Χανιά

LIONOR

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
Και ειναι οικονομικο στην τιμη που λες...;
Ασε που τουτε διαθεσιμοτητα εχει ουτε θεα στην θαλασσα...

Γμτ ψαχνω για αρχες Αυγουστου να βρω τπτ σε...νορμαλ τιμη, γυρω στα 60-80 το δικλινο, αλλα δεν βρισκω κατι να με κεντριζει :(
 
Μηνύματα
10
Likes
0
Εμείς πέρσι μείναμε στην Αγία Μαρίνα στο Τζωρτζίνα (δες το στο booking) ακριβώς μπροστά στη θάλασσα και ήμασταν πάρα πολύ ικανοποιημένοι.
 

LIONOR

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
Αληθεια; Ειναι Απο τα ελαχιστα που το εχω στα υποψην :)
Εαν μπορεις να μου πεις σε παρακαλω, εαν εχει οντως parking (με ενδιαφερει ιδιαιτερα αυτο) και να λεει τπτ η θεα απο το μπαλκονι του, και οτιδηποτε αλλη πληροφορια θυμασαι, θα μου φανει πολυ χρησιμη ;)
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Μόλις χθες γύρισα από τα μαγευτικά Χανιά! Μείναμε στο:
http://www.creta-palm.gr/
και ήταν όλα υπέροχα. Πρωινό πολύ πλούσιο, δωμάτιο πεντακάθαρο με καθημερινό housekeeping, θέα στην κρυστάλλινη πισίνα, ευγενέστατο προσωπικό. Το βγάλαν σε προσφορά στην Booking και μας βγήκε με 60€ τη βραδιά.Αν και έχει λίγες (5-6) θέσεις πάρκινγκ μπροστά στην είσοδο, πάντα βρίσκαμε.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Μόλις χθες γύρισα από τα μαγευτικά Χανιά! Μείναμε στο:
http://www.creta-palm.gr/
και ήταν όλα υπέροχα. Πρωινό πολύ πλούσιο, δωμάτιο πεντακάθαρο με καθημερινό housekeeping, θέα στην κρυστάλλινη πισίνα, ευγενέστατο προσωπικό. Το βγάλαν σε προσφορά στην Booking και μας βγήκε με 60€ τη βραδιά.Αν και έχει λίγες (5-6) θέσεις πάρκινγκ μπροστά στην είσοδο, πάντα βρίσκαμε.

Marlin,καλώς όρισες.
επειδή το ερχόμενο π/σ/κ θα είμαι και εγώ στα όμορφα Χανιά,πες μου αν μπορείς δυο λόγια για το ξενοδοχείο.είναι κοντά στην πόλη? είναι απαραίτητο να έχεις δικό σου αμάξι ή μπορείς να εξυπηρετηθείς και με την συγκοινωνία??? η θάλασσα μπροστά στο ξενοδοχείο είναι καλή?
που πήγατε γενικά και σας άρεσε??
 

nicolle

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Τα συγχαρητήρια μου σε όλους για τις σημαντικές πληροφορίες! Το φόρουμ είναι από τους βασικούς λόγους που έκλεισα φέτος για Χανιά! Θα εκτιμούσα αν μπορούσατε να μου πείτε πως μπορώ να παω απο αεροδρόμιο προς Στάλο? Θα χρειαστεί να πάω πρώτα στα Χανιά και μετά απο εκεί στο χωριό? μου είπαν οτι η τιμη με ταξί είναι 40 ευρώ αεροδρόμιο-Στάλος. Είναι όντως τόσα πολλά? Ευχαριστώ.
υ.γ Για ξενοδοχείο μου προτείνανε το Top hotel (Στάλος) . http://www.booking.com/hotel/gr/top.el.html Εχει κάποιος γνώμη???
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Καλησπέρα σε όλους!

Η γενική μου εικόνα για την Κρήτη και ειδικά για τα Χανιά είναι οτι έχει πολύ ευγενικούς ανθρώπους, καλό φαγητό και πολύ καλη σχέση τιμής - ποιότητας στις προσφερόμενες υπηρεσίες.

Εν συντομία σας γράφω κάποιες εντυπώσεις από την πρόσφατη δεύτερη επίσκεψή μου στην Κρήτη αναφορικά με περιοχές εκτός της πόλης των Χανίων:

Φαλάσαρνα - πολύ ωραίο μέρος, μεγάλη ακτή με λευκή πλούσια άμμο και γαλαζοπράσινα νερά. Αν την πετύχετε σε μέρα που δε φυσάει θα απολαύσετε ένα υπέροχο μπάνιο. Συνήθως απ' ότι μας είπαν έχει αεράκι.

Ελαφονήσι - εντυπωσιακό τοπίο, καθαρή ακτή με γαλάζια νερά και ροζ άμμο! Ελαφρώς παγωμένο νερό - αλλά μη διστάσετε τη βουτιά. Αποζημιώνεσαι επαρκώς για το σοκ!

Ρέθυμνο - ημερήσια εκδρομή. Είναι πολύ όμορφη πόλη και αξίζει να ξοδέψετε μια μέρα εκεί. Γραφικά στενάκια, ωραία καφέ και εστιατόρια, υπέροχη θέα από τα κάστρα. Κατά τη γνώμη μου αξίζει και να μείνει κανείς 2-3 μέρες.

Αυτά σε γενικές γραμμές. Ρωτήστε να σας πούνε που έχει κανένα πανηγύρι ή καμιά κρητική βραδιά στα γύρω χωριά να παρακολουθήσετε.

Καλά να περάσετε!!!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
έχει μερικές ώρες που επιστρέψαμε,η σύζυγος και εγώ,από την πανέμορφη Κρήτη. μπορεί η διάρκεια του ταξιδιού να ήταν μικρή, αλλά οι εικόνες,οι γεύσεις και οι μυρωδιές της Κρήτης δεν παίζονται.
το είχα δηλώσει άλλωστε, ότι μόλις ξεκινήσουν τα δρομολόγια της ραιαναιρ από θεσ/νίκη-Χανιά θα είμαι από τους πρώτους που θα έρθω στην Κρήτη.
σ'αυτό το σημείο θα ήθελα να ευχαριστήσω τη φίλη μου rethimno που με τις οδηγίες της και τις υποδείξεις της αξιοποιήσαμε στο έπακρον τις δύο μέρες που μείναμε στο νησί.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
έχει μερικές ώρες που επιστρέψαμε,η σύζυγος και εγώ,από την πανέμορφη Κρήτη. μπορεί η διάρκεια του ταξιδιού να ήταν μικρή, αλλά οι εικόνες,οι γεύσεις και οι μυρωδιές της Κρήτης δεν παίζονται.
το είχα δηλώσει άλλωστε, ότι μόλις ξεκινήσουν τα δρομολόγια της ραιαναιρ από θεσ/νίκη-Χανιά θα είμαι από τους πρώτους που θα έρθω στην Κρήτη.
σ'αυτό το σημείο θα ήθελα να ευχαριστήσω τη φίλη μου rethimno που με τις οδηγίες της και τις υποδείξεις της αξιοποιήσαμε στο έπακρον τις δύο μέρες που μείναμε στο νησί.
Tην επομενη φορα...θα εχεις περισσοτερες μερες και περισσοτερες επιλογες....και απο Ρεθυμνο πλευρα εννοειτε ....
με το καλο να μας ξαναρθεις Μακη !!! ;) ;)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
έχει μερικές ώρες που επιστρέψαμε,η σύζυγος και εγώ,από την πανέμορφη Κρήτη. μπορεί η διάρκεια του ταξιδιού να ήταν μικρή, αλλά οι εικόνες,οι γεύσεις και οι μυρωδιές της Κρήτης δεν παίζονται.
το είχα δηλώσει άλλωστε, ότι μόλις ξεκινήσουν τα δρομολόγια της ραιαναιρ από θεσ/νίκη-Χανιά θα είμαι από τους πρώτους που θα έρθω στην Κρήτη.
σ'αυτό το σημείο θα ήθελα να ευχαριστήσω τη φίλη μου rethimno που με τις οδηγίες της και τις υποδείξεις της αξιοποιήσαμε στο έπακρον τις δύο μέρες που μείναμε στο νησί.
Ειχαν κοσμο οι πτησεις;
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
έχει μερικές ώρες που επιστρέψαμε,η σύζυγος και εγώ,από την πανέμορφη Κρήτη. μπορεί η διάρκεια του ταξιδιού να ήταν μικρή, αλλά οι εικόνες,οι γεύσεις και οι μυρωδιές της Κρήτης δεν παίζονται.
το είχα δηλώσει άλλωστε, ότι μόλις ξεκινήσουν τα δρομολόγια της ραιαναιρ από θεσ/νίκη-Χανιά θα είμαι από τους πρώτους που θα έρθω στην Κρήτη.
σ'αυτό το σημείο θα ήθελα να ευχαριστήσω τη φίλη μου rethimno που με τις οδηγίες της και τις υποδείξεις της αξιοποιήσαμε στο έπακρον τις δύο μέρες που μείναμε στο νησί.

Καλώς ορίσατε! Βλέπω πολύ κινητικότητα προς Χανιά. Χθες μου είπε και μια φίλη μου οτι θα πάει με τον άνδρα της τέλος Ιουλίου. Τελικά νομίζω οτι η φθηνή πτήση είναι ένα πολύ καλό κίνητρο, αν σκεφτείς οτι παλαιότερα ήθελες 200€ τουλάχιστον μόνο για το αεροπλάνο....

Ειχαν κοσμο οι πτησεις;

Τη προηγούμενη Κυριακή που επέστρεψα ήταν γεμάτο το αεροπλάνο. Φαίνεται μαζεύονται όλης της εβδομάδας για επιστροφή Κυριακή, γιατί στο πήγαινε ήταν μισοάδειο.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Ειχαν κοσμο οι πτησεις;

στον πηγαιμό η πτήση ήταν πλήρης, στον ερχομό χωρούσαν μερικοί ακόμη.
και στις δύο πτήσεις οι πιλότοι ήταν Έλληνες. από Θεσσαλονίκη δεν έγινε κανένας έλεγχος στις χειραποσκευές, στην επιστροφή από Χανιά , όλοι τις βάζαμε στο κουτί για μέτρημα και όλες μας τις ζύγισαν.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.785
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom