Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

inspiring

Member
Μηνύματα
93
Likes
140
παιδια της Κρητης , εχω δυο ερωτησεις να κανω....σε μια βδομαδα Θεου θελοντος θα ειμαι Χανια ( κατι που ανυπομονω) θα ηθελα να μου πειτε πως πανε τα μελτεμια εκει κατω αυτο τον καιρο και επισης αν γνωριζετε το καραβι του" Ελ. Βενιζελος " με το οποιο θα ταξιδεψω νυχτα αν υπαρχει καποιο μερος ωστε να κοιμηθω μερικες ωρες μια που δε θα χω καμπινα....μηπως να παρω κανενα sleeping bag μαζι μου?
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
παιδια της Κρητης , εχω δυο ερωτησεις να κανω....σε μια βδομαδα Θεου θελοντος θα ειμαι Χανια ( κατι που ανυπομονω) θα ηθελα να μου πειτε πως πανε τα μελτεμια εκει κατω αυτο τον καιρο και επισης αν γνωριζετε το καραβι του" Ελ. Βενιζελος " με το οποιο θα ταξιδεψω νυχτα αν υπαρχει καποιο μερος ωστε να κοιμηθω μερικες ωρες μια που δε θα χω καμπινα....μηπως να παρω κανενα sleeping bag μαζι μου?
Από μελτέμια θα τσεκαρετε τον καιρό. Όσο αφορά τον ύπνο, μιας και είναι φισκα όλα τα καράβια, ένα ειναι το μυστικό. Να πάτε κάνα δίωρο πριν την αναχώρηση να πιάσετε θέση. Το sleeping bag είναι μια λύση που επιλεγεται από αρκετό κόσμο.
 

mikoulis

Member
Μηνύματα
56
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Μεχικοοοοοοοοοοοοοο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδια
Το βενιζελος ειναι μεγαλο πλοιο σε σχεση με το blue galaxy της ιδιας εταιριας κι ετσι ολο και καπου θα βολευτεις...πηγαινε στη ντισκο στον πανω οροφο με ενα sleeping bag να την αραξεις...και ναι, φυσαει, πολυ...ειδικα στα νοτια...:(:mad:
 

litanies

Member
Μηνύματα
46
Likes
88
^μια πινακίδα δεν έχουν βάλει, σχεδόν κάθε μέρα έρχονται σε άλλο σημείο οί τουρίστες γιατί τους βγάζει λανθασμένα , μάλλον το gps και χρειάζονται οδηγίες. αν και από την άλλη είναι ορατοί απο τον δρόμο, δίπλα στο νεκροταφείο αλλά ίσως δεν κοιτάνε δεξιά και αριστερά.

σήμερα είχαμε οδηγίες για μια Πολωνική οικογένεια.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
^μια πινακίδα δεν έχουν βάλει, σχεδόν κάθε μέρα έρχονται σε άλλο σημείο οί τουρίστες γιατί τους βγάζει λανθασμένα , μάλλον το gps και χρειάζονται οδηγίες. αν και από την άλλη είναι ορατοί απο τον δρόμο, δίπλα στο νεκροταφείο αλλά ίσως δεν κοιτάνε δεξιά και αριστερά.

σήμερα είχαμε οδηγίες για μια Πολωνική οικογένεια.
^μια πινακίδα δεν έχουν βάλει, σχεδόν κάθε μέρα έρχονται σε άλλο σημείο οί τουρίστες γιατί τους βγάζει λανθασμένα , μάλλον το gps και χρειάζονται οδηγίες. αν και από την άλλη είναι ορατοί απο τον δρόμο, δίπλα στο νεκροταφείο αλλά ίσως δεν κοιτάνε δεξιά και αριστερά.

σήμερα είχαμε οδηγίες για μια Πολωνική οικογένεια.
Πολλές φορές έχω περάσει και φέτος πέρασα από το χωριό Ποταμίδα ποτέ δεν πήρα χαμπάρι για το συγκεκριμένο αξιοθέατο. Το έμαθα προφορικά μόλις προχτές
 

elpipapa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπερα σε ολους!ερχομαι στη μαμα πατριδα( καταγωγη απο κρητη χανια),και δεν εχω ιδεα τι πρεπει να δω και που πρεπει να φαω και να πιω ..θα ειμαστε ζευγαρι με μηχανη ,θα εχουμε 7 μερες και νυχτες οποτε ξερω οτι πρεπει να τις αξιοποιησουμε καταλληλα.. δεν μας αρεσουν οι πολυβουες παραλιες ... απο διαβασμα στο φορουμ ειδα οτι πρεπει να επισκεφτουμε μπαλο φαλασαρνα ..
καποιες αλλες προτασεις?
θα ηθελα και για φαγητο προτασεις μια που ξερω οτι τα πραγματικα καλα μαγαζια τα ξερουν οι ντοπιοι και οχι οι τουριστες!! ευχαριστω και συγνωμη για το σεντονι!!! καθε πληροφορια θα ειναι πραγματικα χρησιμη! θα μενουμε κοντα στους βενιζελιους ταφους!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
καλώς να ορίσετε. αν γράψεις επάνω στην αναζήτηση την λέξη Χανιά θα σου δώσει πάρα πολλές πληροφορίες για την πόλη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.792
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom