Χαμενες αποσκευες..

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Μολις γυρισα απο αεροδρομιο και ενω θα επρεπε να γραφω εντυπωσεις κλπ γραφω για τη χαμενη μου βαλιτσα..Φανταζομαι θα εχει συμβει και σε αλλους εδω μεσα..Εκανα αιτηση και οτι χρειαζεται,ξερει κανεις τι γινεται απο δω και περα!??Τξιδευα με malev Βουδαπεστη-Μιλανο και air one Μιλανο-Αθηνα..Στη Βουδαπεστη με ρωτησε αν θελω να μου στειλει κατευθειαν τη βαλιτσα για check in χωρις να την παραλαβω εγω,της ειπα οχι στην αρχη..Και μετα απο δικη της επιμονη για να μην ταλαιπωρηθω μιας και ηταν 19kg και αφου την ρωτησα για το ποσοστο ασφαλειας την εστειλα..Κατεβαινοντας απο το αεροπλανο στην ιταλια εκατσα εξω απο το λεωφορειο και ειδα πως την δικη μου βαλιτσα την αφησαν κατω,χωρια απολες τις αλλες,και σκεφτηκα πως οκ ολα καλα..Απο κει κ περα κανενα σημαδι ζωης..Και εχω πολλα ρουχα μεσα αλλα και πολλα πραγματα που αγορασα απο εξω + svnirs Κλπ..
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
ΑΙR ONE ε;;;
η πρωην Alitalia;;;
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Θα σε γελασω turms..Τωρα μιλαω για να δω τι γινεται..
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Κι εγω εχασα τη βαλιτσα μου στο γυρισμο απο Μεξικο. Μαλλον στη αλλαγη αεροπλανου στη Μαδριτη. Ειχα αγχωθει αφου ειχα μεσα οπως κι εσυ πραγματα..σουβενιρ..τεκιλες!
Μου την εφεραν σπιτι μετα απο δυο μερες και δεν ελλειπε τιποτα απο μεσα..Ευχομαι να συμβει το ιδιο και με τη δικη σου.
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Μην αγχωνεσαι, μου εχουν χασει τις βαλιτσες 3 (!) φορες (αυτο ειναι που λενε να τριτωσει το κακο)! Μια η Alitalia, μια η Aegean και μια η Lufthansa!!!!! Στο 90% των περιπτωσεων τις βρισκουν και τις φερνουν στη διευθυνση που εχεις δηλωσει. Απο την Alitalia ζητησα αποζημιωση, γιατι ηταν καλοκαιρι και δεν ειχα ουτε αποσμητικο και μου κατεθεσαν 50 ευρω σε λογαριασμο, αφου τους εστειλα τις αποδειξεις απο τα πραγματα που χρεισατηκε να αγορασω.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bανουατου/Tαιλανδη
Δεν εχω χασει ποτε τη βαλιτσα μου,αλλα καταλαβαινω την αγωνια σου thimios8663
ελπιζω να σου τη φερουν στο σπιτι οπως εκαναν και στα αλλα παιδια.

Αχινουλα καλως ηρθες απο τη Μ.Ανατολη περιμενουμε υλικο και εντυπωσεις.;)
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Κι εγώ σου εύχομαι να επαληθευθούν οι ευχές όλων μας και να σου έρθουν σύντομα οι αποσκευές σου!
 

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Αir One{που συγχωνευθηκε με τη γρουσούζα} έτσι?
Το αεροδρόμιο είναι το Μιλάνο?
Τίποτα δεν είναι τυχαίο σε αυτή τη ζωή.

Μην το δέσεις κόμπο αλλά το πιθανότερο θα πάρεις τις βαλίτσες.Αλλά και πάλι....

Χαζός ήμουν που έκλεισα Νίκαια με την Αλητεία.Συνολικά θα υποστώ 4 πτήσεις γμτ μου.Περιμένω καρτερικά τα μοιραία.Μόνο μην διαλυθεί το αεροπλάνο.Επρεπε να κλείσω με baboo air και ας έδινα καμιά 80 πιο πολύ.
Συγνώμη.Τέλος στο μοιρολόι μου.
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Παιδια η βαλιτσα ηρθε χθες το βραδυ..Ολα καλα!τα πρωτα ρουχα εχουν μπει ηδη για πλυσιμο και τα δωρακια φθανουν στους παραληπτες τους!!Βρεθηκε καπου στην Ιταλια και με συνοπτικες διαδικασιες ηρθε Ελλαδα και μετα σπιτι!!Ολα καλα λοιπον!
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντού για πάντα
Τέλος καλό, όλα καλά!!

Και'μενα η Alitalia μου την είχε κάνει τη ζημιά, ευτυχώς στην επιστροφή και όχι στο πήγαινε.. να έμενα στην Πράγα χωρίς ρούχα και μου την φέραν στο σπίτι 2-3 μέρες μετά.

Τώρα που ηρέμησες θα μας γράψεις και ιστοριούλα; Πες μας τι είδες, τι έκανες. Γράψε μας και καμιά ιστορία από τα hostel, πρέπει να γνώρισες ενδιαφέρον κόσμο (κάπου διάβασα για 4 Γαλλίδες!!), όπως πάντα στα hostels! :D
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγωνια
Οι έξυπνες βαλίτσες

Κάθε χρόνο περισσότερες από τρία εκατομμύρια αποσκευές χάνονται στα αεροδρόμια του κόσμου και δεν παραδίδονται στον κάτοχό τους. Ερευνες έδειξαν ότι αυτό συμβαίνει λόγω των ανεπαρκών στοιχείων που αναγράφονται στην ετικέτα αναγνώρισης της βαλίτσας. Μια αμερικανική εταιρεία κατασκευής ταξιδιωτικών αποσκευών βρήκε τη λύση. Ολες οι βαλίτσες της συγκεκριμένης εταιρείας διαθέτουν μια ταυτότητα η οποία είναι κρεμασμένη στη χειρολαβή τους. Πάνω στην ταυτότητα είναι «χτυπημένος» ένας κωδικός ασφαλείας (bar code) καθώς και όλα τα στοιχεία της εταιρείας ούτως ώστε να επιστραφεί σε αυτήν η χαμένη βαλίτσα. Ο ταξιδιώτης μόλις διαπιστώσει την απώλεια μπορεί να τηλεφωνήσει * χωρίς χρέωση * στην εταιρεία και να δώσει κάποιες πληροφορίες οι οποίες θα βοηθήσουν στην αναζήτηση (ημερομηνία, όνομα αεροδρομίου, δρομολόγιο). Οι υπεύθυνοι της εταιρείας θα εντοπίσουν τη χαμένη αποσκευή και θα τη στείλουν στο σπίτι σας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.601
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom