Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
καμιά άλλη άποψη όλα τέλεια, αύριο αν επιτρέπεις θα σου πω και την ιστορία της
παραλίας!!!γιατί όταν πηγαίνουμε κάπου καλό είναι εξ΄αρχής να έιμαστε ενημερωμέμοι
:clap::clap::clap::clap::clap::clap:
δλδ αυριο θα πας για μπανιο σ αυτη τη παραλια
τι ωρα?,(να ρθω να βγαλω μερικες φωτος να τις προσθεσω στην στορια σου:bleh:)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
τώρα να σου συστήσουν οι expert και ταβέρνες:clap::clap:
Το καλο παραδειγμα θα δωσουν πρωτα οι Χανιωτες....εμεις ειμαστε και λιγο μακρια...αληθεια ποια προτεινεις εσυ ????

Λοιπον Βαρσα το θεμα του φαγητου στα Χανια δεν εξαντλειται ποτε....εγω θα προτεινω τη ταβερνα ΚΟΝΑΚΙ
Μολις φτασεις στο παλιο λιμανι στριβεις αριστερα και βρισκεις την οδο Κονδυλακη...στο αριστερο σου χερι..
ανεβαινεις το δρομο πανω και δεξια θα τη δεις...εχει κρητικη κουζινα, αν κατι δεν καταλαβενεις θα σου τα μεταφρασουν
Στο,λιμανι επισης θα βρεις το εστιατοριο ΚΑΡΥΑΤΙΣ( του φιλου μου του Γιαννη) για Ιταλικες γευσεις και θα ζητησεις το Δημητρη να σε σερβιρει
Ωραιο φαγητο εχει και το ΠΗΓΑΔΙ ΤΟΥ ΤΟΥΡΚΟΥ στα βορεινα σκαλακια της αγορας αν κανω λαθος ας με διορθωσουν γιατι εχω κατι τερμενα να παω...
Αν βρεθεις στο Σταλο που ειναι κοντα σου εστιατοριο MARIA'S διαχρονικη αξια, η renata νομιζω προτεινει το ΤΑΜΑΜ στη παλια πολη κοντα στο λιμανι, ισως ο πιο ψαγμενος καταλογος που θα βρεις, μια μιξη Κρητης και Μικρας Ασιας....
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Χαιρομαι που συμφωνω με τους φιλους σου αλλωστε εχω δωσει και λινκ της Μηλιας σε προηγουμενη σελιδα για να παρεις μια γευση...
Τολμω να γραψω και τιποτα λαθος ??? εχω τον Cake- Net που δεν με αφηνει να ορθοποδήσω....που τα εντοπιζει ολα....στους Γερμανοφιλους....στους Ιταλους..στη Γιουροβιζιον....τυχαια νομιζεις οτι εβαλε αυτο το μπλε ματακι ????

Φιλε Cake- net χαιρομαι που με διορθωνεις....ελπιζω χωρις παρεξηγηση...:bleh::bleh::bleh::bleh:

Ε να λοιπόν που όλο και κάτι θα μου ξεφύγει κι εμένα! :haha::haha::haha:

Έχω αρκετά αδιάβαστα αυτό το διάστημα...και μπαίνω στα βιαστικά για ένα γρήγορο πέρασμα στα περισσότερα θέματα.

Έπεσε μπόλικο τρέξιμο στη δουλειά...και διανύουμε και 15ήμερο Eurovision, ε; Μην το ξεχνάμε αυτό! :clap::clap::clap:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
6.359
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Το καλο παραδειγμα θα δωσουν πρωτα οι Χανιωτες....εμεις ειμαστε και λιγο μακρια...αληθεια ποια προτεινεις εσυ ????
Λοιπον Βαρσα το θεμα του φαγητου στα Χανια δεν εξαντλειται ποτε....εγω θα προτεινω τη ταβερνα ΚΟΝΑΚΙ
Μολις φτασεις στο παλιο λιμανι στριβεις αριστερα και βρισκεις την οδο Κονδυλακη...στο αριστερο σου χερι..
ανεβαινεις το δρομο πανω και δεξια θα τη δεις...εχει κρητικη κουζινα, αν κατι δεν καταλαβενεις θα σου τα μεταφρασουν
Στο,λιμανι επισης θα βρεις το εστιατοριο ΚΑΡΥΑΤΙΣ( του φιλου μου του Γιαννη) για Ιταλικες γευσεις και θα ζητησεις το Δημητρη να σε σερβιρει
Ωραιο φαγητο εχει και το ΠΗΓΑΔΙ ΤΟΥ ΤΟΥΡΚΟΥ στα βορεινα σκαλακια της αγορας αν κανω λαθος ας με διορθωσουν γιατι εχω κατι τερμενα να παω...
Αν βρεθεις στο Σταλο που ειναι κοντα σου εστιατοριο MARIA'S διαχρονικη αξια, η renata νομιζω προτεινει το ΤΑΜΑΜ στη παλια πολη κοντα στο λιμανι, ισως ο πιο ψαγμενος καταλογος που θα βρεις, μια μιξη Κρητης και Μικρας Ασιας....
Ταβέρνες δε μπορώ να προτείνω Εύη, αλλά θα προτείνω ημερήσιες εξορμίσεις
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Έπεσε μπόλικο τρέξιμο στη δουλειά...και διανύουμε και 15ήμερο Eurovision, ε; Μην το ξεχνάμε αυτό! :clap::clap::clap:
Σιγα μη το ξεχνουσα.....αποψε θα εχουμε ανοιχτη γραμμη επικοινωνιας για σχολια και βαθμολογια....στο σπιτι δε θα γινεται το μάλε- βρασε...εξω οι ασχετοι....
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Ταβέρνες δε μπορώ να προτείνω Εύη, αλλά θα προτείνω ημερήσιες εξορμίσεις
Ο.κ Αντωνη περιμενουμε με ενδιαφερον....παντως μη προτεινεις τη ταβερνα του Βλαχακη ελεω καταγωγης ??????? περισσοτερα σε pm
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Αν βρεθεις στο Σταλο που ειναι κοντα σου εστιατοριο MARIA'S διαχρονικη αξια, /quote]

η μαρια δεν νομιζω οτι λεει κατι τωρα πια...λιγο πιο πανω ειναι το σπιτι της αδερφής μου..δεν μου λεει τα καλυτερα....εμεις στον σταλο τρωμε στον λεβέντη..η αδερφή μου που ειναι ψαγμένη στο φαγητό..λεει οτι ισως ειναι η καλυτερη ταβερνα στα χανιά...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Αν βρεθεις στο Σταλο που ειναι κοντα σου εστιατοριο MARIA'S διαχρονικη αξια, /quote]

η μαρια δεν νομιζω οτι λεει κατι τωρα πια...λιγο πιο πανω ειναι το σπιτι της αδερφής μου..δεν μου λεει τα καλυτερα....εμεις στον σταλο τρωμε στον λεβέντη..η αδερφή μου που ειναι ψαγμένη στο φαγητό..λεει οτι ισως ειναι η καλυτερη ταβερνα στα χανιά...
Eνοεις οτι εχει χαλασει τη ποιοτητα ??? Εχω καιρο να παω....
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Αν βρεθεις στο Σταλο που ειναι κοντα σου εστιατοριο MARIA'S διαχρονικη αξια, /quote]



Eνοεις οτι εχει χαλασει τη ποιοτητα ??? Εχω καιρο να παω....
ναι...οπως και το πηγαδι του κερατα που ειναι προς την αγια μαρινα ....
καποτε ηταν must αυτες οι ταβέρνες..τωρα δεν πανε οι ντοπιοι...μονο τουριστες.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
η ''ο μυλος του κερατα'' η ''το πηγαδι του τουρκου'':haha::haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.322
Μηνύματα
887.959
Μέλη
38.987
Νεότερο μέλος
Georg777

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom