Χαμενες αποσκευες..

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
Ναι τα έχω κάνει αυτά απλά είναι η πρώτη φορά που πετάω και έχω τρομάξει λίγο μην έχουν χαθεί και υπάρχει περίπτωση να το φέρουν στο σπίτι που μένω;
τη φερανε σ ενα 5ωρο στη διευθηνση που τους εδωσα.τωρα και χρυσαφι να χες μεσα εκτως και αν ειχες κανει καποια ασφαλεια γιατι πριν κανω την πρωτη πτηση επειδη αλλαζα αεροπλανο ειχα ρωτησει εναν εμπειρο που εχει μπει πολλες φορες σε αεροπλανα,αν ειχες κανει ασφαλεια αν τη χασεις σε αποζημιωνουν μεχρι 3χιλιαρικα.αλλα η αγωνια που θα χεις οταν δεν δεις τη βαλιτσα φτανει την αγωνια που θα περασεις .γιατι εγω ειμουνα σε ξενη χωρα ειχα ολα τα ρουχα μου.πηρα μια ανακουφηση μολις μου φεραν τη βαλιτσα.αμα εχεις δωσει το τηλ και την διευθυνση μολις την βρουνε θα σε παρουν τηλ να στη φερουν.
 

Aleksander97

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
τη φερανε σ ενα 5ωρο στη διευθηνση που τους εδωσα.τωρα και χρυσαφι να χες μεσα εκτως και αν ειχες κανει καποια ασφαλεια γιατι πριν κανω την πρωτη πτηση επειδη αλλαζα αεροπλανο ειχα ρωτησει εναν εμπειρο που εχει μπει πολλες φορες σε αεροπλανα,αν ειχες κανει ασφαλεια αν τη χασεις σε αποζημιωνουν μεχρι 3χιλιαρικα.αλλα η αγωνια που θα χεις οταν δεν δεις τη βαλιτσα φτανει την αγωνια που θα περασεις .γιατι εγω ειμουνα σε ξενη χωρα ειχα ολα τα ρουχα μου.πηρα μια ανακουφηση μολις μου φεραν τη βαλιτσα.αμα εχεις δωσει το τηλ και την διευθυνση μολις την βρουνε θα σε παρουν τηλ να στη φερουν.
Όλα καλά μου έστειλαν μήνυμα και μου τα έφεραν στο διαμέρισμα και δεν λείπει τπτ ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια παιδιά

Δηλωσες τη διεύθυνση εκεί που θα είσαι, όταν έκανες την αίτηση; Την παραδίδουν όπου τους πεις εσύ. Εξαιρετικά σπάνια χάνονται τελείως οι αποσκευές, λίγη υπομονή και θα τις παραλάβεις.
Ναι και μου τα έστειλαν σήμερα τα παρέλαβα ευχαριστώ για την βοήθεια
 

Strani21

Member
Μηνύματα
73
Likes
50
παιδια οι αποσκευες δε χανονται !πριν 4 χρονια σε πτηση για δελχι αρκετα ατομα απο το γκρουπ δε παραλαβαμε τις βαλιτσες.. (εμειναν στο αμπουνταμπι) !υπαρχει στα αεροδρομια γραφειο για αυτο το λογο ! μετα απο 2 μερες και ενω ειχαμε φυγει απο δελχι μας τις εφεραν στο ξενοδοχειο ενω εγω ελαβα 120 euro αποζημιωση απο την etihad
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Μπήκα κι εγώ στο κλαμπ! Παρέδωσα τη βαλίτσα μου στη Μαδρίτη και δεν έφτασε ποτέ Θεσσαλονίκη.
Μου είπαν πως ίσως έφτανε χθες τα μεσάνυχτα, αλλά ακόμη δε με έχουν πάρει τηλέφωνο. Δεν είχα κάτι τρελής αξίας, αλλά είχα φαγώσιμα δωράκια (τα οποία θα χαλάσουν) και όλα μου τα ρούχα εκτός από ένα φόρεμα και παπούτσια. Και μου κανε εντύπωση πως, επειδή είναι σάκος και όχι βαλίτσα κανονική, δε με έστειλαν να την κάνω ειδική συσκευασία όπως κάνουν συνεχώς σε όλα τα αεροδρόμια μέχρι τώρα. Μου είπαν να κάνω λίγη υπομονή και ότι πολύ δύσκολο να χαθεί τελείως, αλλά αν δεν έρθει σήμερα θα αναγκαστώ να βγω για ψώνια :haha:
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Μπήκα κι εγώ στο κλαμπ! Παρέδωσα τη βαλίτσα μου στη Μαδρίτη και δεν έφτασε ποτέ Θεσσαλονίκη.
Μου είπαν πως ίσως έφτανε χθες τα μεσάνυχτα, αλλά ακόμη δε με έχουν πάρει τηλέφωνο. Δεν είχα κάτι τρελής αξίας, αλλά είχα φαγώσιμα δωράκια (τα οποία θα χαλάσουν) και όλα μου τα ρούχα εκτός από ένα φόρεμα και παπούτσια. Και μου κανε εντύπωση πως, επειδή είναι σάκος και όχι βαλίτσα κανονική, δε με έστειλαν να την κάνω ειδική συσκευασία όπως κάνουν συνεχώς σε όλα τα αεροδρόμια μέχρι τώρα. Μου είπαν να κάνω λίγη υπομονή και ότι πολύ δύσκολο να χαθεί τελείως, αλλά αν δεν έρθει σήμερα θα αναγκαστώ να βγω για ψώνια :haha:
Και μόλις με πήραν να μου πουν πως η βαλίτσα είναι ακόμη στη Μαδρίτη και θα έρθει την Παρασκευή βράδυ Θεσσαλονίκη και το Σάββατο το πρωί Τρίκαλα. Μου είπαν για όποιο παράπονο, να στείλω μήνυμα στην Aegean. Έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι και σκέφτομαι να τους στείλω μέηλ ή να τους πάρω τηλέφωνο και να τους ζητήσω έστω μια μικρή αποζημίωση για να αγοράσω πράγματα που χρειάζομαι (όπως ρούχα, σαμπουαν κλπ). Από τη μία ντρέπομαι, από την άλλη δικό τους πρόβλημα που μου ξέχασαν τη βαλίτσα. Έχει καμία/κανείς ανάλογη εμπειρία;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.313
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Και μόλις με πήραν να μου πουν πως η βαλίτσα είναι ακόμη στη Μαδρίτη και θα έρθει την Παρασκευή βράδυ Θεσσαλονίκη και το Σάββατο το πρωί Τρίκαλα. Μου είπαν για όποιο παράπονο, να στείλω μήνυμα στην Aegean. Έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι και σκέφτομαι να τους στείλω μέηλ ή να τους πάρω τηλέφωνο και να τους ζητήσω έστω μια μικρή αποζημίωση για να αγοράσω πράγματα που χρειάζομαι (όπως ρούχα, σαμπουαν κλπ). Από τη μία ντρέπομαι, από την άλλη δικό τους πρόβλημα που μου ξέχασαν τη βαλίτσα. Έχει καμία/κανείς ανάλογη εμπειρία;
Ψωνιζε και κρατά αποδείξεις. Την τελευταία φορά μου δικαιολόγησαν (Εκτός Ευρώπης) 50 ευρώ για κάθε μέρα καθυστέρησης. Παρτους ένα τηλέφωνο να δεις τι δικαιούσαι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ψαξτο λιγο, μετα το 24ωρο δικαιουσαι κατι παραπανω. 2 φορες που μου ετυχε, εφεραν τη βαλιτσα πριν τη ληξη 24ωρου για αυτο τον λογο.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Ψαξτο λιγο, μετα το 24ωρο δικαιουσαι κατι παραπανω. 2 φορες που μου ετυχε, εφεραν τη βαλιτσα πριν τη ληξη 24ωρου για αυτο τον λογο.
Τους πήρα τηλ., μετά από 10 λεπτά στην αναμονή, απάντησαν. Ξανά σε αναμονή, αλλά το κατάλληλο τμήμα δεν ήταν διαθέσιμο και τώρα περιμένω να με πάρουν πίσω.

Από εδώ βλέπω ότι δικαιούμαι μέχρι και 40 ευρώ/μέρα αφού ήμουν σε οικονομική θέση, αν και μόνο αν βρίσκομαι εκτός της πρώτης κατοικίας μου. Αποζημίωση βάσει απόδειξης. Δηλαδή αν εγώ είχα μέσα τον ssd με τα αρχεία της δουλειάς μου (τελευταία στιγμή μου κοψε και τον έβαλα στην τσάντα που πήρα μαζί μου), δε θα αποζημιωθώ γι'αυτόν. Αν η μόνιμη κατοικία μου ήταν στη Θεσσαλονίκη και φορούσα φακούς επαφής και είχα το υγρό στη βαλίτσα, πάλι δε θα αποζημιωνόμουν. Μάλιστα. Θα ενημερώσω όταν και αν με πάρουν τηλέφωνο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Μετα απο αυτο, θα μαθεις οτι οι φακοι επαφης και τα υγρα τους, τα ακριβα καλλυντικα, τα ηλεκτρονικα και μια αλλαξια ρουχα συν πιτζαμες ειναι τα απαραιτητα της μη παραδοτεας τσαντας :).
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Μετα απο αυτο, θα μαθεις οτι οι φακοι επαφης και τα υγρα τους, τα ακριβα καλλυντικα, τα ηλεκτρονικα και μια αλλαξια ρουχα συν πιτζαμες ειναι τα απαραιτητα της μη παραδοτεας τσαντας :).
Φακους δε φοράω αλλά αν έχεις μόνο μεγάλο μπουκάλι (από φίλη ξέρω ότι είναι πιο οικονομικό) μπορείς να το πάρεις μόνο με παραδοτέα. :eek:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Φακους δε φοράω αλλά αν έχεις μόνο μεγάλο μπουκάλι (από φίλη ξέρω ότι είναι πιο οικονομικό) μπορείς να το πάρεις μόνο με παραδοτέα. :eek:
Πολλες εταιρειες βγαζουν συσκευασιες των 80ml, πες της. Ειναι παγια αναγκη των πελατων. Μια μου φτανει για εβδομαδα, 2 για 2 εβδομαδες. Πολυ καλυτεροι 30 ημερησιοι για ταξιδι. Γενικα εχουν προσαρμοστει απολυτα στις αναγκες των ταξιδιωτων.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Πολλες εταιρειες βγαζουν συσκευασιες των 80ml, πες της. Ειναι παγια αναγκη των πελατων. Μια μου φτανει για εβδομαδα, 2 για 2 εβδομαδες. Πολυ καλυτεροι 30 ημερησιοι για ταξιδι. Γενικα εχουν προσαρμοστει απολυτα στις αναγκες των ταξιδιωτων.
Nαι αλλά είναι λέει και πιο ακριβές. Τουλάχιστον στο Βέλγιο που μένει αυτή.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom