Αυστρία Χαμένη βαλίτσα στην Βιέννη-υπάρχει ελπίς;

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Αν δεν στη φερουν στη Βιεννη,μπορει να την παραδωσουν στον Def μιας και μπορουν
να βγαλουν ακρη απο το μπλουζακι του σαιτ που εχεις μεσα.
:haha::haha::haha::haha:

άλλωστε το travelstories είναι international!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Εξαιρετικά αφιερωμένο σ' εσένα, Θάνο! Για να δεις ότι υπάρχουν και χειρότερα.....;)

 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Ευχαριστώ όλους σας για τα καλά σας λόγια!!!:cool:
α, επίσης το email για το γραφείο απωλεσθέντων του αεροδρομίου της Βιέννης είναι το εξής:
[email protected]
τηλ. +43-1-7007-29360
Flughafen Wien - Verlorene Gegenst

Ναι ξένε, παίζει κ αυτό το σενάριο! To μυαλο μου εξήγησα πιο πάνω που το είχα...
μεσω του Δεφ και www.travelstories.gr να φτάσει πίσω!
Μηπως ειναι καλή η ιδέα να βγάλουμε κανενα αυτοκόλλητο www.travelstories.gr και το νικ μας και να το κολλάμε στην βαλίτσα μας;:haha::roll:

στην ταξιδιωτική ιστορια που θα γράψω μετά την επιστροφή, η χαμένη βαλίτσα δεν θα εχε πρωταγωνιστικό ρόλο, αλλά β' ρόλο σίγουρα!:haha:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Εγω λεω να βγαλουνε και βαλιτσες με το λογοτυπο του travelstories να λυθουν
πολλα προβληματα:rolleyes:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
μετά απο ενα τρίωρο περιπου από τοτε που εστειλα το 1ο εμαιλ στο γραφειο απωλεσθέντων του αεροδρομίου, ελαβα την απάντηση οτι δεν εχει παραδοθεί εκεί η βαλίτσα!
ες αύριο λοιπόν τα σπουδαία!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Θανο λυπαμαι για την αναποδια και μαλιστα την πρωτη μερα του ταξιδιου σου αλλα μη χασεις το κεφι σου! Ευχομαι ολα να πανε καλα και να το θυμασαι καποτε σαν αστειο:)

ΥΓ. Οποιον δεις με τραβελστορικο μπλουζακι στη Βιεννη , αυτος βρηκε τη βαλιτσα σου :lol:
Λέτε να δούμε κάποια μέρα κάποιο νέο θέμα εδώ μέσα του τύπου...

"βρήκαμε βαλίτσα στο μετρό της Βιέννης...μήπως την έχασε κάποιος από εδώ;" :clap::clap::clap:

ναι ευτυχώς ολα τα τιμαλφή ηταν στην χειραποσκευή και σώθηκαν!;)

πριν απο λιγο βρηκα κ το εξης σάιτ οπου συμπληρώνει κανεις στα γερμανικα η αγγλικα την φόρμα απωλειας αντικειμένου στο μετρο για να ξεκινήσουν οι σχετικές έρευνες. Τι καλά να μου το έλεγαν απο χθες οι υπαλληλοι;:D

Mungos Security + Cleaning - Lost + Found
Αίσχος δηλαδή! Καλά τους έκοψα ότι δεν πολυασχολούνταν αυτοί που έτυχε να πέσεις πάνω τους. Φαντάσου να μπορούσες να βγάλεις άκρη νωρίτερα και απλά να βαριόταν!

Επίσης στη Βιέννη, σε παγκο ενός duty-free ξεχαστηκε ένα τσαντάκι με διάφορα μικροαντικείμενα, χωρίς διεύθυνση. Απο εδώ έγινε δήλωση και τηλεφώνημα στο γραφείο απωλεσθέντων του αεροδρομίου Βιέννης με περιγραφή για το τσαντάκι. Ηρθε συσκευασμένο σε ένα κιβωτιάκι μετά απο 4 μέρες.

Γι αυτό και λέω ότι υπάρχουν πολύ μικρές πιθανότητες να εξαφανιστεί.
Χμμμ... δηλαδή, ωραία πόλη η Βιέννη...αλλά προκαλεί αφηρημάδα, ε; :roll::roll::roll::lol:

Και πάλι...καλή τύχη Θάνο!
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
Θανο, σκεψου θετικα και θα βρεθεί! αλλά μην αφηνεις τα αξιοθέατα της Βιέννης παραπονεμένα. μην σου χαλασει κι αλλο η διαθεση! Αφου δεν εχασες τα πολυ σοβαρα, μην το συζητας. τα hundertwasser houses να δεις!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
σημερα το πρωι εγιναν ολα τα τηλεφωνα σε ολες τις σχετικές υπηρεσιες αφηνοντας τηλεφωνα κ τα σχετικά...
Αυριο ειναι η κρισιμη μέρα αν βρεθεί η οχι...
Αλλιως στην αναμονή...!!!

Y.Γ.1:
τα hundertwasser houses να δεις!
εκεί πάω τώρα!:cool:

Υ.Γ.2:
Ευκαιρία πάντως για περισσότερα ψώνια...
δεν ειμαι του ψωνίζειν.. Ειμαι του φωτογραφίζειν!:haha:
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
ρε συ θανο ,ολο στο pc εισαι....:bleh:φροντισε να επιστρεψεις και να μην μου εχεις λιστα με τα top,ξερεις θελω και λεπτομερειες,ε?:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.435
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom