Ολλανδία Χάγη ή Μάαστριχτ

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
ναι...ξεχασα οτι ο φίλος μας δεν θα έχει αυτοκίνητο danev....υπέροχα τοπία και χωριά στην περιοχή αυτη πάντως...
Η περιοχή των Αρδεννών, είναι από μονη της ένας προορισμός! Προσωπικά, συνήθιζα να <χάνομαι>, σε άγνωστους δρόμους, κοιτώντας τον χάρτη μόνο για να γυρίσω!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Που να πρωτοπρολαβω να παω σε 10 μερες...Υπαρχουν πολλες επιλογεςΑαχεν δεν παω,αν και το ειχα σκεφτει.Περισυ,πηγα Γερμανια,οποτε θελω τωρα κατι διαφορετικο.
Θα δω πως θα χωρεσω τις Ολλανδικες πολεις.Παντως,βλεπω ηδη να το μπατζετ να ανεβαινει,με τοσα εισητηρια τρενων!
Η φυση σε Βελγιο-Ολλανδια-Λουξ. πως ειναι;Εχει πρασινο,δαση,ποταμια κτλ;
Ξερω οτι δεν υπαρχουν βουνα γενικα.Περα απο τις Αρδεννες.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.058
Likes
1.607
Το Μάαστριχτ είναι πανέμορφη πόλη, δεν μπορώ όμως να τη συγκρίνω με Χάγη γιατί δεν πήγα. Πάντως δεν συνδυάζεται εύκολα με Άαχεν χωρίς αυτοκίνητο.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Το Μάαστριχτ είναι πανέμορφη πόλη, δεν μπορώ όμως να τη συγκρίνω με Χάγη γιατί δεν πήγα. Πάντως δεν συνδυάζεται εύκολα με Άαχεν χωρίς αυτοκίνητο.

Στη Χαγη,θα παω ετσι και αλλιως.Εβαλα και το Μααστριχτ στο προγραμμα,εφοσον ολοι λετε τα καλυτερα!Θα πρεπει να δω ποια Βελγικη πολη θα αφαιρεσω,χαχα!
Παρολο που δεν ειναι κοντα,εχει φτηνο εισιτηριο.
Ειναι ενδιαφερον,να εχεις επιλογες και να προσθαφαιρεις μεχρι την τελευταια στιγμη.

Παντως και το Ααχεν ,με τρενο ειναι περιπου 1.5 ωρες απο Βρυξελλες.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
μήπως να νοικιαζες ενα αυτοκινητάκι?τοσα εισητηρια...οι δρομοι του βελγιου ειναι άνετοι και μεγάλοι..και αφου λες οτι θα πας ολλανδια να την επισκεφτεις απο μόνη της γιατι δεν αφήνεις τις ολλανδικές πόλεις για τότε και να δεις χαλαρά το βέλγιο....αποψή μου βεβαια...
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
μήπως να νοικιαζες ενα αυτοκινητάκι?τοσα εισητηρια...οι δρομοι του βελγιου ειναι άνετοι και μεγάλοι..και αφου λες οτι θα πας ολλανδια να την επισκεφτεις απο μόνη της γιατι δεν αφήνεις τις ολλανδικές πόλεις για τότε και να δεις χαλαρά το βέλγιο....αποψή μου βεβαια...

Ειμαι λιγο νευρικος οδηγος και θα με γραψει η τροχαια :haha:
Στο προγραμμα,περα απο τις Βρυξελλες εχω βαλει και 4 Βελγικες πολεις,οποτε πιστευω οτι ειναι καλα.
Η Ολλανδια εχει και αυτη πολλες πολεις,το οτι μαλλον θα παω ας πουμε, 3,δε σημαινει βεβαια οτι θα την εξαντλησω.
Μετα ειναι οτι Ευρωπη,θα κανω ισως καιρο να ξαναπαω (να δουμε και κανα εξωτικο!),οποτε θελω ενα γεματο προγραμμα,φετος.
Εξαρταται δηλαδη και απο τη συχνοτητα των ταξιδιων.
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Απο ο,τι ειδα,δεν θα ελεγα οτι με ελκυει σαν πολη.Εγω θελω παλια πραγματα.
Για Οστάνδη συμφωνώ και εγώ, αλά στα μειον είναι ότι βρισκεται στην ίδια <ευθεία> με Μπρυζ και Γάνδη, οπότε εφ΄οσον μετακινείσαι με τραινο, έρχεται τρίτη και καταϊδρωμένη!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Πριν λιγο,διαβασα διαφορα σχολια για το γεγονος οτι γινονται εργα στους 2 σταθμους της Ντελφτ και διαφορα αλλα,που προκαλουν καθυστερησεις.Μαλλον θα την αφησω εξω,ωστε μην τρεχω σα σκασμενος απο τη μια πολη στην αλλη,περα απο το δρομολογιο του τρενου!
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Για Οστάνδη συμφωνώ και εγώ, αλά στα μειον είναι ότι βρισκεται στην ίδια <ευθεία> με Μπρυζ και Γάνδη, οπότε εφ΄οσον μετακινείσαι με τραινο, έρχεται τρίτη και καταϊδρωμένη!
Το οτι ειναι στην ευθεια για μενα ειναι καλο. Ξεκινας απο οστανδη και ερχεσαι προς βρυξελλες. Εγω ετσι το ειχα κανει βγηκε και πιο φτηνο γιατι απο πολη σε πολη ειναι μικρο το εισιτηριο.
:)
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Εμενα δε με ενδιαφερει η Οστανδη.Μετα Γανδη και Μπρυζ,ετσι και αλλιως τις εχω βαλει ξεχωριστες ολοημερες εκδρομες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.067
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom