Χειμερινος Προορισμος Στην Ελλαδα

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Η ορεινή Αρκαδία ( Δημητσάνα,Λαγκάδια,Βυτίνα ) είναι ονειρεμένη.Υπέροχοι περίπατοι δίπλα από τον Λούσιο ποταμό, μοναστήρια μέσα στα βράχια,γοητευτική φύση.Παντού είναι πολύ γραφικά.
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
η ορεινη αρκαδια ειναι τελειος χειμερινος προορισμος με πολλα ομορφα μερη ενδεικτικα αναφερω τα πιο γνωστα δημητσανα-βυτινα-στεμνιτσα-καρυταινα-καστρι-δολιανα επισκεφτειται ορεινη αρκαδια και δεν θα το μετανιωσετε.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
η ορεινη αρκαδια ειναι τελειος χειμερινος προορισμος με πολλα ομορφα μερη ενδεικτικα αναφερω τα πιο γνωστα δημητσανα-βυτινα-στεμνιτσα-καρυταινα-καστρι-δολιανα επισκεφτειται ορεινη αρκαδια και δεν θα το μετανιωσετε.

Έχοντας γυρίσει το μεγαλύτερο μέρος της χώρας μας και επισκεπτόμενη τουλάχιστον 2-3 ελληνικούς χειμερινούς προορισμούς το χρόνο θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.Είναι από τα μέρη που μου αρέσουν περισσότερο.:clap:
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
αυτο που αξιζει να κανει καποιος εκτος απο το να επισκεφθει τα πανεμορφα αυτα χωρια ειναι να περιπλανηθει και να δει απο κοντα ολη την μαγεια που κρυβουν οι περιοχες γυρω απο το μαιναλο..η φυση και τα χρωματα που επικρατουν ειναι μοναδικα..
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Αυτό στη Βυζίτσα φαίνεται καλύτερο μια και είναι αρχοντικό αλλά δεν βολεύει για τις βόλτες
Εχω μείνει στις Πινάκατες ένα χωριο δίπλα στην Βυζίτσα. Εμάς μας βόλεψε για τις βόλτες. Κάνεις 100 χλμ την μέρα αλλά άμα δεν το γυρίσεις το Πήλιο πως θα το θαυμάσεις. Επίσης είναι και οι Μηλιές δίπλα που έχουνκόσμο το βράδυ.
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρειος Πόλος
Από ό,τι είδα, τελικά καταλήξατε στο Πήλιο. Σωστή επιλογή αλλά κι εγώ θα πρότεινα αρχικά την Ορεινή Αρκαδία και ειδικά τη Δημητσάνα.
Ξεχάσαμε όμως να αναφέρουμε και την Ορεινή Ναυπακτία- μέρος πολύ γραφικό. Όσον αφορά τα καταλύμματα στο Πήλιο, δε μπορώ να σε βοηθήσω καθώς εμείς μέναμε στο Βόλο.
Όπου κι αν πάτε, σας εύχομαι να περάσετε τέλεια και ξεκούραστα!
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
επισης ενα σημαντικο πλεονεκτημα για την αρκαδια ειναι η ευκολη προσβαση απο αθηνα και η μικρη αποσταση απο αυτην μεσω της ν.ε.ο καθως και η καλη κατασταση του ορεινου οδικου δικτυου.
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
Από ό,τι είδα, τελικά καταλήξατε στο Πήλιο. Σωστή επιλογή αλλά κι εγώ θα πρότεινα αρχικά την Ορεινή Αρκαδία και ειδικά τη Δημητσάνα.
θα συμφωνησω για την δημητσανα την προτιμω και εγω ειδικα σε σχεση με την πιο δημοφιλη βυτινα.;)
 

John1987

Member
Μηνύματα
37
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Αντζελες
Παιδες αν εχω 3 νυχτες να κατσω θα παω σιγουρα Πηλιο.

Αλλα αν ειναι να εχω ενα πσκ με 2 διανυκτερευσεις θα προτιμησω κατι πιο κοντινο,ή Ορεινη Κορινθια ή Αρκαδια,σε καθε περιπτωση οι προτασεις σας δε θα πανε χαμενες!

Εχει διαφορα η Ορεινη Αρκαδια απο πλευρας αποστασης απο την Αθηνα?Συγχωρεστε με αλλα απο γεωγραφια κτλ ειμαι ντουβαρι!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
Από ό,τι είδα, τελικά καταλήξατε στο Πήλιο. Σωστή επιλογή αλλά κι εγώ θα πρότεινα αρχικά την Ορεινή Αρκαδία και ειδικά τη Δημητσάνα.
Ξεχάσαμε όμως να αναφέρουμε και την Ορεινή Ναυπακτία- μέρος πολύ γραφικό. Όσον αφορά τα καταλύμματα στο Πήλιο, δε μπορώ να σε βοηθήσω καθώς εμείς μέναμε στο Βόλο.
Όπου κι αν πάτε, σας εύχομαι να περάσετε τέλεια και ξεκούραστα!
Όντως.Η Δημητσάνα είναι πιο cozy,πιο γραφική,πιο ήρεμη και καταλληλότερη για ζευγαροδιακοπές.:clap:Η Ορεινή Ναυπακτία επίσης ενδιαφέρον προορισμός.
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
Παιδες αν εχω 3 νυχτες να κατσω θα παω σιγουρα Πηλιο.

Αλλα αν ειναι να εχω ενα πσκ με 2 διανυκτερευσεις θα προτιμησω κατι πιο κοντινο,ή Ορεινη Κορινθια ή Αρκαδια,σε καθε περιπτωση οι προτασεις σας δε θα πανε χαμενες!

Εχει διαφορα η Ορεινη Αρκαδια απο πλευρας αποστασης απο την Αθηνα?Συγχωρεστε με αλλα απο γεωγραφια κτλ ειμαι ντουβαρι!
εξαρταται και απο το χωριο που θες να επισκεφτεις αλλα σιγουρα η ορεινη αρκαδια ειναι αρκετα πιο κοντα απο τα χωρια του πηλιου υπολογισε πως η βυτινα που επιλεγουν πολλοι ειναι απο αθηνα κατι παραπανω απο 2 ωρες και με καλο δρομο.
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρειος Πόλος
θα συμφωνησω για την δημητσανα την προτιμω και εγω ειδικα σε σχεση με την πιο δημοφιλη βυτινα.;)[/QUOTE]

Ναι, εμείς πέρυσι μείναμε στη Βιτύνα αλλά όταν αντικρύσαμε τη Δημητσάνα, το μετανιώσαμε λίγο..όχι ότι τα υπόλοιπα χωριά υστερούν, απλά ξεχωρίσαμε τη Δημητσάνα. Χριστούγεννα είχαμε πάει κι ήταν πανέμορφα παντού. Κυρίως ζευγαράκια είχε - μη φανταστείς καμμία τρελλή νυχτερινή ζωή..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom