 30 ευρώ (στην ολυμπιακή συγκεκριμένα). τι είναι αυτό? αν δεν ταξιδέψεις και δεν ειδοποιήσεις πληρώνεις και πρόστιμο?
 

_giorgio_

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
ναι, νομιζω πρεπει να ειδοποιησεις οτι δεν ταξιδευεις αλλιως σε χρεωνουν... (τωρα κατα ποσο ειναι νομιμη αυτη η χρεωση, δεν το γνωριζω)...

και να ρωτησω και εγω κατι?
εχω κλησει να ταξιδεψω με aegean αθηνα-κων/πολη, το εισιτηριο κοστιζε 76 ευρω (ηταν προσφορα), απο τα οποια τα 58 ευρω ηταν φοροι αεροδρομιου.
πηρα τηλ και τους ρωτησα τι παιρνω πισω αν ακυρωσω το εισιτηριο και μου ειπαν 38 ευρω (συγκεκριμενα μου ειπαν πως μπορω να ακυρωσω μεχρι και 2 ωρες πριν την πτηση). επισης καποια στιγμη ειχα δει να γραφει το site της aegean για "τελος ακυρωσης 20 ευρω" οποτε υποθετω μηπως χρεωνουν αυτο το τελος και γιαυτο αντι για 58 μου λενε θα μου επιστρεψουν 38.
ξερει καποιος αν αυτο ειναι νομιμο... δηλ μηπως τελικα δικαιουμαι 58 ευρω επιστροφη?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.497
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom