Χαίρομαι που είμαι μαζί με τους ωραίους "φευγάτους"!

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μαρουλάκι, εγώ ήμουν τυχερή και ενώ στην αρχή ο άντρας μου δε συμμεριζόταν την αγάπη μου και αγανακτούσε (μα τον έπρηζα κι εγώ, κάθε δίμηνο ήθελα ταξίδι) τώρα έχει ξεσηκωθεί. Το πρώτο ταξίδι το έκανε για χατίρι μου και μετά άρχισαν να του αρέσουν. Ελπίζω να συμβεί το ίδιο και σε σένα.

Θα έλεγα να ψάξεις να βρεις μια πολύ καλή προσφορά για Μιλάνο. Αν δε θέλεις συγκεκριμένη περίοδο θα βρεις πιο εύκολα. Αν βρεις καλά αεροπορικά πες του ότι θα θυσιάσετε π.χ. μία έξοδο για φαγητό το μήνα και σε 3-4 μήνες θα έχετε μαζέψει τα χρήματα για τα αεροπορικά.
Κατά δεύτερον κάτσε και γράψε πόσο θα σας στοίχιζαν τα εισιτήρια με πλοίο και αυτοκίνητο για κάποιο ελληνικό νησί, τα ξενοδοχεία και το φαγητό και μετά πόσο θα σας στοιχίσει αν πάτε Ιταλία.
Τα ξενοδοχεία εκεί κοστίζουν όσο περίπου και εδώ. Το φαγητό το ίδιο. Έτσι που έχει ακριβύνει η ζωή στην Ελλάδα δε θα ξοδέψετε περισσότερα εκεί. Ελπίζω έτσι να τον πείσεις.


Με την Ιταλία θα συμφωνήσω και με το παραπάνω! Το ότι ένα ταξίδι στο εξωτερικό θα σου κοστίσει λιγότερα αυτό είναι το μόνο σίγουρο! Εδώ και 2- 3 χρόνια προτιμώ προορισμούς του εξωτερικού! Σε νησί εδώ στην Ελλάδα έχω χρόνια να πάω, σίγουρα μου έχει λείψει, αλλά οι επιλογές μου στο εξωτερικό με αποζημιώνουν και με το παραπάνω!:clap::clap::clap:
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
το πιο ευκολο ειναι να βγαλει με πλοιο για βενετια ...
εστω για 3 -4 μερες ....
ουτε προετοιμασια ουτε τιποτα ....
τον ποτιζει 10 ηρεμιστικα ...και τον συστηνει στις anek lines ...
με το που φτασετε δε...πρεπει να αλλαξεις τη συνταγη ....
μη περασει η επηρεια και σε δουμε σε κανενα ...τροκτικο ...κρεμασμενη
με τιτλο ...την κρεμασε και απολαυσε τον εσπρεσο
το σχεδιο συμπεριλαμβανει και ανηθικες προτασεις μεσα στη γονδολα ...
φροντισε να μην ακουσει απο πριν την τιμη...κανε μονη τα κουμαντα
μολις ερθει η ωρα να πληρωσει ...θα ειναι αρνι :haha: αλλα κι αν δεν ειναι
...σε καλο θα σου βγει :bleh:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
το πιο ευκολο ειναι να βγαλει με πλοιο για βενετια ...
εστω για 3 -4 μερες ....
ουτε προετοιμασια ουτε τιποτα ....
τον ποτιζει 10 ηρεμιστικα ...και τον συστηνει στις anek lines ...
με το που φτασετε δε...πρεπει να αλλαξεις τη συνταγη ....
μη περασει η επηρεια και σε δουμε σε κανενα ...τροκτικο ...κρεμασμενη
με τιτλο ...την κρεμασε και απολαυσε τον εσπρεσο
το σχεδιο συμπεριλαμβανει και ανηθικες προτασεις μεσα στη γονδολα ...
φροντισε να μην ακουσει απο πριν την τιμη...κανε μονη τα κουμαντα
μολις ερθει η ωρα να πληρωσει ...θα ειναι αρνι :haha: αλλα κι αν δεν ειναι
...σε καλο θα σου βγει :bleh:

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap: το καλύτερο!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Όντως με την πρώτη ματιά ,ρωτάμε αν του αρέσουν τα ταξίδια,
αν όχι ,δεν έχει δεύτερη ματιά.
Εσένα Μαρουλάκη σου εύχομαι να βρεις τη λύση...
αν δεν καταλαβαίνει κάντη μόνη σου.....
Κοιταξε μπορει τον παμπαλαιο εκεινο καιρο που τον ειχεις γνωρισει να μην ειχες και συ η ιδια τετοια μεγαλη λοξα με τα ταξιδια και να σου βγηκε περισσοτερο στην πορεια .Εξαλλου ..περα απο την πλακα που κανουμε ...αν σε πολλα αλλα θεματα ταιριαζεις με εναν ανθρωπο και εισαι ευχαριστημενος μαζι του ...εε δε μπορει να τον απορριψεις μονο για τα ταξιδια.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Κοιταξε μπορει τον παμπαλαιο εκεινο καιρο που τον ειχεις γνωρισει να μην ειχες και συ η ιδια τετοια μεγαλη λοξα με τα ταξιδια και να σου βγηκε περισσοτερο στην πορεια .Εξαλλου ..περα απο την πλακα που κανουμε ...αν σε πολλα αλλα θεματα ταιριαζεις με εναν ανθρωπο και εισαι ευχαριστημενος μαζι του ...εε δε μπορει να τον απορριψεις μονο για τα ταξιδια.

φυσικά και έχεις δίκαιο!!!θα μπορούσε να λατρεύει τα ταξίδια και σε όλα τα άλλα να ήταν βόιδι...ωραία θα ταν να τα είχαμε όλα αλλά που τέτοια τύχη...στην ζωή αξίζει και η καθημερινότητα όχι μόνο οι αποδράσεις..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
φυσικά και έχεις δίκαιο!!!θα μπορούσε να λατρεύει τα ταξίδια και σε όλα τα άλλα να ήταν βόιδι...ωραία θα ταν να τα είχαμε όλα αλλά που τέτοια τύχη...στην ζωή αξίζει και η καθημερινότητα όχι μόνο οι αποδράσεις..
Η τελευταια σου φραση ηταν ολα τα λεφτα !:clap::clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.782
Μέλη
39.003
Νεότερο μέλος
Emalin

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom