Αυστρία Χαμένη βαλίτσα στην Βιέννη-υπάρχει ελπίς;

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.870
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Καλησπέρα σας απο την ηλιόλουστη σήμερα και νυχτερινή τώρα Βιέννη!!!

ΣΟΣ. Χρειάζομαι βοήθεια:(
Χάθηκε η βαλίτσα μου στο μετρό της Βιέννης. Ξεχάστηκε μέσα στον συρμό.
Ρώτησα εναν υπάλληλο του μετρό κ μου ειπε απο Δευτέρα απευθύνσου στο γραφείο απολεσθέντων αντικειμένων!

καμιά άλλη ιδέα τι αλλες ενεργειες μπορώ να κάνω ώστε η βαλίτσα μου με το τραβελστορι μπλουζάκι :haha:κ άλλα ενδύματα κ υποδύματα αν βρεθεί τελικά να την ξαναδώ?
Το μυαλό μου έχει ψιλοθολώσει κ δεν σκέφτεται κ τοσο καθαρά ;όσο θα έπρεπε...
Πληροφοριακά να αναφέρω οτι εχω χρόνο ως την Τετάρτη γιατι το απογευμα εκεινης της ημερας αναχωρώ για Νυρεμβεργη με το τρένο.
Τι γίνεται αν η βαλίτσα δεν βρεθεί ως τότε και βρεθεί μετα απο αυτη την ημέρα;
Βαση της περιγραφής που θα τους δώσω, υπάρχει περιπτωση να μου την στείλουν είτε σε διεύθυνση στην Ελλάδα, είτε σε γερμανική διεύθυνση;

Δυσάρεστο το πρώτο ποστ από την αριστοκρατική Βιέννη :(
αλλά είμαι αισιόδοξος οτι στο τέλος θα βρεθεί η βαλίτσα με το τραβελστορικό μπλουζάκι!:cool:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Καλησπέρα σας απο την ηλιόλουστη σήμερα και νυχτερινή τώρα Βιέννη!!!
θα βρεθεί άν γράφεις ταμπελίτσα με τηλ σου στη βαλίτσα...α ρε Θάνο που είχες το μυαλό σου!!!! τι θα κάνεις τώρα χωρίς το μπλουζάκι σου??? δώσε μια διεύθυνση στην ελλαδα καλύτερα να την παραλάβεις εδώ...άντε και καλά ψώνια γιατί οπως καταλαβαίνω πρέπει να πάρει μερικες αλλαξιές !!
οτι θές να κάνομε απο εδώ στην διάθεσή σου.:cool:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.870
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
.α ρε Θάνο που είχες το μυαλό σου!!!! .:cool:
το μυαλο μου το ειχα γιατι το Σ8 που ήρθε στο αεροδρόμιο αντι του Σ7 δεν πάει στο Βιν μιτε κ παει αλλού αλλα τελικά μας άφησε στο μίτε!
Και την ιδια απορία ειχαμε και αλλοι 7 συνταξιδιώτες
Ξερω δεν κατάλαβες τίποτα...
:haha:
η πολυ οργάνωση μερικές φορές μας αποπροσανατολιζει!:D
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
α,ρε θανο, μην πτοεισαι!μπορει να ξεκινησε καπως αναποδα το ταξιδι,αλλα θα συνεχισεις καλυτερα.
νομιζω οτι δεν εχεις και πολλα να κανεις εκτος απο αυτο που σου ειπε ο υπαλληλος του μετρο.λογικα ομως δεν εχουν καποια αιθουσα με τα απολεσθεντα?εκει μπορεις να πας να κανεις μια ερωτηση,γιατι αν πας την δευτερα θα το δηλωσεις απλα κ θα περιμενεις.
στο ξενοδοχειο το ανεφερες,μηπως μπορουν να σε βοηθησουν και αυτοι?
ευχομαι η συνεχεια να ειναι καλυτερη και συντομα να βρεθει η βαλιτσα.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
A ρε Θάνο...τι ατυχία κι αυτή! Κι εγώ είμαι επιρρεπής στην αφηρημάδα κι έτσι προσπαθώ να έχω πάντα το νου μου.

Μακάρι να βρεθεί, αλλά κι αυτός ο υπάλληλος, χάθηκε ο κόσμος να κάνει καμιά προσπάθεια μήπως και βρεθεί πιο άμεσα?
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Μήπως μια καλή ιδέα θα ήταν να πάρεις μια κάρτα απεριόριστων διαδρομών και να ανεβοκατεβαίνεις από συρμό σε συρμό? Μπορεί και να σταθείς τυχερός οπότε να την βρεις άμεσα.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Θανο έχεις και από εμένα τη σκέψη μου και τις καλύτερες ευχές μου για να βρεθεί η βαλίτσα σου. Σε κάθε περίπτωση μη το βάζεις κάτω και απόλαυσε το ταξίδι σου.:)
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
κρίμα βρε Θάνο! μη πτοείσαι όμως! χαμογέλα και όλα θα πάνε καλά!
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
Θάνο σε ζηλεύω!!! Τα απρόοπτα ενός ταξιδιού κάνουν το ταξίδι πιο......περιπετειώδες και συγκλονιστικό.
Είμαι σίγουρος πως το συμβάν αυτό θα κρατήσει ένα μέρος στον ''σκληρό δίσκο'' σου για πάντα.:D
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
θανο,σοβαρα μιλας??κριμα..αλλα παρολα αυτα εσυ να εισαι αισιοδοξος!!ολα θα πανε καλα στο τελος!!θα το δεις!κανε τις ενεργειες που σου ειπε ο υπαλληλος και μια προσευχη και μετα απλα υπομονη!και μην αφησεις αυτο το συμβαν να χαλασει ουτε λεπτο απο το ταξιδι σου..
αχ, απο τις αεροπορικες το φοβομαστε, αλλα τελικα απο αλλου μας ερχεται το κακο!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ωχ βρε Θανο μου! Ελπιζω να βρεθει. Να ζητησεις και καποιο τηλεφωνο επικοινωνιας ωστε να μπορεις να επικοινωνεις μαζι τους αργοτερα, αν δεν εχει βρεθει μεχρι την Τεταρτη που θα φυγεις. Φανταζομαι οτι ισως θα τη μαζεψε καποια υπηρεσια ασφαλειας τη βαλιτσα σου. Συνηθως υπαρχει μια φοβια απο τον κοσμο να μαζευει αποσκευες απο σιδηροδρομικους σταθμους, μετρο και αεροδρομια. Μηπως να επικοινωνησεις με την ασφαλεια του μετρο να μαθεις αν εχει βρει κατι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom