Χαίρομαι που είμαι μαζί με τους ωραίους "φευγάτους"!

maroulaki

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Πρωτα-πρώτα χαίρομαι που είμαι εκεί που θα έπρεπε να είμαι εξ'αρχής:εδώ, στο ταξίδι, νοερό ή πραγματικό. Ευχαριστώ που σας βρήκα και που με ταξιδεύετε.
Για να αρχίσω μια επικοινωνία, θέλω να θέσω μια ερώτηση, ελπίζω να μην έχει τεθεί: πώς πείθεις το σύντροφό σου - κατά τα άλλα μια χαρά άνθρωπο αλλά όχι ταξιδιάρη :( για λογους πλέον επίκαιρους (κρίση) - για ταξίδια, όταν εσύ ζεις και αναπνέεις από και μέσα από αυτά, οέο!;
Σκέφτομαι οικογενειακό ταξίδι στις Κόμο και Βενετία (ξέρω, υπάρχουν θέματα σ'αυτό), αλλά ψάχνω και για επιχειρήματα για δύσκολους! Καμιά βοήθεια;;;;;:roll:
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
τα ταξιδια ειναι περιπτωση
αν δεν θελει ο αλλος μπορει να βρει 100 επιχειρηματα
ή να στεκεται σε 1 ....
ενω στην ουσια δεν υπαρχει καποιο
μονο και μονο που κανονιζεις κατι....εστω και ενα χρονο πριν ...ειναι κατι
αυτοι που δεν θελουν να ταξιδεψουν ουτε σε αυτο δεν μπαινουν ...
δεν υπαρχει αλλη δικαιολογια ...μην παραμυθιαστεις


μονο οταν ακολουθουμε τα θελω μας ειμαστε ο εαυτος μας...
με το οποιο κοστος ...,το οποιο κατα την αποψη μου ,ειναι πιο διαχειρισιμο
απο καποια αλλα που προεκυψαν απο πραγματα που δεν θελαμε ποτε ...
αυτο ομως ισχυει και για το συζυγο ...
 

Johnpro

Member
Μηνύματα
130
Likes
22
καλως ηρθες μαρουλακι και καλα ταξιδια !

ευκολη ερωτηση εβαλες ... απλα χωριζεις συντροφο ! :lol:
οκ πλακα κανω αλλα καλες δικαιολογιες και προτροπες ειναι περισσοτερο γυναικειο προνομιο . :cool: εγω ειμαι για το καλοσορισμα κατι σαν καλησπερακιας :haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως μας ηρθες.Ειμαι ομοιοπαθης και γω σαυτο το θεμα...χιχιιχιχιχι.Αρχιζεις με καποια κοντινα ταξιδια ..βλεπε Ιταλια και δεν τον πολυμπουκωνεις με συνεχομενες απαιτησεις ..παμε κιαλλο συντομα ..παμε κιαλλο
Μετα ξεσκονιζεις ολο το ιντερνετ και το φορουμ αυτο και ψαχνεις να βρεις προσφορες αεροπορικες ..οικονομικα ξενοδοχεια κλπ
Καλυτερα να μην κοιτας αποκλειστικα σε ταξιδιωτικα πρακτορεια γιατι ειναι ακριβα και γιαυτο φρικαρει και το ετερον ημισυ
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Μια άλλη "ύπουλη" λύση στο πρόβλημα είναι να εντοπίσεις που παίζει το επόμενο παιχνίδι ποδοσφαίρου π.χ η αγαπημένη του ομάδα στο εξωτερικό, και να του πεις "έλα βρε! ευκαιρία είναι, πάμε να δεις και εσύ τον αγώνα και να περάσουμε καλά". Αυτό βέβαια δεν ισχύει στην περίπτωση που 1ον ΄δεν είναι φίλος των σπόρ ή 2ον αν η ομάδα του παίζει στην Γ εθνική....:D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μια άλλη "ύπουλη" λύση στο πρόβλημα είναι να εντοπίσεις που παίζει το επόμενο παιχνίδι ποδοσφαίρου π.χ η αγαπημένη του ομάδα στο εξωτερικό, και να του πεις "έλα βρε! ευκαιρία είναι, πάμε να δεις και εσύ τον αγώνα και να περάσουμε καλά". Αυτό βέβαια δεν ισχύει στην περίπτωση που 1ον ΄δεν είναι φίλος των σπόρ ή 2ον αν η ομάδα του παίζει στην Γ εθνική....:D
Α γεια σου!Αυτο ξεχασα να το αναφερω πριν. Σε πληροφορω οτι ειχε ερθει απο μονος του και μου ελεγε να παμε στο Παρισι με τον Ολυμπιακο.Μετα βεβαια ειδε τα εισητηρια και το συνολικο κοστος και του περασε η ορεξη ...σνιφ σνιφ
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
άμα το θες τόσο πολύ είναι κρίμα που και που να μην σου κάνει το χατήρι..
αν τολμήσω να πω να πας μόνη σου θα παρεξηγηθώ?
εμένα ο καλός μου πχ λόγω εργασίας δεν μπορεί να φεύγει παρά μόνο καλοκαίρι.
Ωστόσο ξέρει πόσο με γεμίζουν τα ταξίδια και δεν μου το στερεί, οπότε ταξιδεύω με την αδερφή μου
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
εγω απορω ...τι ρωτατε οταν τα συμπεθεριαζετε ....
ρε κοριτσια ...να ανοιξουμε ενοτητα cosmopolitan-τα newsletter του επικειμενου συζυγου
να σωσουμε οσες και οσους μπορουμε ...

οι αγωνες και τα σπορ ειναι ημιμετρα ...και θελουν χρονο
ασε που δεν μπορω να παρακολουθω το κουπονι καθε φορα που θα θελω να κανω ταξιδι
προτεινω πιο βαθιες τομες...;):bleh:
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Όντως με την πρώτη ματιά ,ρωτάμε αν του αρέσουν τα ταξίδια,
αν όχι ,δεν έχει δεύτερη ματιά.
Εσένα Μαρουλάκη σου εύχομαι να βρεις τη λύση...
αν δεν καταλαβαίνει κάντη μόνη σου.....
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Κοίτα ο κοντινός προορισμός σε συνδυασμό με φθηνά εισιτήρια είναι πιστεύω δέλεαρ! Τώρα αν έχεις και όλα τα υπόλοιπα κανονισμένα ( σε περίπτωση που δεν ταξιδεύετε με πρακτορείο) ξενοδοχεία, εισιτήρια μουσείων, που θα πάτε και τι θα δείτε, νομίζω οι πιθανότητες να δεχτεί να πάει ταξίδι είναι αυξημένες.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Μαρουλάκι, εγώ ήμουν τυχερή και ενώ στην αρχή ο άντρας μου δε συμμεριζόταν την αγάπη μου και αγανακτούσε (μα τον έπρηζα κι εγώ, κάθε δίμηνο ήθελα ταξίδι) τώρα έχει ξεσηκωθεί. Το πρώτο ταξίδι το έκανε για χατίρι μου και μετά άρχισαν να του αρέσουν. Ελπίζω να συμβεί το ίδιο και σε σένα.

Θα έλεγα να ψάξεις να βρεις μια πολύ καλή προσφορά για Μιλάνο. Αν δε θέλεις συγκεκριμένη περίοδο θα βρεις πιο εύκολα. Αν βρεις καλά αεροπορικά πες του ότι θα θυσιάσετε π.χ. μία έξοδο για φαγητό το μήνα και σε 3-4 μήνες θα έχετε μαζέψει τα χρήματα για τα αεροπορικά.
Κατά δεύτερον κάτσε και γράψε πόσο θα σας στοίχιζαν τα εισιτήρια με πλοίο και αυτοκίνητο για κάποιο ελληνικό νησί, τα ξενοδοχεία και το φαγητό και μετά πόσο θα σας στοιχίσει αν πάτε Ιταλία.
Τα ξενοδοχεία εκεί κοστίζουν όσο περίπου και εδώ. Το φαγητό το ίδιο. Έτσι που έχει ακριβύνει η ζωή στην Ελλάδα δε θα ξοδέψετε περισσότερα εκεί. Ελπίζω έτσι να τον πείσεις.
 

bahia

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Asturias
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος Λατινικής Αμερικής
Γεια σου maroulaki, καλως ηρθες στο site. -καινουρια κι εγω αλλα ηδη αισθανομαι
αρκετα οικεια εδω μεσα-
η Ιταλια μου φαινεται πολυ ομορφος προορισμος κ πραγματικα αν αρχισεις το ψαξιμο αρκετα πριν το ταξιδι, μπορεις να βρεις πολυ καλες προσφορες τοσο σε εισιτηρια, οσο κ σε διαμονες ξενοδοχειων.
ακομα, μοιρασου μαζι του αυτες σου τις σκεψεις για τον υπεροχο κοσμο των ταξιδιων, κ ευχομαι στο τελος να συμφωνησει πως αξιζει να ζεις αυτες τις μοναδικες εμπειριες που λεγονται ταξιδια! Καλη σου μερα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.283
Μηνύματα
886.559
Μέλη
38.952
Νεότερο μέλος
barkoulis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom